Muž v pokušení (2009)

Michael Douglas ma v poslednom čase ako herec naozaj oslovuje a mám pocit, že hráva v lepších filmoch ak v minulosti. No, možno je to len pocit, keďže predtým som jeho snímky veľmi nepozeral a dnes sa mi to už nechce doháňať. V každom prípade tento film má svoj hlavný life motív a to je kríza stredného veku, čo je v podstate reálny jav, ktorý sa nikomu nevyhne i keď mne sa to ešte ťažko posudzuje. Oceňujem herecké obsadenie, taktiež i dej, Douglasa, ktorý sa veľmi dobre zhostil svojej úlohy a bolo to veľmi príjemné sledovanie. Okrem hlbších emócií a dojmu, ktorý vo mne tento film veľmi nezanechal, maximálne tak rýchlo vyprchajúci tu niet čo vytknúť. Taký priemer, no príjemne pozerajúci sa film.

Wall Street: Peníze nikdy nespí (2010)

Dobre a pekne spracovaný film, ktorý mi ponúkol pohľad do sveta burzových maklérov a veľkých financií, ktoré ovládajú svet. Priblížil mi a pomohol mi pochopiť vznik finančnej krízy a urobiť si aspoň trochu názor ako to asi funguje. Taktiež oceňujem výber hercov. Kombinácia Shia LaBeouf a Michael Douglas bola naozaj dobrá. Až na chabý hlavný dej, ktorý ma až tak neuchvátil som si rád pozrel tento film a určite nebol najhoršie spracovaný. Také príjemné a dá sa napísať, že aj poučné pozeranie, ktoré vo vás asi ale nevyvolá žiadne emócie.

Muži, co zírají na kozy (2009) odpad!

Jednoducho nuda v kombinácií s úbohým námetom a naviac zle prevedeným. Na tomto filme sa nedá nájsť prakticky nič pozitívne. Po prečítaní recenzií a hereckého obsadenia som čakal niečo úplne iné, no ide to len na triko tým hercom, že sa rozhodli hrať v takom primitívnom filme. Táto snímka nemá pre mňa absolútne žiadnu výpovednú hodnotu a preto právom patrí do odpadu. Ani keby som sa veľmi snažil, nedokázal by som nájsť nič čím ma tento film oslovil. Ešte aj vážne scény mi pripadali bizarne primitívne. No poďme sa teraz hrať, že je to hrozne vážne, pritom to bola úplne celé somarina od začiatku až do konca a zbytočne vyhodené peniaze na výrobu. Ľutujem tých hercov, že si vybrali účinkovanie v takomto úbohom filme a aj samého seba, že som to vôbec dopozeral do konca. Možno som čakal, že už konečne príde niečo čo ma zaujme, no nič, nič a ešte raz nič.

Glee (2009) (seriál)

Seriál, ktorý láme rekordy sledovanosti medzi teenegermi zaujal aj mňa i keď spočiatku mi to celé pripadalo ako jeden veľký trápny blud, ktorý sa akokoľvek vymykal normálnemu, zdravému úsudku a prezentoval zhýralosť americkej spoločnosti. Napriek všetkému, som si však našiel svoju cestu a i keď ma neuchvátil naplno, vždy si rád pozriem nové časti a vypočujem dobré piesne v novom prevedení.

Nejkrásnější hádanka (2008)

Musím uznať, že od tohto filmu som nemal vopred naozaj žiadne očakávania, a preto mohol len prekvapiť. Nanešťastie sa tak nestalo, ba naopak ničím okrem podpriemerného deja, ktorý bol poväčšine nudný ma tento film nedokázal strhnúť. Česi vedia točiť naozaj dobré rozprávky v štýle " Z pekla šťastie" a podobne, no táto rozprávka do tejto kategórie rozhodne nepatrí. Pekná príroda, príjemné herecké obsadenie, ale to je tak všetke. Pre mňa len podpriemer.

Sherlock Holmes (2009)

Lepšie spracovanie som si už ani nemohol želať. Predčilo to všetky moje očakávania a zaujalo ma to na v plnej miere. Od hereckých výkonov, cez humor, hudbu až po samotné dobové spracovanie som bol prekvapený a ohúrený. Len ťažko môžem nájsť nejaký nedostatok, no napriek tomu to cítim len na 4 hviezdičky, no za to tie najväčšie. Jednoznačne film, ktorý sa oplatí vidieť!

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Záverečný diel veľkolepej ságy o čarodejníckom učňovi, ktorý dobil celý svet nielen prostredníctvom filmových adaptácií, ale v prvom rade knižných predlôh zasiahol aj mňa. Musím sa priznať, že vo väčšine prípadov zaostáva film za knižnou predlohou, keďže do filmového spracovania nedokáže obsiahnuť všetky detaily ako kniha, vďaka ktorej sú knihy tak úžasné. No na moje prekvapenie filmu Harry Potter a Dary smrti prospelo, že ho rozdelili na dve časti. Nielenže sa podarilo obsiahnuť čo najviac z knihy, ale aj spracovanie bolo presne také ako som si predstavoval. Bolo to naozaj, naozaj skvelé. Výborne som si pri pozeraní oddýchol a naviac som si stotožnil svoje predstavy s filmovým spracovaním. Je to pekná bodka za celou sériou týchto filmov a veľmi solídne ukončenie.

VALL-I (2008)

Nuda, nuda a ešte raz nuda. Zlý začiatok hodnotenia akéhokoľvek filmu. Úprimne mal som obrovské očakávania, však sa jednalo americký kinohit, ktorý zaula masy a robil si obrovskú kampaň aj na našich televíziách, no ostal som sklamaný. Po prvých dvadsiatich minútach som sa tak nenormálne nudil, že jedinú hviezdičku, ktorú si momentálne odo mňa zaslúži tento film je za naozaj dobrú animáciu. Inak ma tu úprimne nič nezaujalo, dokonca ani námet, stvárnenie a už vonkoncom nie výstavba deja. Pre tento film je aj hviezdička kompliment i keď si nemyslím, že patrí do odpadu. Istotne si nájde množstvo svojich priaznivcov, no ja rozhodne medzi nich patriť nebudem.

Spartakus: Bohové arény (2011) (seriál)

Tak ako sa mi páčil seriál "Spartacus: Krev a písek", tak ma zaujala aj táto druhá séria, ktorú som si s chuťou a očakávaním rád pozrel. Rovnako ako pri prvej sérií mám výčitky hlavne k prehnane brutálnym krvavým scénam, ktoré mohli znázorňovať miernejšie a nemuseli ich tak zvýrazňovať. Inak skvelý seriál, ktorý ma zaujal na plnej čiare a veľmi so sa tešil na každú novú časť. Hudba, herci, scenáre, námet to všetko do seba pekne zapadalo a ostáva už len čakať a tešiť sa na novú tretiu sériu. Ak bude minimálne tak vydarená ako predchádzajúce dve, tak to z môjho pohľadu bude stáť rozhodne za to!

Repo Men (2010) odpad!

Tento film patrí rozhodne k tým najhorším, najodpornejším a najbizarnejším aké som vo svojom živote videl. Všetko bolo na ňom zlé od výberu hercov, spracovania, výberu hudby, jednotlivých scén až po to najpodstatnejšie námet. Bolo mi z toho tak zle, že tento film by som premietal ako týranie pre ľudí, ktorým sa hnusí tak ako mne. Musel som ho pozerať v škole na hodine a hľadať tam posolstvo a morálne dilemy s pokrokom vedy a techniky, no je to pri tak brutálne - bizarnom filme, priam nepodstatná vec. To je nielenže odpad, ale aj stoka filmov. Nechápem prečo niečo takéto vôbec vyprodukovali. Spracovanie bolo úplne nechutne - nevkusné. Už nikdy tento film nebudem dobrovoľne pozerať a to je jediná útecha, ktorá ma hreje pri filmovom srdci!