Bylo, nebylo (2011) (seriál)

Veľmi zaujímavý a skutocne prevratných seriál. Nič podobne som na serialovej scéne predtým nevidel tak kvalitné a pútavo spracované. Naviac Laná Parrila, ktora má od druhej sezóny úplne dostala tým že ukázala aj svoju druhú tvár a divák tak má možnosť vidieť v 1 žene dve protipolne postavy naviac v dvoch svetoch. Úprimne, keby tam ona nebola seriál by u mňa upadol zrejme dopriemernosti i ked je prevratny. Čo sa týka samotného deja, pokiaľ divák v pr ej sérii vopred vedel čo.sa bude diať a ako.to.asi.celé skončí, že Ema zlomi kliatbu a v každej epizode budú predstavovanej jednotlivé postavy, druhá séria je napinavejsia zastrena tanojmstvom akoby sa kedykoľvek mohlo všetko zmeniť. Úprimne som nečakal, že až takto prepadnem tomuto sialenstvu, ale som.zvedavý ako to skončí.a.samozrejme na Ľanu pre ktoru mám definitívne slabosť.

Expresní zásilka (2012)

Nuda, nuda a ešte raz nuda. Keď som si čítal obsah tohto filmu a videl som obrázky, očakával som podstatne väčšiu kvalitu a vyšší level spracovania. Toto sa nepriblížilo ani len k spracovaniu. Keď sa zamyslím nad sériou filmov Taxi, určite by si aj cyklistická verzia filmu zaslúžila omnoho lepšie nápady, spracovanie, hudbu, trochu sa pohrať s dejovou líniou. Prišlo mi to celé tak jednoducho primitívne, že som naozaj sklamaný. Koniec koncov hodnotenie tejto americkej snímky na tejto stránke tomu nasvedčuje. Neočakávajte žiadnu závratnú kvalitu a napínavé scény. Maximálne si tak divák vychutná scény z NY a zaujímavý štýl jazdy na bicykli. Určite by som Expresnú zásielku už viackrát nepozeral a pochybujem, že túto snímku niekedy nejaká česká alebo slovenská televízia nasadí do hlavného vysielacie času. Som sklamaný.....ale nápad spracovať takýto film oceňujem, len tak ďalej a možno sa raz nejaká snímka z tohto žánrového štýlu aj podarí.

Nikita (2010) (seriál)

Skvelý seriál s maximálne charizmatickou herečkou v hlavnej úlohe. Som rád, že Meggie Q konečne ocenili aj serialovy tvorcovia a dali jej úlohu, kde môže preukázať v čom je dobrá a to bojové umenia. I ked seriál dych nevyrazi ničím originálne prevratnym je na vysokej úrovni.

Kurýr (2012) (seriál)

Nuda, nuda a opäť nuda. Čakal som podstatne viac, keďže réžie sa ujal Luc Besson. Absolútne necharizmaticke herecke obsadenie, staromodne sš prejavujuci dej, este aj Kobra 11 z roku 2000 mi prišla zaujímavejšia ako tento nový seriál. Príde mi to ako veľmi slabí odvar na skvelé filmu s Jasonom Stathanom. Akčné scény su taktiež robené v štýle, že človek si povie: "Toto som videl už v lepšom prevedení." Tak pôsobí aj tento seriál sucho a bez originalnejsieho nápadu niečím zaujať.

Pohřešovaný (2012) (seriál)

Absolútne fantastická a famózna Ashley Judd ma dostala hneď po prvej časti. Každý ďalší diel som hltal s väčším a väčším očakávaním a potom prišiel koniec, ktorý mi vyrazil dych, pretože sa to skončilo v štýle navnadiť diváka na ďalšiu sériu, ktorá reálne nebude, keďže zhýčkaní americkí diváci stratili o seriál záujem. Mňa osobne pritom zaujal nielen príbeh, ale ja herecké obsadenie, nehovoriac o českých hercoch, čo bolo príjemné prekvapenie vidieť ich v takomto kvalitnom americkom seriály. Tiež sa mi páčilo zasadenie do Európy a celkovo medzinárodný tím, ktorý odviedol kus dobrej roboty po všetkých stránkach. Tomuto seriálu nie je čo vytknúť, jedine mohli odseknúť poslednú scénu, aby fanúšikovia nedúfali, že niekedy príde aj druhá séria.

Bídníci (2012)

Asi po desiatich rokoch sa mi opäť podarilo dostať sa do kina a neskutočne som si to užil. Pohodlné sedenie, dobrá atmosféra, veľký obraz, fantastický zvuk a....Bedári. Úprimne asi by som sa dobrovoľne na takéto predstavenie nevybral, no ešte úprimnejšie asi na žiadne keďže do kina nechodievam, ale naskytla sa príležitosť tak som ju využil. Asi od prvých minút keď som si uvedomil, že ide vlastne o muzikál ma šokovalo, že sa tam celý čas spieva asi 98% filmu, čomu prikladám najväčší mínus. Áno chápem ide o muzikál no podľa môjho názoru to bolo na škodu veci. Pasáže kde bežal plynule dej by lepšie vynikli ak by tam bolo hovorené slovo, no na druhej strane skladby z tohto muzikálu sú doslova kultové a keďže som toto divadelné predstavenie nikdy predtým nevidel naozaj ma to dostalo...wow. Herci to zvládli naozaj bravúrne, nielenže hrali uveriteľné, no pritom spievali naozaj, naozaj slušne. Jednoducho profesionáli. Dej bol tiež spracovaný pozerateľné zaujímavo. Možno i preto, že to nebol celkom môj šálok kávy len tri hviezdičky i keď snímka veľmi dobrá. Pri otázke či by som si pozrel tento film znovu? Asi áno ale možno s odstupom času. V každom prípade to vo mne zanechalo naozaj dobrý dojem a ak sa dokážete povzniesť nad prakticky prespievaným filmom (i keď kvalitne) a máte radi obdobie Veľkej francúzskej revolúcie určite si to pozrite. Kombinácia Hugh Jackman a Russell Crowe rozdhodne stojí za to. Naviac fantasticky odspievané "I dreamed a drem" od Anne Hathaway v kombinácií s vtipnými scénkami Helen Bonheam Carter a Sachom Baronom Cohenom rozhodne stoja za to!

Královna (2006)

Film Kráľovná to je kapitola sama o sebe. Úprimne presne to čom som očakával som aj dostal. Trochu pravdy, trochu prikrášlenia, trochu objektivity, avšak rozvláčny miestami nudný film, ktorý vo mne vzbudil zimomriavky iba pri prejave Tonnyho Blaira o Diane. Mal som však možnosť nahliadnuť do akéhosi zákulisia kráľovskej rodiny a urobiť si aký taký obraz o tom ako to asi celé bolo. Keď zomrela princezná Diana bol som ešte malý a celú tú kauzu som až tak nevnímal. No neskôr som o tom veľa počul a čítal. Pri zhliadnutí tohto filmu som mal možnosť sa zamyslieť či naozaj bola Diana ženou dvoch tvárí a tak ako ju poznali milióny ľudí ju nepoznala kráľovská rodina. Alebo to celé bolo naozaj o tom, že Diana žila v manželstve troch a všetci na ňu vyvíjali také tlaky, ktorým nebolo ochotná sa prispôsobiť? Tieto momenty sa tvorcom veľmi pekne a vhodne podarilo zobraziť a nahlodať tak u divákov akési zidealizované predstavy. Možno mi trochu chýbala väčšia zápletka a zobrazenie situácie Charles kontra Kamila, avšak film bol zameraný hlavne na Károľovnú, takže to sa dá oželieť. V celku však tento film vďaka rozvláčnemu deju ničím až príliš nenadchol i keď spracovaný bol podľa scenára naozaj dobre. Určite sa oplatí vidieť túto snímku a urobiť si vlastný názor.

Svět podle Mallory (2010)

Musím priznať, že keď som videl v recenzií na tento film mená hlavných hrdinov ako Kristen Stewart či James Gandolfini bol som milo potešený a prekvapený z tejto kombinácie. Nanešťastie sa však jedná zrejme o tak alternatívno psychologický film, ktorý aj keď som sa veľmi snažil vo mne nevyvolal žiadne emócie a neurobil so mňou nič. Akurát mi zhnusil Kristen o ktorej by som nebol povedal, že si zahrá v niečom takomto a už duplom nie vulgárnu prostitútku. Absolútne jej táto úloha podľa môjho názoru nesedela. I keď sa tvorcovia zrejme snažili o emocionálne nabitý realistický dej, celé mi to prišlo až príliš rozvážne a nudné. Možno nie som ešte dostatočne zrelý, aby som chápal tieto alternatívne filmy, no opäť sa mi stalo, že som vsadil skôr na hercov ako na dej a bol som sklamaný. Teda v konečnom dôsledku ma v tomto filme okrem hlavných predstaviteľov nič nezaujalo, možno až na myšlienku človeka strateného vo vlastnom svete, ktorý sa bojí ukázať svoju pravú tvár a žije s vlastnými démonmi a utrpením uzavretý v sebe samom až kým nepríde impulz, ktorý ho opäť naštartuje a naštartuje to aj jeho krachujúci manželský a osobný život. To naozaj oceňujem na tomto filme, no myslím si, že sa to dalo celé zasadiť do úplne iného deja a prostredia.

Nejpřísnější rodiče na světě (2008) (seriál)

Jeden z najlepších programov, aké momentálne bežia v TV. Je nielen poučný, ale človek si uvedomí, aké je vzácne to čo má a ako ľahko o to môže prísť. Nezvládateľní teenegeri z Veľkej Británie nielen pochopia o čom je rodinný život, ale pomôže im to nazrieť aj do ich vnútra a porozumieť samým sebe. Naviac celkové prevedenie tohto programu je skvelé a som veľmi rád, že niečo takéto máme možnosť zhliadnuť v TV aj u nás.

Princezna Fantaghiró 5 (1996) (TV film)

Podľa môjho názoru tento film nemali radšej ani vyprodukovať a zakončiť to pri predchádzajúcej časti, ktorá už bez tak bola dosť slabá a nevýrazné. Koniec koncov som aj rád, že už netočili ďalšie filmy, pretože ak by to malo takúto tendenciu ďalšie snímky z tejto ságy by už boli pravdepodobne odpad. V prvom rade ma absolútne nezaujala dejová línia a to, že sa hlavá hrdinka ocitla v inej dimenzií to je veľmi zlý začiatok, lebo ja som chcel vidieť pokračovanie a náväznosť na predchádzajúce časti, možno ešte nejaké prepojenie na tie prvé a nie strih a teraz začneme úplne o inom. Taktiež ma okrem Alessandri Martines nezaujalo ani herecké obsadenie, celkový námet. Celé to spracovanie nebolo ktovie čo a keď si uvedomí, že to točili v roku 1996, tak predchádzajúce diely bolo omnoho lepšie spracované. Bol som sklamaný a som sklamaný, takže zrejme si už túto časť nikdy dobrovoľne nepozriem, pretože ma na nej takmer nič neuchvátilo a ostali len mizivé spomienky, že som niekedy v detstve niečo takéto zhliadol.