Stranger Things (2016) (seriál)

Tento seriál je absolútna závislosť od prvej po poslednú epizódu a každá séria dodáva seriálu väčší punc. Nemám rád scifi, no tento seriál spracúva túto tému presne tak, že je to znesiteľné akceptovateľné aj pre širšie publikum a postaviť seriál na deťoch v predpubertalnom veku v období studenej vojny, experimentov a skrytých vládnych projektov bol skvelý ťah. Tu sa nedá nič vytknúť, len si to naplno užiť.

Jack Ryan (2018) (seriál)

Nenadarmo je to jeden z najlepších akčných seriálov súčasnosti. Skvelé exteriéry, napínavý dej, sympatické herecké osadenstvo, citit v tom určitú autenticitu a tretia séria sa natáčala aj na Slovensku, takže nie je o com, poďme do toho! Užiť si túto akčný jazdu až do konca!

Sexuální výchova (2019) (seriál)

Tento seriál je ťažko návyková záležitosť s postupným chytľavým rozbehom a gradaciou, ktorá vás úplne vtrhne do sveta Moordalskej strednej školy vo fiktivnom, no až príliš reálnom svete dospievania a každodenných starosti študentov, rodičov a učiteľov. Už od prvej sezóny som fanúšik, no tretia séria sa im v niektorých pohľadoch nepodarila podľa mojich predstáv. Bola až príliš provokatívna a tvorcovia sa až príliš odvuazali s témami homosexuality a nebinarnych ľudí. Neviem asi sa to stáva trendom všade zdôrazňovať tieto veci a poukazovať na je, no mňa to vyslovene rusilo a vadilo mi to preto by som dal tretej sérii možno len 3 hviezdičky. Uvidíme ako to bude pokračovať lebo prvé dve série boli naozaj výborne. Takže keď máte chuť na chytľavý seriál dajte tomu šancu a ani nebudete vedieť ako zhltnete všetky tri série.

Pobřeží moskytů (2021) (seriál)

Som nadšený z tohto seriálu Apple TV + naozaj výborná práca a v poslednom čase sa im pekne darí konkurovať Netflixu v seriálovej tvorbe. Možno nejdu tak na kvantitu, ale rozhodne na kvalitu. Seriál má silný námet, tajomno, dramatično, komplikovane rodinné vzťahy a sympatické herecké obsadenie. Veľmi dobre sa na to pozerá a pôsobí to celistvým dojmom. Všetko to niekam smeruje, no stále neviem čo a čo sa presne stalo, tak dúfam, že sa dočkáme aj druhej série a neskončí to len po siedmych epizódach. Rozhodne som sa nenudil a rad by som si pozrel nielen druhu sériu, ale precital celú knihu podľa ktorej pol seriál natočený.

Clickbait (2021) (seriál)

Absolútne skvelý seriál z produkcie Netflix. Tak dobre výstavný a tak napínavý, kedy do poslednej epizódy neviete ani len omylom odhadnúť kto môže byť vrah, kto stojí za tým celým a všetko je to tak neuveriteľne bizarné až si na konci uvedomíte, že sa to naozaj mohlo stať a bezpečnosť dát veľmi podceňujeme a neuvedomujeme si ako zraniteľný môžeme byť v online priestore. V extreme to môže viesť až k smrti, no v tomto seriály to bolo pekne vykreslené a preto doporučujem každému. Nebudete ľutovať.

Loki (2021) (seriál)

Na jednej strane som sa veľmi tešil na seriál Lomi a na tej druhej som dostal casopriestorovú zmesicu scifi, ktorá mala nulovú prepojenosť s reálnym svetom a to ma neskuticne mrzelo. Akoby všetko, čo som mal rád na Avengers a Thorovi bolo zrazu preč a vzniklo z toho niečo divne. Áno tvorcovia tu pekne vykreslili Thorove pozitíva aj negatíva, no akosi popri tom celom uleteli z reality do ťažkého scifi, čo fakt už nemusím. Takže pocity sú veľmi rozpačité. Za mňa sa mohli viac držať pri zemi a v realite, ale rozvíjať príbehy z Asgardu.

Naprostí cizinci (2016)

Nenechajte sa odradiť nudnejším začiatkom filmu a pomalejším rozbehom. Film je pekný vystavaný, vypointovaný a neustále graduje až do fontány plnej emócií, ktorí nakoniec vypne krutá realita. Veľmi sa mi páčilo ako urobili záver tohto filmu, kedy po odchode všetci zabudnú, čo sa dialo celý čas a celý večer v byte. Jednotlivé osudy priateľov sú tak poprepletané, že nepredpokladá ju, že by sa mohli dozvedieť ešte niečo nové, avšak opak je pravdou. Pekne spracovaný film a som už teraz veľmi zvedavý na Slovensku verziu "Známi neznámi."

Pomsta (2021)

Konečne film do ktorého Maggie Q zapadá ako kráľovná, nie trápne horory a bezduché malé role v ktorých nevynikne jej sex appeal a nadanie na akčné filmy. Skvelo jej sekundoval Samuel L. Jackson a spolu dali tomuto filmu pekný náboj. Vydarená vec od začiatku až do konca. Toto sa naozaj podarilo. Konečne, konečne, vďaka Maggie Q, že zobrala túto úlohu.

Poslední žoldák (2021)

Skvelé, zábavné, vtipné a samozrejme Jean - Claude Van Damme je späť! Nemôžem uveriť. Vidieť ho v komédii bolo prijemne osvieženie a to koľko sarkazmu sa im podarilo vniesť do toho vážneho prostredia akčných filmov ma neskuticne bavilo. Bolo to príjemné odľahčenie dňa a rozhodne sa na to dá pozrieť opakovane. Mám rád, keď dajú vážneho akčného herca do komédie a postavia celý film na ňom a postavia ho do iného svetla ako v akčnom filme. V tomto prípade som sa bavil, takže by mi nevadilo ani pokračovanie.

The God Committee (2021)

Napriek tomu, že som sa veľmi tešil na tento film vďaka Kelsey Grammerovi akoby sa na mňa nepreniesla tá správna emócia, ktorá mala a prišlo mi, že morálna dilema a pointa tohto filmu nebola zobrazená jasne ako to hlavne, ale zaobalená tak, že mi to v podstate bolo jedno a nevzil som sa do deja ani do jednotlivých postáv ati je chyba. Malo by to byt o tom aby to diváci prežívali s jednotlivými postavami a riešili tú dilemu taktiež. Cele mi to prišlo také chladné s príliš povrchnými emóciami, napriek tomu aký silný príbeh a myšlienku mal tento film. Takže spracovanie priemer, ale nápad skvelý.