Rychle a zběsile 9 (2021)

Ako vždy prvotriedna akcia so starou dobrou partičkou. Nebudem zahmlievať, že to úplne prestrelili s tým letom do vesmíru a s ďalšími akčným scénami, ktoré majú nábeh na scifi, no aby si tento film udržal divákov a stále získaval nových musí sa posúvať vpred a musí gradovat. Ak by to bolo stále len o pouličných pretekoch zacyklili by sa do toho a séria by umrela už skôr na nedostatok fanúšikov, no poprepletane príbehy a skvelá akcia a hlavne to, že vždy prídu s niečím novým im dodáva punc. Takže so všetkým nesúhlasím, no rozumiem tomu a akceptujem to. Naviac veľký palec hore za skvelú Hellen Mirren a teším sa na ďalšie pokračovanie.

Sebevražedný oddíl (2021) odpad!

Tak tento film som nedokázal dopozerať ani po veľmi veľkom snažení, lebo každá scéna bola absurdnejsia a mnou nepochopená viac a viac ako tá predchádzajúca. Celkom som nepochopil prečo takéto filmy vznikajú, ktorých výpovedná hodnota je pod bodom mrazu, no pre mňa je to len kategória odpad a nevedel som sa tu chytiť žiadnej linky, ktorá by ma nakopla a mal som chuť túto zmesi u všetkého dopozerať. Príde mi to ako škoda peňazí, že takéto filmy vznikajú, no evidentne so to našlo veľa zpriaznrnych duši, ktorým sa tento počin páčil.

V rytmu srdce (2021)

Coda je jeden z najlepších filmov aké som za posledné obdobie videl. Nejde len o silu príbehu do ktorého sa dostávame cez hlavnú hrdinku, ale ide o silu rodiny. O silu, ktorú neprekonal nič ani fyzické handikepy, predsudky ľudí, šikana, posmesky či podcenovanie. Silu tak nočnú, že ju nezlomi ani strach zo zmeny, ani balancovanie nad osudom vlastnej dcéry, ktorá je ochotná obetovať vlastný talent aby zachovala rodinné puto, no práve to rodinné puto je niečo čo ju poháňa vpred a dodáva jej silu aby prekonávala všetky prekážky a dokázala do svojho spevu dostať tak silné emócie. Nie je to prvoplanový biják na city, no je to tak silný film, že občas sa zasmejete a občas sa budete musieť ovládnuť aby vám nevypadla slza, lebo si uvedomíte ako ťažké musí byť žiť pre handikepovanych vo svete zdravých ľudí. Neraz sa v jednotlivých scénach zamyslite prečo by sa mali napríklad hluchi prispôsobovať počujúcim a nie naopak. Aké by to bolo keby všetci boli hluchí a len pár pocujucich. Kto by sa potom prispôsoboval a kto by komu sťažoval život? Je to svet plný nepochopenia a ignoracie, no o to silnejší tento príbeh je, že vnáša do našich životov, to čo si ani neuvedomujeme a to, že prekážky si vytvárame v našich životoch len my a namiesto pomoci ich odbúravať vytvárame ďalšie a ďalšie. Určite tento film pomôže mnohým sa zamyslieť, možno zmeniť uhol pohľadu a možno len uvedomiť si aká je sila rodiny vzácna a je to dar či už ste handikepovani alebo nie, či už ste spolu alebo ďaleko od seba. Tento film má množstvo posolstiev a verím, že každý si tu nájde niečo pre seba, čo mu pohladí dušu a povie si, že tento film stál skutočne za to. Tak prijemne pozeranie.

Dříve než zemřeme (2017) (seriál)

Výborný švédsky seriál od ktorého som sa nevedel odtrhnúť postavený na veľmi sympatickej hlavnej predstaviteľke, ktorej charizma prebila všetko a zmietla to ako tornádo. Vďaka nej som to začal pozerať. Bola to príjemná zmena oproti americkej a britskej produkcii. Tu mal dej pomaly vývoj, no o to zaujímavejšie zvraty a viac sa zameral na myšlienkové pochody a psychológiu jednotlivých postáv ako efekty a akčné scény. Určite by som uvítal aj ďalšiu sériu, lebo záver bol otvorený. V každom prípade to určite stojí za pozornosť a mňa si tento seriál získal naplno.

Linka č. 657 (2015)

Celkom príjemný akčný film. Nebolo to niečo prevratné, ale vysoko pozeráteľné s dobrým koncom. Aj akčné filmy môžu skončiť happiendom a aj u najväčšieho zloducha sa môže pohnúť svedomie. Veľké herecké mena zafungovali a vytvorili slušnú šou. Naviac všade kde hrá Robert De Niro to stojí za to vďaka nemu. Vyslovene nič mi tu nevadilo, ale ani nič ma tu neohúrilo. Dej plynulo beží, tempo je svižne a to asi človek aj očakáva od tohto žánru.

Setkání v Praze (2006)

Mads Mikkelsen skvelý ako vždy, krásy Prahy sú nezameniteľné, ale dejovo to bolo dookola to isté s cieľom dopraviť otcovo telo domov, do čoho sa primiešala manželská kríza a zistenie, že nebohý otec bol homosexual. Oceňujem českých hercov, ktorí mali možnosť sa tu objaviť. Celkovo film pôsobil veľmi dobre, no dá sa to prežiť aj bez neho, lebo obsahovo to nijako neohurilo. Skôr alternatívny, festivalový film ako do komerčných televízií. Takže zmiešané pocity. Dá sa to dopozerať, no keď je konečný dojem uvedomenie si, že Praha je naozaj pekná, to si človek môže pustiť aj cestopis alebo dokument.

Da Vinciho démoni (2013) (seriál)

Jediná smola tohto setialu je, že sa dočkal len troch sérii. Užil som si ho od prvej do poslednej epizódy. Dostal som presne čo som čakal od Starz oni idú vždy trochu za hranu, ale tak si to žiada dej. Druhá séria bola trochu slabšia. No oceňujem výber hercov, dynamiku deja, napätie a exteriéry, akčné scény. Pekne to do seba zapadalo a ako píšem užil som si to, preto neváhajte a užite si tiež. Stojí to za to vidieť!

Pondělí (2020)

Šialene dlhé a šialene nudné. Na tomto filme je najlepšie to prostredie Atén, ktoré je mi blízke, inak sa celý film točil o tom istom a ešte aj s prázdnym koncom. Ťažko alternatívny, festivalový film, ktorému som vôbec neprišiel na chuť. Vzťahová zlatanina, kde sa 2 hodiny pozeráte na to isté opakujúce sa dookola. Nuž asi aj takéto filmy musia vznikať.

Vánoční výsadek (2020)

Tento film bol tak nudný, ale tak, že človeku stačí vidieť len začiatok a koniec a do myslí si, čo tým tvorcovia chceli povedať. Ako bonus spojili bieleho sympaťáka a afro americkú ženu ako novy trend Netlixu boja proti rasovej diskriminácii v biznise. Prvoplanove, predvidatelne aj keď s peknou pointou, no nič to človeku nedá. Prepla a tým až do konca a je rád, že už idú záverečné titulky.

Nikdo (2021)

Tento film sa nedá nemilovať. Je tak dobre vystavaný, šokujúci a to tempo tak graduje, že nestihnete ani povedať wow, kým príde ďalšie wow. Obyčajný chlapík, otec rodiny, ktorý si zihe svoj znudený život v rodinnej firme a zrazu to príde. Odhalí svoju minulosť a nastanú problémy. Na začiatku som nechápal prečo tvorcovia uvažoval o crossover fine s John Wick, no je tam toľko spoločných čŕt a prvkov. Pan Nikto, ale naozaj pôsobí ako nikto. Kým sa do toho nepusti naplno, no s graciou a neukáže, čo je v ňom. Ani na chvíľu som sa nenudil a naozaj tak prekvapivý a dobré vystavaný akčný film som už dlho nevidel. Takto vyzerá akcia 2021. Skvelé a bravúrne, tlieskam. Naviac ako bonus oceňujem Connie Nielsen v úlohe manželky. Dúfam, že sa dočkáme aj pokračovania, lebo ocko pána Nikoho ešte nepovedal posledné slovo. Ten dlho na dôchodku nevydrží. Ak máte radi akčné filmy vrelo doporučujem.