Princezna Fantaghiró 4 (1994) (TV film)

Napriek tomu, že sa pri natáčaní písal už rok 1994 oproti predchádzajúcim filmov z tejto ságy nevidím žiadny posun vpred, ba naopak celé spracovanie mi pripadá tak smiešne - primitívne spracované. Akoby nielen námetu, deju, ale aj celej idey tohto filmu chýbala iskra a preto výrazne zaostáva za predchádzajúcimi časťami. Tie kostýmy, masky a exteriéry mi pripadajú tak triviálne až mi to pripadá, že dehonestujú hodnotu príbehoch o princeznej Fantaghiró. Nuž rozhodne menej vydarená časť i keď stávka na Alessandru Martines a Nicholasa Rogersa sa opäť vyplatila.

Princezna Fantaghiró 3 (1993) (TV film)

Podľa môjho subjektívneho názoru asi najlepšia časť ságy o udatnej princeznej Fantaghiro. Malo to takmer všetko čo som očakával a dokonca aj niečo naviac. Dynamika, spád, napínavé scény, trochu strachu a veľa odvahy. V detstve tento film urobil veľký dojem a zanechal vo mne i naďalej príjemné pocity a spomienky na celkové spracovanie. Z Tarabasa sa stala kultová postava o čom svedčí aj počet fanúšikov na nemenovanej sociálnej sieti a v kombinácií temnoty a svetla, zla a dobra a víťazstva dobra nad zlom je je to skvelý príbeh, ktorý ma naozaj dostal. Pekné spracovanie a dobrý dojem vytrhujú túto časť z bežného priemeru.

Princezna Fantaghiró 2 (1992) (TV film)

Druhé pokračovanie veľkolepej výpravnej rozprávky z talianskej produkcie o princezne Fantaghiro rozhodne v ničom nezaostáva za predchádzajúcim dielom. Fantaghíro, Rumualdo a Temná čarodejnica to je klasický trojuholník tohto príbehu, ktorý mi napodiv nepripadá ani trochu gíčový. Je to síce romantika, no na iný spôsob aký máme možnosť vidieť dnes. Pôsobí to veľmi prirodzene a na tú dobu to bolo naozaj dobre spracované či už námetovo, hereckým obsadením, výpravne, alebo hudobne. Pekne tri hviezdičky sú pre tento film skôr odmenou ako potupou, pretože dnes sa už nemôžem odosobniť od porovnávania tohto klasického filmu s modernejšími americkými rozprávkovými snímkami, ktoré vo mne napriek všetkému zanechali lepší dojem.

Princezna Fantaghiro: Jeskyně Zlaté růže (1991) (TV film)

Tak na tento film mám z detstva veľmi, veľmi pekné spomienky. Však kto by nepoznal udatnú princeznú Fantaghiro, ktorá sa ničoho nebála iba lásky. Veľmi pekné talianske spracovanie naviac aj s českými hercami, čo som až neskôr veľmi ocenil. Nádherná príroda, výpravné scény, no a na tú dobu veľmi príjemné spracovanie. Aj keď mám rád tento film, keď sa naň pozerám s odstupom času nachádzam v ňom mnohé veci, ktoré ma rušili, možno až príliš fantasy - rozprávkové poňatie. To však nič nemení na tom, že tento film patrí k tým lepším hraným rozprávkam, ktoré som mal možnosť vidieť.

Oko bere (2008)

Tento film som už videl toľko krát, že mu jednoducho ani nemôžem dať menej ako 4 skvelé hviezdičky. Od hudby, námetu, hereckého obsadenia, dialógov, celkového spracovania, to všetko vo mne zanechalo veľmi pozitívny dojem a pôsobilo to skutočne, realisticky. Človek uverí, že sa to naozaj môže stať a nie je to len fikcia. Skvelý študenti matematiky pod vedení svojho učiteľa dokážu, že hazard nie je len náhoda, ale je to v prvom rade bystrí rozum a skvelý postreh a logické myslenie, čo dokážu zvíťaziť nad šťastím. Taktiež oceňujem inšpiráciu skutočnými udalosťami a nedá mi nespomenúť ani skvelého Kevina Spacey-ho, ktorý ma zas a znovu zaujal. Film, ktorý vám poodhalí ako rýchlo sa dá vystúpiť hore, no ako bolestivý dokáže byť pád na dno....to jednoducho musíte vidieť!

Těžká rozhodnutí (2010)

Naozaj silný príbeh s dobrých filmovým spracovaním. O prekračovaní hraníc možného a nemožného a veľkých obetiach podstúpených z čistej lásky k svojim deťom. To nikdy nemôže sklamať a u mňa to vyvolalo silné emócie a prinútilo ma to zamyslieť sa ako asi funguje ten obrovský biznis s liekmi a ich výrobou, testovaním....Musím sa priznať, že keď som sa dozvedel, že do hlavnej úlohy obsadili Brendana Fraser mal som trochu rozpaky, pretože si ho pamätám skôr z filmov ako Múmia, alebo bláznivých komédií, no prekvapil ma. Spolu s Harrisonom Fordom tvorili silný tandem na ktorom sa dalo postaviť dobré filmové spracovanie a oceňujem aj fakt, že tvorcovia sa inšpirovali skutočnými udalosťami a snažili sa čo možno najrealistickejšie vykresliť celkové zákulisie biznisu s liekmi. Film, ktorý možno každého nezaujme, no má svoje výrazné posolstvo a určite nepatrí k tuctovým americkým prvoplánovým brakom.

Hačikó - příběh psa (2009)

Silný príbeh (naviac inšpirovaný skutočnými udalosťami) o vzťahu psa a človeka, o vernosti a láske, ktorá je tak silná, že ju neprekoná ani smrť. Naviac ak sa do jednej z hlavných úloh dostane tak vznešená a v našich končinách málo známa rasa psa ako Akita-Inu je to o to zaujímavejšie. Napriek obsadeniu Richarda Gera do hlavnej úlohy mi v tomto filme trochu absentovala väčšia iskra, dokonca som sa miestami nudil a to nemám rád pri žiadnom filme. Možno to chcelo trochu väčší náboj, drive aj na úkor skutočných udalostí aby boli diváci viac uchvátený. Viem, že je to skvelý príbeh a naozaj sa mi páčil aj jeho idea, no filmové spracovanie trochu zaostávalo. Ničím ma to neprekvapilo a druhá polovica filmu mi prišla skutočne nudne-rozvláčna. Takže v konečnom výsledku mám z tohto spracovania rozvláčne pocity, no z tohto príbehu som unesený!

Za rozbřesku (2006) (seriál)

Wow, wow, wow....a je tu seriál, ktorý vás nenechá ani jednu časť znudeného. Od prvej do poslednej časti sa stále niečo deje a vy neviete prísť na to, ani len odhadom kde je koniec a vlastne začiatok. Napínavé akčné scény, rýchlosť s akou beží dej, neopozeraný herci, dobrý námet a skvelé prevedenie to všetko nahráva tomuto seriálu. Bol som prekvapený, že aj v dnešnej dobre dokážu natočiť takýto dobrý seriál, naviac tak dobre spracovaný, kde ma takmer nič nenútilo zamyslieť sa nad, prečo to urobili takto a nie inak. Ak mate radi napätie, rýchly dej a niečo nové - prekvapujúce, tak tento americký seriál vás určite zaujme!

Druhý život (2011) (seriál)

Nuda, vzťahy, nuda a opäť vzťahy. V podstate všetko sa točí okolo toho istého a mňa ako "zhýčkaného" diváka európskou a americkou seriálovou produkciou to absolútne nezaujalo. Oceňujem však dobrý výber slovenských neopozeraných hercov a výber hudby ako i titulnej skladby to je však nanešťastie veľmi málo na to aby sa tento seriál v mojich očiach zaradil aspoň k priemeru. I keď sa dá na "Druhý dych" pozerať, rozhodne od toho veľa nečakajte a reklamy budú v tomto prípade vašim vykúpením ak nie ste nadšencom slovenských romantických seriálov.

Pařba v Bangkoku (2011)

Nanešťastie sa tvorcom ani zďaleka nepodarilo prekonať prvú časť a musím priznať, že pri tomto pokračovaní som si to už až tak neužíval, akoby som vopred vedel, čo sa zhruba môže stať. Naviac niektoré scény mi prišli až primitívne trápne, čo určite nezaručuje zábavu pri takejto "mainstreamovej" komédií. Nič ma tu neprekvapilo a úprimne som sa už bavil iba na hláškach Eda Helmsa, čo je dosť málo aby som bol ohúrený. Moje očakávania ostali nenaplnené a i keď sa dá stráviť fajn večer pri tomto filme, ak ste videli prvý diel veľa od toho nečakajte a berte to s rezervou. Viac menej ako dobrý komerčný ťah ako zarobiť milióniky naviac od amerických producentov a tvorcov.