Mission: Impossible - Ghost Protocol (2011)

I ked film je plný akcie a napätia, ničím vyrazne má neohuruje. Je pravda, že divák sa ani na minútu nebudú a celé je to prespukovanr modernými vizualnymi efektmi, ale no a čo? Aby som dal vyššiu známku chceli by to charizmatickejsie herecké obsadenie, zaujímavejšie herečky a niečo i dejovo napadutejsie. Takto mám pocit, že sa táto snímka vôbec nelíši od predchádzajúcich, na čo je horšie u mňa este zaostáva za predchádzajúcou.

Nějak se to komplikuje (2009)

Napriek tomu že sa jedna len o romantickú komédiu, ktora nič napinave nerieši veľmi dobre sa na túto snímku pozerá. Maryl Streep v kombinácii s Alecom Baldwinom su jednoducho skvelí a veľmi im to spolu pasuje. Herecké obsadenie je celkovo fajn a pointa filmu, že láska kvitne v každom veku a za každej situácie sa tiež celkom dá. Dobre spracovanie a vďaka hereckemu obsadeniu viac ako priemer. Na tento film sa dá pozerať aj viackrát a vždy to bude človeka baviť, takže nie je o čom určite si treba túto snímku pozrieť.

Monte Carlo (2011)

Veľmi príjemné pozeratelny film aj vďaka pôvab.ej Delené Gomez. Napriek nudnej dejovej línii ide i druh filmu pri ktorom si človek dobre oddýchne, zrelaxuje, nič nerieši a je my dobre. Pekné scény Paríža, Monaka taktiež stoja za to. I ked má ničím táto snímka neprekvapila ani som sa nenudil a to je pre mňa podstatne. Dávam veľmi pekné tri hviezdičky, ktoré si tento film i zaslúži.

The Nine Lives of Chloe King (2011) (seriál)

I ked by človek mohol byť po prvých častiach skepticky prečo sa zbytočne unahlut. Nečakajte od tohto seriálu revolučné spracované akčné scény, príliš veľké napätie či srdcervuce scény, no príjemná hlavná hrdinka a jej mama to všetko vynahradia. Klasický zamilovaný trojuholník napadne pripomína Twilight, avšak v serislivom spracovaní to má niečo do seba. Len škoda, že americky diváci nedali tomuto projektu väčšiu šancu a tvorcovia to zabali už po prvej sérii.

Karate Kid (2010)

Akosi mi to prišlo nezaujímavé, ked som počul,že urobili ďalšie spracovanie Karate Kida, no po ziadnuti snímky, to vo mne zanechalo naozaj dobre dojmy. Nielen skvelý herečky vykon Jadena Smitha, ale i spolupráca s Jackie Chanom sa mi páčila. Naviac dej zadadeny do Činy a moderné spracovanie pridali filmu na kvalite. Celkovo to bolo príjemné pozeranie a určite by som si ho v budúcnosti opäť pozriem. Skvely relax a dobrá idea o prekonávaní samého seba, kedy by sa človek nemal vzdávať ani ked je na kolenách....(alebo má zlomenú nohu ;) )

Lincoln (2012)

Naozaj monumentálne pôsobiaci Daniel Day-Lewis, ktorý v tejto snímke zahviezdil. Celkovo som mal pocit, že čas plynie pri tomto filme rychlo, napriek tomu že mal 150 minút. Jednoducho veľké herecké osobnosti pozdvyhli uroven tejto snímky o level vyššie. Veľmi nenutenym spôsobom som sš dozvedel opäť niečo nové a mal som možnosť vhupnut do histórie s reálne si predstaviť, aká veľká osobnosť musel Lincoln byť ked dokázal presadiť 13. dodatok o rovnosti ľudí pred zákonom. Taktiež musím vyzdvyhnut i Tommy Lee Jonesa, ktorý taktiež prispel ku kvalite. Vyčítať môžem len veľa intetietovych scén a menej silných scén, ktoré by zarexonovali. Naopak musím pochváliť ako sa Spielbergovi podarilo zdôrazniť s vykresliť humor Lincolna, čo prispelo k tomu, že ho ľudia doslova hltali očami ked rozprával. Naozaj veľmi dobrá snímka, ktora stojí za pozornost i ked nie ste fanúšikmi historických velkofilmov.

Lovci zločinců (2011) (seriál)

Veľmi zaujímavý seriál a originálny nápad na spracovanie. Naviac do hlavných úloh obsadili charizmatickych hercov. Okrem odvijania hlavného deja majú naviac diváci sledovať i pátranie detektívky po zahadnom mužovi z metra z ktorého sa vykľul hlavný hrdina. I ked scény nepôsobia velkolepo a monumentálne, akčné scény tiež za veľa nestoja niečo na tomto seriály púta a to oceňujem.

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Jednoducho som dostal presne to, čo som aj očakával. Skvelá akcia, samé akčné scény a naviac geniálne využitie Chucka Norrisa pre odlahcenie deja. Na tom chlapovi by ňou normálne postaviť cerovecetny film taký je originálny. Zaujímavé exteriéry a hlavne pocit, že nič sa nekončí. V podstate sa už teraz teším na ďalšie pokračovanie i ked tí nemalo žiadny otvorený záver. Hereckých legiend pre potreby tejto snímky je dostatok, no jr len na Stallonovi ako sa mu ich podarí skĺbiť. Mňa by určite potešil aj Steven Seagal, Maggie Q a viac priestoru pre Jeta Lee či spominaneho Norrisa. Takto nejako si predstavujem moderný akčný film sucasnosti.

Salon krásy (2005)

Absolútne nudný a nezaujímavý film. Človek musí byť hrozné znudeny aby niečo take pozeral a i tak to nedokáže dopozerat. Necharizmaticki herci, chaba a nudná dejova línia až na Queen Latifah tam nebol prakticky žiadny svetlý bod. Videl som už aj horšie filmy pre to 1 hviezdička, no tento film za veľa nestojí. Škoda peňazí za produkciu.

Transformers: Pomsta poražených (2009)

Tak ako prva časť aj táto je plná akcie, napätia a humoru. Čo oceňujem je až prekvapujúca vyváženosť tychto prvkov. Naviac ani minútu sa divák nebudú a v kine musel určite tento film pôsobiť impozantne. Samozrejme dobre herecké obsadenie na celé so Shiom LeBoefom a Megan Fox. Mám pocit, že tento film je taký pokrokovy, že bude voňať novotou este aj v roku 2015. Veľmi dobre spracovanie a i ked nie som fanúšik sci-fi prišiel dom si na svoje.