Spojenci (2016)

Tak toto sa naozaj podarilo. Musím priznať, že nie som veľmi fanúšik Marion Cottilard, ale táto rola bola priamo na ňu ušitá a skvelo sa dopĺňali s Bradom Pittom. Mam rád tieto nové dobové filmy, ktoré sú prepracované a človeka vtiahnu do deja. Bolo vidno, že tvorcovia tu nešetrili a vyplatilo sa lebo som ani nevedel ako a bol koniec. Dejové línie boli pekne poprepájané, tak človek nemal čas ani na chvíľu dobiehať od deja a robiť niečo iné. Záver bol samozrejme veľmi smutný, ale už od polky deja bolo jasné, že to takto skončí, takže sa ani nesnažili hrať príliš na city a predlžovať ten koniec v emocnom deliriu sĺz. Bolo to rýchle avšak dobre vyvážené, keďže Brad Pitt si splnil svoj sen o krásnom americkom ranči s koňmi na americkom stredozapade. Určite sa oplatí vidieť. Veľmi dobre spracovaná záležitosť z ktorej sklamaní nebudete.

Lehké jako pírko (2018) (seriál)

Naozaj výborný seriál v podobnom duchu ako Teen Wolf, kde sa neviete dočkať každej ďalšej epizódy a jednoducho neviete a nechcete prestať. Je to vyslovene chytľavé. Jediná nevýhoda tohto seriálu sú veľmi krátke epizódy, čo je škoda. Inak veľmi oceňujem časť, hudbu, vstavanie seriálu, zápletku. Stále sa tu niečo deje a ani na chvíľu sa nenudite. Dúfam, že sa dočkáme aj tretej série i keď zatiaľ to tak nevyzerá. Určite doporučujem ak máte radi tento žáner, nudiť sa nebudete.

Ztracená (2020) (seriál)

Definitívne jeden z najlepších španielskych seriálov aké som kedy videl. Samozrejme LA Čaša de Papel je nedosiahnuteľný level, ale tento seriál má skvelý náboj herecké obsadenie, dramatično, dobre napísaný scenár a zvládnuté všetko od akcie cez dramatické scény, takže ani na chvíľu som sa nenudil a nemal potrebu robiť nič iné pri sledovaní. Skvelo vystavaný dej, kde sa postupne posúvate nieken v deji, ale odhaľuje té aj minulosť jednotlivých postáv. Rozhodne by som privítal druhu sériu. No zrejme sa jej nedočkáme, keďže to bolo robene len ako miniseria, čo je škoda. Nuž čo sa dá robiť. V každom prípade seriál, ktorý sa veľmi vydaril a budem mi za ním ľúto. Viac takýchto európskych projektov prosím, lebo Španieli to naozaj vedia.

Nox (2018) (seriál)

Veľmi dobrá francúzska miniseria. Opäť sa potvrdilo, že Francúzi to jednoducho vedia a tieto mrazivé omnious seriály, ktoré vás postupne vytiahnu do deja sú ich špecialitka. Ma to taky postupný dej, pomalé tempo, no vďaka charizmatickej hlavnej predstaviteľke s nekompromisným štýlom si rýchlo zvyknete. No a ten zaver? Upf, rozhodne tu nehrajú na americký happiend a poriadne ma to šokovalo. Taky koniec som nečakal ani v najhorších predstavách. Oplatí sa vidiet a urobiť si svoj názor.

Černé pondělí (2019) (seriál) odpad!

Tento seriál nemohlo myslieť vážne. Začal som to pozerať, lebo mám rád nové retro americké seriály v štýle I'm dying Up here, ktoré majú štýl, no tento seriál sklzol od humoru do ulisnej trápnosti, kde som sa v každej scéne prichytil pri myšlienke prečo to vlastne sledujem. Malo to sledovať udalosti Čierneho pondelku a pádu Wall Street a nie sialenosti uchylakov, ktorí sa hrajú na veľkých pánov. Jednoducho prvotriedna trápnosť s ktorou sa neoplatí strácať čas, lebo tento seriál vám nič do života nedá, ešte aj ako relax je to primitívna zábava a prízemný humor. To je tak, keď humor sklzne do trápnosti vznikne z toho niečo takéto. Zlatanina postáv a nesúrodych dialógov bez zaujímavej a pútavej dejovej linky. Tu nebola šanca ničoho sa chutiť, čo by človeka zaujalo.

K smrti trapný (2017) (seriál)

Musím sa priznať, že mi bude chýbať tento seriál Jimma Carreyho. Škoda, že ho kvôli slabej sledovanosti stiahli už po dvoch sériách a nedostal šancu na nejakej streamovacej TV lebo mal potenciál nakoľko to nebolo založené na jednej postave, ale celej enklave zaujímavých charakterov. Po prvej epizóde si poviete : "To je blbosť." Pi druhej: "Prečo to vôbec pozerám?" No postupne si vás tie postavy získajú. Ide o prísne nekorektný humor a častokrát sú tu viac trápni ako vtipni lebo je tenká hranica medzi humorom a teapnostou a každý to ma posunuté na inej norme, no v tomto seriály normy nehľadajte. Tu sa prekračuje a znevazuje všetko, čo sa v seriály dá brat vážne a postavy to posúvajú do krutej reality zákulisia komikov, ktorí sa trápia so svojimi nevydarenými životmi a snažia sa to zakryť silenymi vtipmi na scéne. Takýto seriál som rozhodne ešte nevidel a o to viac mrzí, že dožil. No dúfam, že sa ešte do budúcna dočkáme nejakého podobného počinu. I keď chápať americký stand up humor je dosť ťažké a doslova k smrti trápne. Ale život musí byť aj trápny.

Stehlík (2019)

Myslím, že ten dej je tak zbytočne rozvláčny a natiahnutý, že by stačilo vidieť začiatok, koniec a človek by pochopil o čo tu ide. Strašne natiahnutá dejová linka úplnými nezmyslami ako otec gambler a alkoholik a drogovymi excesmi teenagerov to ma rozhodne nezaujíma. Tým pádom extrémne upadalo tempo filmu a spád a stred bol maximálne nudni. Pre mňa zle vystavaný film napriek tomu, že herecké výkony boli slušne, takže dve hviezdičky sú veľkým komplimemtom.

Your Honor (2020) (seriál)

Absolútne plný počet hviezd a bez váhania. Nie je o čom pochybovať. Bryan Cranston je tak skvelý herec, že jemu zjete všetko aj s navijakom a radi sa na tu udicu necháte chytiť bez toho aby vás musel naháňať po celom rybníku, dokonca mu ešte aj poďakujete. Emócie tu striekajú od prvej do poslednej scény a o drámu tu rozhodne nie je núdza, no herecké osadenstvo je tak presvedčivé, že chcete stále viac a viac. Ten koniec ma ale sklamal. Vychutnávajte si každú epuzidu a potom príde taky koniec ako sme dostali? No tak, to nie je fér. Alebo je? Spravodlivosť ma dosah všade a na každého. Keby tomu tak bolo neskončil by mafiánsky spratok za vraždu vysmiaty na slobode a chlapec, ktorý má všetko rozbehnuté, spoznáva život a lásku s gulkou v krku. Happiend sa tu rozhodne očakávať nedá s tým počíta každý, kto ide do tohto žánru, ale takýto koniec sme si nezaslúžili a sklamal ma. Keďže však nebude druhá séria nič iné nám neostáva len zmieriť sa s ním a poďakovať tvorcom za výborný seriál a skvelo odvedenú prácu.

Lockdown (2021)

Veľká spokojnosť s týmto filmom. Na pozadí lockdown v Londýne, ktorý odzrkadľuje reálne skutočnosti sa odohráva vzťahová dráma dvoch ludi, ktorí sa odsudzili, no stále nič nie je stratené lebo ich spájajú silné zážitky. Veľmi sa mi páčilo ako vykreslil ten lockdown lebo aj v reále to už ide na mozog a človek lezie na nervy vlastne sám sebe akoby sa nevedel zmestiť do kože. No a možno práve ten lockdown ich spojí a vymysli bláznivý plán ako zbohatnúť rýchlo a jednoducho. Veľmi pekne film plynul, takže som sa vôbec nenudil a pekne vykreslil charakteri hlavných postáv. Samozrejme obsadiť Anne Hathaway a Idrisa Elbu bolo bravúrne. Svoje úlohy zvládli na výbornú, takže nemám čo vytknúť, môžem len odporučiť.

Antarktida (2020) (seriál)

Tento seriál si nič iné ako plný počet hviezd nezaslúži. Som viac ako nadšený. Skvelá koprodukcia a doslova mrazivé prostredie Antarktídy, kde sa uprostred ničoho na výskumnej stanici stane zločin. Divák najskôr nechápe žiadne súvislosti len vidí, že po pol roku prežili z celého osadenstva dvaja ľudia. Ten príbeh a všetky tajomstvá a záhady okolo neho sú tak dobre vyrozpravane, že nebudete môcť robiť nič iné len hltat jednu scénu za druhou kým sa v poslednej scéne celej mini série nedozviete ako to naozaj bolo. A to je práve na tom to skvele ako sa tvorcom podarilo zachovať to tajomno a rozpletat celú záhadu postupne a vždy odkryť len časť avšak celé puzzle divák pochopí až v posledných scénach. Oceňujem prelínanie deja medzi prítomnosťou a rozprávaním Maggie, čo všetko sa za pol roka udialo na vedeckej stanici a ako prišlo ku všetkým záhadným úmrtia jednotlivých členov. Je to majstrovsko, keď viete už na začiatku, že takmer všetci zomrú udržať diváka v tom, že chce stále viac a viac a napätie graduje, všetky tie záhady postupne do seba zapadajú a keď už ste si istý ako to naozaj bolo, zistíte, že opak je pravdou a celé to bolo.... No však si to pozrite a nechajte sa uniesť mrazivou atmosférou ľadovej Antarktídy, kde zločiny dostávajú nový rozmer.