Mládí (2015)

Myslím, že Michaela Caine som ešte v zlom filme ani hrať nevidel a ak by aj hral, svojou úlohou by celý film posunul na vyšší level a dal by filmu svoje nezameniteľné čaro. Ten dej je tak pokojný a plynie si takým pohodovym životom, že v človeku rýchlo navodí príjemnú atmosféru aj keď záver je fatalny, no pritom nešokuje. Je vyústením životnej bezradnosti, stratením zmyslu a cieľa života. No napriek všetkému mate z filmu dobrý pocit a tie dojmy pretrvávajú. Je to typ filmu, ktorý si rad pozriem znova, lebo stále ma coeponuknut, dat niečo človeku vždy v inej fáze života. Vrelo doporučujem na príjemné pohodove dve hodinky sledovania, ktoré utečú ako voda.

Velká španělská loupež (2021)

Som úplne nadšený z tohto filmu. Takto má vyzerať európsky akčný veľkofilm, kde sa neustále niečo deje, má to grády, akciu, skvelé nápady a sympatické herecké obsadenie, ktoré ťahá bravurny Liam Cunningham. Veľmi, veľmi dobre. Neviem sa dočkať ďalšieho pokračovania. Naviac to zasadili do súčasného Madridu počas MS vo futbale v Južnej Afrike, no výborne premyslená akcia. Napriek zatvoreným kinám aspoň takto sa môžeme potešiť zo súčasnej produkcie. Tlieskam.

Kdo zabil Saru? (2021) (seriál)

Wow, už druhý mexický seriál, ktorý som videl v krátkom čase a doslova ma šokoval s veľmi dobrým spracovaním. You cannot hide na naštartovala a Who killed Sara úplne dorazilo. Zabudnite na mexické telenovely toto dámy a páni je poriadne zamotana, dramatická nálož z úplne iného súdka. Veľmi dobre spracované kedy od začiatku neviete kto mohol zabiť Sáru, čo sa tam stalo a postupne sa odhaľujú desivé tajomstvá jednej na verejnosti uhladenej, vplyvnej rodinky, ktorá ukrýva šialene úchylky. Skvelo nacastovani seriál sympatickými hercami a seriál šľape od začiatku až dokonca a nezastavíuje, nemá hluché miesta a končí tak, že jednoducho chcete vidieť druhú sériu a neviete sa jej dostať. Veľa sexu, veľa intríg, veľké drama a zápletky, ktoré nemajú konca. Tento seriál nehrá na akciu, ale na výborné vystavaný príbeh do ktorého sa toho ešte veľa zmesti a nikdy nevie kto je vinný viac a kto menej. Mexico za tento seriál sa môžete po búchať po pleci. Dobra práca, tlieskam vám!

Holky z červeného gauče (2021) (seriál)

Ako začať svoje hodnotenie? Myslím, že svet by to prežil bez tohto seriálu a ani by ho to veľmi nemrzelo. Čo mňa mrzelo, že sa do toho dal tím z La Casa de Papel a dopadlo to takto. Je tu od každého niečo humor, dráma, zápletka, erotika, akčné scény, bo namiešané tak, že to jednoducho upadá do vrcholnej trápnosti, kde neviete či sa smiať alebo to prežívať s hlavnými hrdinkami. Cele to upadá presne na tom zle namiesanom kokteily všetkého, ale i keď ma kokteil farby je bez chuti. A presne taký je tento seriál. Nezanecha vo vás nič, ste len radi, že to máte za sebou a dúfate, že druhá séria už nepríde. Začal som to pozerať, lebo hlavne herečky boli fakt sympatické, no to a ešte hudba je to jediné, čo tento seriál drží ako tak nad vodou. Inak je tento seriál na tenkej hráme braku a trápnosti v novom šate.

Nelidské zdroje (2020) (seriál)

Ľudské zdroje, neludskym spôsobom. Výborný námet na spracovanie, skutočne som si to vychutnával od prvej epizódy až po poslednú a obsadiť do hlavnej úlohy zlého chlapca svetového futbalu Erica Cantonu, ktorý vie dávať hlavičky nielen na ihrisku, ale aj v seriáli bol skvelý ťah. Možno nemá tak vycibreny herecký cit a rozsah emócií, ktoré vie divákovi cez obrazovku odovzdať, no na túto naturaonu rolu sa neskutočne hodil. Záver ma však úprimne veľmi sklamal. Úplne zbytočná vražda a smrť najlepšieho kamaráta to si mohli odpustiť, to mi tam nedávalo zmysel ani sa to tam nehodilo. V podstate sa to skončilo s tým, že by tomuto seriálu skúšala druhá séria, no tvorcovia to poňali ako miniseriu, tak neviem ci sa jej aj dočkáme. Určite sa to však oplatí vidieť. Stále nemôžem uveriť, že futbalová legenda Eric Cantona sa len tak stal hercom. Nuž, všetko je možné a rozhodne vie ako upútať nielen ako futbalista, ale aj ako herec.

Překladatelé (2019)

Zaujímavý film a ešte zaujímavejšie spracovanie. Občas som sa strácal v deji a občas mal pocit, že tvorcovia prezrádzajú až príliš, no toto je presne ten druh filmu, kde všetko do seba západne až v poslednej scéne a všetko, čo ste si dovtedy mysleli je úplne inak. O to viac je to putavejšie a núti vás to pozorne sledovať každú scénu. Veľmi zaujímavá európska kombinácia hercov od Noriegu po Kurylenko aj vďaka tomu si to určite pozrelo množstvo divákov. Ja môžem len doporučiť, lebo toto je presne druh filmu, ktorý mám rád. Kde je nápad a dobre spracovanie, tam nie je o čom. Užite si to!

Žáci Midasovi (2020) (seriál)

Čo definitívne chyba tomuto seriálu je náboj, dramatično a akcia. Námet je výborný a zasadiť príbeh do súčasného Madridu rovnako, oceňujem aj herecké osadenstvo, ale tento seriál zomiera na lepšie prevedenie dramatických scén a niečo, kde by ste si povedali: "wow, to stojí za to." Velmi ma sklamal záver skončilo to tak, že neviem čo si myslieť? Pokračovanie to mat zrejme nebude keďže je to miniseria a ten zaver sa mi tam vôbec nehodil. Pokazilo to dojem zo seriálu, takže tento seriál vo vás zanechá zmiešané pocity. Dal som tomu šancu, no po pravde nič extra to nebolo a kvôli spracovaniu to upadá do priemeru.

Nedá se utéct (2019) (seriál)

Wow asi najlepší mexický seriál aký som kedy videl. Malo to spád, malo to náboj, malo to akciu, sympatické herecké obsadenie a hlavne zápletku, vlastne rovno dve, čo som ani nečakal. Zaujímavé dve zápletky, ktoré mali spoločne aktérov akoby dva rôzne príbehy odohrávajúce sa v jednom seriály súbežne. Naozaj dobrá práca, dokonca oceňujem anglicky spievané a veľmi dobre skladby. Ak by to neskončilo tak uzatvorene určite by som privítal aj druhú sériu. Dalo sa na to pozerať a vedelo to upútať a to je pri každom seriály dôležité.

Ozn@čená (2016) (seriál)

Musím napísať, že tento seriál mi fakt sadol. Išlo to v štýle Light as a feather a pod. kde sú epizódy síce krátke, ale o to napinavejsie a celý seriál má rýchly spád, takže neviete prestať lebo ste zvedavý ako to bude pokračovať. Veľmi sympatické herecké obsadenie koniec koncov z Lie Marie Johnson sa stáva veľká hviezda a ešte budeme o nej počuť. Šikana a kyberšikana je aktuálna téma a tým technológiám naozaj podliehame v dnešnej dobe preto aj námet nemohol byť aktuálnejší. Dúfam, že sa dočkáme aj štvrtej série.

Stráž (2021)

Nuž Oľga Kurylenko ako odvážna vojačka, ktorá ide aj cez mŕtvoly a nosí si so sebou svoje traumy z vojny, ktorých sa už asi nezbaví. Konečne film, ktorý sa Netflixu podaril lebo v poslednej dobe produkuje brak a toto rozhodne brak nebol. Premakal by som ešte bojové scény, ktoré by si zaslúžili viac vyniknúť, no malo to ten európsky nádych a nebolo to do očí bijuce: "sám proti všetkým, prežijem všetko." Dej mal spád svoj vlastný príbeh aj keď divák môže mať pocit, že mu to stále pripomína nejaký predchádzajúci film len si nevie spomenúť ktorý, ale vďaka Olge Kurylenko to bol level. Tentokrát mi tu chýbala tá jej fame fatale podoba, no bola tu za drsňačku, čo chce pomstiť svoju sestru. Trochu viac by som vystaval dej. Mal som pocit, že príliš rýchlo prišla na všetkých bad asses filmu a rovnako rýchlo ich zlikvidovala, no rozhodne vysoko pozeráteľná záležitosť, ktorá vie upútať.