Red Notice (2021)

Zábava pre dospelých za 200 miliónov USD... Ale naozaj som sa bavil i keď nechápem, čo na tomto filme bol tak drahé asi výplata pre Eda Sheerana :) lebo sa to dalo natočiť za menej. Na internete je mnoho negatívnych recenzií na kvalitu a hodnotu tohto filmu. Áno, dalo sa to spravit inak, ale tvorcovia to chceli poňať vtipne a občas a dosť často akčným filmom zúfalo chyba vtip, humor, nadsazka, niečo čo diváka vytrhne z urputne vážneho deja a tu sa to výborne podarilo. Koniec koncov obsadiť sem Reya Reynoldsa čo ste čakali ľudia? Však on je komediálny herec ako vyšitý. Dopadlo to presne tak ako malo a ako tvorcovia chceli. Naviac skombinovať ho s The Rockom, tam vznikne toľko vtipných scén až sa dajú krájať. Ja som sa bavil veľmi dobre a neviem sa dočkať Red Notice 2. Beriem ako výbornú oddychovku pre publikum 15+, ktorá sa dá pozrieť opakovane a vždy pobaví. A za scénu s Edom Sheerenom na konci, ktorý vykrikuje: "Viete kto ja som? Ja som hral v seriály Hra o tróny, ja som Ed Sheeran."Tak to ma dostalo a fakt som sa smial. To sa podarilo. Takže u mňa dobre a prajem príjemnú zábavu.

Nula nula nula (2020) (seriál)

Skvelý a bravúrne spracovaný seriál, ktorý pôsobí až tak reálne, že vás pri niektorých scénach strasie a zamrzí, keď si uvedomíte, že sa to fakt deje. Nie je to len naivná fikcia, ale denná realita v Mexiku, Taliansku alebo iných krajinách. Výborne spracovanie, herecké výkony a príbeh. Jedine čo ľutujem, že sa nedočkáme ďalších sérii lebo by som privítal ďalšie pokračovania.

Pád (2013) (seriál)

Silný psychologický seriál so skvelými hereckými rolami nielen v hlavných úlohách. Posledná séria síce varila z vody a motala sa stále okolo toho istého, no bolo to len na oko, lebo to bol pekný psychologický profil vraha a odkrývanie jeho temnej minulosti. Seriál má postupnosť a skvelá Gillian Lee Anderson je bravurna. Nenadarmo to označuje za svoju obľúbenú hereckú rolu. Jedine čo má rušilo, že tu chýba väčšia akcia, napätie a výraznejšie scény lebo tempo je pomalé. No nie je to seriál pre každého a rozhodne nie je na efekt. Je to psycholocky náhľad do temnoty, ktorá mala radšej zostať uzavretá v pandorinej skrinke. V každom prípade sa tento seriál vie dostať do hlavy a vyžaduje si prestávky počas sledovania aby vás nepohltil úplne.

Leonardo (2021) (seriál)

Prvý a zásadný šok. Oni urobili z Leonarda dá Vinci homosexuála? To ma vrcholne poburilo a znechutilo. To už fakt v dnešnej dobe nevedia, čo by robili s tými seriálmi aby sa zapáčili a zviditeľnili. Za to veľké mínus. Dejovo veľmi statický seriál, ktorý sa točil stále a dookola okolo toho istého namiesto aby mapoval Leonardov život a genialitu, zameral sa na jeho vzťah ku Kataríne de Cremona a Leonardovom obvinení z jej vraždy. Takže dojem bol taky, že sa mi páčila prvá a posledná časť a zvyšok bol zbytočná vata, ktorá dosť nudila a dejovo to nijak nenadchlo. Malé plus za obsadenie hlavného hrdinu, ktorý Leonarda stvárnil naozaj dobre.

Armáda lupičů (2021)

Celkom ma tento film bavil až na tú sci-fi apokalypsu zombiekov v Nevade, čo tam stále spomínali. To mi prišlo ako úplne vytrhnuté z kontextu. A potom som zistil, že tento film je vlastne prequel k inému filmu s Bautistom plného zombiekov, takže to rozhodne pokazilo ten dojem ešte viac. To už nemôžu natočiť dobrý, zaujímavý, akčný film bez toho aby tam vnucovali divákom sci-fi a zombie kov? Ten ďalší film rozhodne pozerať nebudem. No toto spracovanie bolo prijemné. Veľmi oceňujem, že sa to tocilo aj v Prahe to ma vždy poteší české alebo slovenské lokácie. Bolo to cele tak šmrncnuté do komédie, čo trochu znižovalo hodnotu jednotlivých scén. Chceli z toho kasara spraviť excentrika, ale vyznel potom dosť ako teapko. No v každom prípade rozhodne pozerateľná záležitosť pri ktorej sa nudiť nebudete. A veľké plus pre hviezdu Game of Thrones a Rýchlo a zbesilo, ktorú obsadili do hlavnej úlohy. To veľmi potešilo.

Kondor (2018) (seriál)

Skvelý akčný serial. Musím priznať, že po prvých dvoch epizódach som si dal väčšiu prestávku, no o to viac ma to chytilo v druhej fáze, keď som ho dopozeral. Stále sa tam niečo deje, napätie, akcia, dynamika deja a dramaricnost. Sympatické herecké obsadenie a pútavý dej. Trochu som šokovaný z toľkého množstva obetí, kde vlastne môže zomrieť ktokoľvek okrem hlavného hrdinu, no práve tá nepredvidatelnost dodáva tomuto seriálu pridanú hodnotu. Ak hľadáte dobrý, moderný akčný seriál a už ste do pozerali Jacka Ryana, rozhodne nebudete ľutovať s touto voľbou.

Catwoman (2004)

Nebolo to až tak hrozne ako všetky tie komentáre okolo. Bolo to síce trochu robene na efekt bez nejakej väčšej emócie, ale Halle Berry a Sharon Stone pekne vynikli a bolo sa na čo pozerať. Film má spád a dinamiku, no pri súčasnom spracovaní komixov sa už vytráca hodnota príbehu a náracie, ktorá diváka prinúti vcítiť sa do hlavnej postavy ako v prípade filmu Cruella. Takže priemer na ktorý sa dá pozrieť aj opakovane.

Zámek a klíč (2020) (seriál)

Tento seriál je prudko návykový a prvá séria bola skvelá, no obávam sa, že pri druhej sérii tvorcovia sklznu do prilišného fantasy sci-fi a vytratia sa prvky reálneho sveta. Napriek tomu je tu priestor na možné a nemožné a veľmi sa mi páči námet obyčajnej - neobyčajnej rodiny, ktorá objavuje sama seba a zvláštnosti, ktoré sa okolo nich dejú. Uvidíme, čo prinesie pokračovanie.

Fauda (2015) (seriál)

Fauda je vďaka svojej autenticite a mapovaniu skutočných udalostí v izraelsko - palestindkom konflikte tak dobre naservirivany seriál, že veríte každej scéne a každému slovu. Je to trochu ťažší žáner a naturalnejsie spracovanie, no tento seriál sa na nič nehrá a ide na to bez pretvárky a práve to, že ho robili Izraelci a nie Američania ho posúva na úplne nový level. Nie je to z tých seriálov, ktorý si dáte na jeden večer, lebo človek vyslovene potrebuje prestávku keďže je to ťažší žáner, no o to väčší dojem vo čas zanechá.

Papírový dům (Netflix verze) (2017) (seriál)

Absolútne skvelý seriál, ktorý má zaujal už po prvej epizóde a určite jeden z najlepších európskych seriálov súčasnosti. Jednoducho sa nebudete vedieť odtrhnúť a ani nemusíte. Akcia, odlišné charakteru, skvelá zápletka a neopozerani herci aj to a mnoho ďalšieho vás ptiklincuju ku stoličkam. Tak poďme na to!