Repo Men (2010) odpad!

Tento film patrí rozhodne k tým najhorším, najodpornejším a najbizarnejším aké som vo svojom živote videl. Všetko bolo na ňom zlé od výberu hercov, spracovania, výberu hudby, jednotlivých scén až po to najpodstatnejšie námet. Bolo mi z toho tak zle, že tento film by som premietal ako týranie pre ľudí, ktorým sa hnusí tak ako mne. Musel som ho pozerať v škole na hodine a hľadať tam posolstvo a morálne dilemy s pokrokom vedy a techniky, no je to pri tak brutálne - bizarnom filme, priam nepodstatná vec. To je nielenže odpad, ale aj stoka filmov. Nechápem prečo niečo takéto vôbec vyprodukovali. Spracovanie bolo úplne nechutne - nevkusné. Už nikdy tento film nebudem dobrovoľne pozerať a to je jediná útecha, ktorá ma hreje pri filmovom srdci!

Rio (2011)

Čo napísať k tomuto filmu? Asi je vhodné začať vetou, že som čakal podstatne, podstatne viac. Absolútne to nenaplnilo moje očakávania. Od začiatku až do konca som sa tak nenormálne nudil, že som to dopozeral len z akejsi úcty k zaujímavému spracovaniu a dobrej animácií, ktorá sa naozaj vydarila. Určite si takto nepredstavujem animované "kinohity" roku 2011. Až na pár vydarených scén s opicami, ktoré boli vtipné a zábavne ma z deja absolútne nič nevytrhlo a nutkavo som sa pozeral na čas, koľko to ešte potrvá kým príde koniec. Lepšie ako priemer tomuto filmu nemôžem dať, lebo si to podľa mňa pri súčasnej konkurencií nezaslúži. Možno v roku 2003 by som bol z toho paf a nadchýnal by som sa všetkým okolo toho, no v roku 2011 určite nie!

Tales of the South Seas (1998) (seriál)

Seriál, ktorý som pozeral ešte ako dieťa a vždy som sa na naň veľmi tešil. Seriál, ktorý patril k tomu lepšiemu čo vysielali koncom 90. rokov si našiel určite veľa fanúšikov a priblížil nám vzdialenú kultúru a krásy prírody, ktoré tvorcovia vkusne zobrazili. Naviac vsadiť na osvedčenú dvojicu, ktorá sa v plnom svetle predviedla v seriály "Stratený svet" a to Williama Snow a Rachel Blakely bola dobrá voľba. Seriál, ktorý by som si určite rád pozrel aj dnes si právom zaslúži moje 4 hviezdičky.

Probuzení tmy (2007)

Wow...bol som naozaj prekvapený, keď som mal možnosť v televízií zhliadnuť tento film. Od začiatku si niesol svojskú atmosféru a stále niečím prekvapoval. Naviac námet boja svetla a tmy sa mi zdá veľmi originálny a spracovateľný na množstvo spôsobov. Obsadenie chlapca ako hlavného hrdinu, ktorý je najmladší a tzv. "vyvolený" taktiež pridalo na tajomne a dotváraní celkovej atmosféry. Miestami mi dokonca prebehli po tele zimomriavky aj výpravné scény boli robené veľmi dobre a zaujímavo. Tento film ma skutočne dostal, napriek tomu, že sa nejedná o žiadny "kinohit". Bolo to trochu fantasty, trochu reálne a to mám na filmoch skutočne rád. Každý má pravo trochu snívať a vypnúť z bežnej reality, dať priestor pre fantáziu. Tento film ma prekvapil a jednoznačne u mňa zabodoval i keď neokúzlil hereckými výkonmi ani hudbou. Možno som očakával iný koniec a nečakal som, že sa to skončí až takým happyend-om, kde sa podarí nielen vyhrať svetlu, ale aj zachrániť brata - dvojča hlavného hrdinu, no a zrazu strih a koniec. Možno som čakal trošku otvorený koniec, kedy sa dozvieme čo sa ďalej stane s Willom či mu ostanú schopnosti a zmení sa. To však nič nemení na tom, že aj tak je tento film naozaj dobrý a prekvapil ma.

Za plotem (2006)

Fantastické, skvelé, bravúrne a ešte všetky superlatívy na konto tvorcov tohto animovaného filmového hitu. Tento film som už videl viac krát vo viacerých jazykoch. Mimochodom v angličtine a v češtine ma dabing najviac oslovil. Dej je tak jednoduchý no pritom skvelý a vtipný, že som sa ani na minútu nenudil a to je pre mňa pri každej snímke dôležité. Bol som nadšený nielen z animácie, ale aj z charakterov jednotlivých postáv - zvierat. Celé to bolo doplnené dobrou hudbou a rýchlo plynúcim dejom, kedy sa človek ani nenazdá a už je koniec. Toto je jednoznačne môj najobľúbenejší animovaný film a keby som mal tú možnosť dám mu ešte viac ako len "chudobných" 5 hviezdičiek. Jednoznačne prekonáva mýtus, že animované filmy sú určené len pre deti. Pri "Over the Hedge" sa zabavia všetky generácie a strávia pri ňom pekné chvíle. Oplatí sa vidieť!

Cartouche (2009) (TV film)

Ďalšia dobrá historická snímka z koprodukcie na ktorej sa podieľalo z veľkej časti Francúzsko naozaj zaujala a dobre som si pri nej oddýchol. Ani som neočakával prehnané ale vzrušujúce efekty ako v amerických filmoch, no na druhej strane som čakal pestrejšie lepšie bojové scény, väčšiu dinamiku, gradáciu deja a lepšie herecké obsadenie. Dopozeral som to však dokonca a bol som v celku spokojný. Nič ma výrazne nerušilo ani hudba, ani kamera ani gradácia deja, no zároveň ma ani nič výrazne nenadchlo. Preto je na mieste priemer a tri hviezdičky. Dobrý film, ktorý by som si ale už viac krát zrejme nepozrel.

Vášnivý jedlík (2008) (pořad)

Jeden z mojich naj-najobľúbenejších programov. Milujem pozerať sa na toľko úžasného, nezdravého jedla. I keď viem, že je také nezdravé aj tak túžim ochutnať ho vyzerá to úžasne a je to naviac prvý program, ktorý som videl a nebol len o varení, ale hlavne o jedení. Naprosto úžasné. Strašne rád sa naň pozerám a Adam Richman je jednoducho KING!

Velkolepé století (2011) (seriál)

Už pred odpremierovaním tohto seriálu na Slovensku si divák mohol veľa prečítať či už v časopisoch, alebo na internete a pripravovanom veľkolepom tureckom seriály, ktorý bude mapovať život sultána Sulejmana jeho výpravy, úspechy a pády. Nikde však nepísali, že to bude historický seriál kombinovaný s romantickým plný intríg, intríg a ešte raz intríg. Keďže sa jedná o tureckú produkciu herecké obsadenie je naozaj zaujímavé a neopozerané. Pozitívne môžem tiež kvitovať, že seriál sa pridŕža istej historickej línie a snaží sa riešiť veci tak ako sa stali a nielen zbytočne si vymýšľať trápne dramatické scenáre, ktoré len zbytočne predlžujú bez tak úbohý dej ako v prípade seriálu Tisíc a jedna noc. Taktiež môžem pozitívne kvitovať hudbu, ktorá je zaujímavá a veľmi počúvateľná. Nič komerčné a pekne to zapadá do deja. Úprimne som však čakal podstatne viac a možno som čakal niečo dobrodružno - historickejšie čo nebude až tak páchnuť po telenovelách. Jedno je však pravda bohatý milostný život sultána, ktorý verím, že taký naozaj bol stojí za zmapovanie, len neviem či zrovna týmto spôsobom. Ako koľvek by som sa snažil viac ako tri hviezdičky dať nemôžem, no je to pozerateľný seriál aj vďaka hereckému obsadeniu a my ako bežní Európania máme možnosť nazrieť do histórie aj z pohľadu Osmanov a porovnať si ako to mohlo byť a ako to zrejme bolo. V každom prípade skvelý námet, ale bohužiaľ spracovaný len so snahou masového komerčného úspechu, ktorý sa snaží cenzurovať prakticky akúkoľvek erotiku alebo bojové scény. No....čo čakať od Turkov....zvykáme si.

Tisíc a jedna noc (2006) (seriál)

I keby človek chcel dať tomuto prelomovému tureckému seriálu, ktorý dobil brány európskych televízií lepšie hodnotenie, jednoducho nemôže. Po prvých dvadsiatich, tridsiatich častiach sa stal z deja taký ošúchaný brak, ktorý kopíruje akékoľvek podpriemerné juhoamerické telenovely a začala sa naháňačka ktorá išla stále dookola a dookola akurát, že nikto nevyhral ani neprehral. Bola to naháňačka zrejme zarobiť čo najviac peňazí pretože aj to dobré a zmysluplné, čo seriál v prvých častiach priniesol sa rýchlo vytratilo a pokračovalo to len nudným dejom, ktorý sa tvorcovia snažili oživiť zápletkami bez akéhokoľvek zmysluplného doplnenia dejovej línie. Veľká vďaka, že je už koniec a televízia Markíza ho už nebude vysielať v prime-tim-ovom čase :).

Parchanti (2010)

I keď samotný film ma pozerateľný dej a dobré herecké obsadenie, námet je tak opozeraný na všetky možné spôsoby, že človek vie vopred čo môže očakávať a vie predvídať čo sa stane, otázne je len ako to bude trikovo a akčne zaobalené. Preto pokladám túto americkú snímku len za priemernú i keď úprimne som zvedavý aj na pokračovanie, ktoré dúfam v blízkej budúcnosti bude a dozvieme sa či naozaj partička "vyvrheľov" chytí veľkého zločinca Maxa a očistí svoje mená. Takže pozerateľný film, ktorý doplatil na svoj námet a ničím príliš nenadchol, no na druhej strane ani nič výrazne nepokazil. Jednoducho priemer.