Moon (2009)

Fantastická, komorní a neuvěřitelně originální science fiction klasika. Must see.

Pátý element (1997)

1997, kino Oko - nezapomenutelná science fiction jízda a to i po těch letech. Den, po kterém již Luc Besson nepřekročil sám sebe. Brilliant.

Strážci - Watchmen (2009)

Nejdospělejší a nejnaturálnější comicsová adaptace s jakou jsem měl kdy tu čest. X-men a Superman zde v porovnání s Watchmeny působí jako metrosexuální retardi. (ovlivněnen cocainem během premiéry)

Blade Runner (1982)

Revuluční a nestárnoucí, působivé, visuálně strhující, výpravné a vůbec všechno co definovalo současné science fiction v jeho nejlepší pododobě.

Nedotknutelní (2011)

Sečtělá, paralizovaná, konzervativní a zdegenerovaná západní ideologie proti spontální, srdečné a impulsivní podobě věcí příštích. Nepřekonatelné.

Obchodník se smrtí (2005)

Mantra moderní obchodní politiky. Realita versus hipisacká iluze. Chvalme pána.

Špatnej polda (2009)

Personální záležitost a nejlepší Cage vůbec. Možná jsem se minul povoláním, protože ačkoliv jsem "grafik" cítím se při sledování Špatnýho poldy jako ryba ve vodě.

Lovci hlav (2011)

Jo Nesbø jako instantní filmová adaptace funguje jednoduše skvěle. Precizně zpracovaný thriller. Na europské poměry skvost.

Ghosts (1996)

Král je jen jeden a tohle je jeden z nejlepších důkazů...

Šestý smysl (1999)

Bezpochyby nejlepší horor/drama mé generace. Nejsnažší spoiler všech dob. M. Night Shyamalan na vrcholu.