Tisíc a jedna noc (2006) (seriál)

I keby človek chcel dať tomuto prelomovému tureckému seriálu, ktorý dobil brány európskych televízií lepšie hodnotenie, jednoducho nemôže. Po prvých dvadsiatich, tridsiatich častiach sa stal z deja taký ošúchaný brak, ktorý kopíruje akékoľvek podpriemerné juhoamerické telenovely a začala sa naháňačka ktorá išla stále dookola a dookola akurát, že nikto nevyhral ani neprehral. Bola to naháňačka zrejme zarobiť čo najviac peňazí pretože aj to dobré a zmysluplné, čo seriál v prvých častiach priniesol sa rýchlo vytratilo a pokračovalo to len nudným dejom, ktorý sa tvorcovia snažili oživiť zápletkami bez akéhokoľvek zmysluplného doplnenia dejovej línie. Veľká vďaka, že je už koniec a televízia Markíza ho už nebude vysielať v prime-tim-ovom čase :).

Parchanti (2010)

I keď samotný film ma pozerateľný dej a dobré herecké obsadenie, námet je tak opozeraný na všetky možné spôsoby, že človek vie vopred čo môže očakávať a vie predvídať čo sa stane, otázne je len ako to bude trikovo a akčne zaobalené. Preto pokladám túto americkú snímku len za priemernú i keď úprimne som zvedavý aj na pokračovanie, ktoré dúfam v blízkej budúcnosti bude a dozvieme sa či naozaj partička "vyvrheľov" chytí veľkého zločinca Maxa a očistí svoje mená. Takže pozerateľný film, ktorý doplatil na svoj námet a ničím príliš nenadchol, no na druhej strane ani nič výrazne nepokazil. Jednoducho priemer.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Čo napísať? Po prvom zhliadnutí tohto originálneho amerického seriálu som bol tak zhnusený a prekvapený zároveň ako môže niekto niečo takéto vyprodukovať, že som sa nebol ochotný ďalej pozerať ani keby na žiadnej televízií nič nedávali. Pripadalo mi to tak bizarne - komerčne - úbohé. No neskôr som sa začal dostávať do deja a zisťovať, že predsa popularita tohto seriálu nemôže vychádzať z takej úbohosti, keď ľudia hlcú každú novú časť a čakajú na tú ďalšiu. Po pár častiach som už nedokázal prestať sledovať tie ďalšie a bol som ochotný pozerať tento seriál aj na internete, čo u mňa vôbec nie je zvykom. Dnes sa pokladám za fanúšika a veľmi, veľmi rád si pozriem každú časť, pretože ma veľmi milo pobavia nielen vtipné hlášky, ale aj príjemne plynúci dej. Divák si rýchlo zvykne i na herecké obsadenie a tento seriál sa doslova stáva kultovým. Nenachádzam jedinú chybu, ktorú by som mu mohol vytknúť, preto je namieste udeliť mu z mojej strany plné hodnotenie. Jednoducho wow a teším sa na každú novú časť!

FlashForward - Vzpomínka na budoucnost (2009) (seriál)

Seriál, kde nastane záhadný výpadok a zrazu a po prebudení ľudí je celý svet hore nohami....to znie ako riadne sci-fi. Musím napísať, že seriály, kde je realita odsunutá do úzadia ma poväčšine nelákajú, no v tomto prípade som podľahol čaru jednotlivých častí a nechal som sa unášať seriálovým napätím. Každá časť je originálna, napínavá od začiatku do konca, divák nikdy nevie čo bude nasledovať. Zároveň je sú osudy jednotlivých aktérov tak poprepletané do seba, že označenie systému v seriály "Mozaika" skutočne vystihuje podstatu. Divák má možnosť miestami sa zamýšľať či je niečo také naozaj možné, alebo je to len fikcia seriálových tvorcov, ktorí chcú zbohatnúť. Výber hercov bola naozaj skvelý. Neopozerané tváre, ktoré nechali vyniknúť svojmu umeniu zaujali a bol by som rád, keby natáčali americkí tvorcovia aj nové časti, pretože tento seriál stojí za pozornosť!!! 2:17 sekúnd posunulo divácku predstavivosť opäť na inú úroveň.

Spartakus (2010) (seriál)

Seriál ktorý ma naozaj nadchol po viacerých stránkach je rozhodne natočený na vysokej úrovni. Dosť mi prekážajú umelé exteriéry a bizarné scény, kde rozhodne nešetrili červenou farbou. Naopak oceňujem výber hercov a realistickosť s akou je seriál podávaný. Určite patrí tento projekt k vyššiemu lepšiemu štandardu o čom svedčí aj divácky záujem.

Voják (2006)

Nech sa nikto neurazí, ale hranica únostnosti amerických akčných filmov bola prekročená. Nechám čo to malo celé znamenať, tak naivne primitívny film som teda rozhodne dávno nevidel. To bude asi tým, že sa ich pre svoju duševnú bezpečnosť radšej vyhýbam a od tejto snímky som to takpovediac nečakal. Akčné scény, no skôr efekty boli naozaj geniálne prepracované, avšak tie vtipné momenty či vsúvky to čo malo byť? Pýtam sa naozaj sú tí tvorcovia taký hlupi, že si myslia že v takomto akčnom filme to bude pôsobiť zaujímavo a spôsobí to interest diváka? Rozhodne nie, nemalo to žiaden účel ani význam bolo to trápne, bezduché a ako to malo slúžiť na odreagovanie od deja prípadne pobavenie rozhodne to nevyšlo. Ďalej k hlavnému predstaviteľovi Johnovi Cenovi aj keď to nie je herec určite nepôsobí na plátne zle taká kategógia Stalone, Willice a podobne a ako som zistil s jasnými prvkami Norrisa. Môžu ho ovaliť železnou tyčou, hasiacim prístrojom, ohádzať mu o hlavu sklenené fľaše a ešte mu aj dolámať rebrá, môže prežiť 3 explózie a pád z útesu a stále pôjde ďalej. Hmmm, tomu sa asi povedia akčné filmy USA 21. storočia. Rozhodne trápne. Radšej by som ubral na efektoch a dal tam menej tých naivných bitiek z ktorých pochopiteľne vždy výjde ako víťaz. Ale dobre, zrejme sa vždy nájde bezduché publikum, ktoré si aj zámerne pozrie takto naivne trápnu snímku z americkej produkcie.

Je to i můj život (2009)

Úžásné, fantastické, excelentné. Je ťažké komentovať tak silný príbeh a tak dobre spracovaný a zahraný zo všetkých strán. Je však nevyhnutné ho vidieť od začiatku do konca aby človek pochopil o čo tam ide, ako to vnímajú jednotlivý členovia rodiny. Podať žalobu na vlastných rodičov ohľadom lekárskej svojprávnosti sa môže zdať z pohľadu nezainteresovaných ľudí dosť sebecké. Má jedenásť rokov a už nechce aby z nej odoberali život len aby pomohla svojej sestre. Nuž zdalo sa mi to dosť zvláštne keď som videl aký majú medzi sebou vzťah, no neskôr som pochopil, že tá chorá sestra už nechce trpieť a hlavne nechce aby kvoli nej trpela rodina, vedela že jej život nebol ľahký no napriek tomu bol krásny a chce aby jej rodina prežila krásny život. Požiadať sestru aby podala žalobu, aby jej nemohla darovať obličku, to chce obrovskú guráž a zodpovednosť. Každý z hercov odviedol tak fantastický výkon, že sa mi až nechce veriť,že do hlavne úlohy sa rozhodli obsadiť Cameron Diaz. Nikdy by mi nenapadlo že táto herečka dokáže hrať v tak silnom príbehu. Jednoznačne by si táto snímka zaslúžila Oscara nielen svojou originalitou, hereckými výkonmi, ale silným, pútavým, citovo spravným a silným príbehom. Skláňam sa. Jednoznačne to vo mne zanechalo silný dojem a podľa v každom človeku, či si to prizná alebo nie sa niečo pohne. Jednoznačne doporučujem zhliadnuť, skvelá snímka a o jednej neobyčajne obyčajnej rodine!

Osm statečných (2006)

Ouu. Bol som ohúrený a ohromený. Sila tohto príbehu spočíva v neuveriteľnej odolnosti, viere a súdržnosti čo sa mi až nechce veriť, že sa dá aplikovať na psov. To ako sa dokázali zjednotiť aby prežili, pomáhať si, ochraňovať sa, stáť pri sebe a čakať, že bude aj lepšie do bolo úžasné. Zároveň viera ich majiteľa, ktorý sa nevzdával nádeje a za každú cenu sa chcel presvedčiť, či sú jeho psy ešte na žive a bez hlavo sa rútil do ťažkých podmienok, kde mohol aj sám zahynúť. Bolo to strhujúce. Ani sa mi nechce veriť, že to bolo nakrútené podľa skutočných udalostí. To spojenie človek - pes, ma vždy dostane a v tomto podtexte to bolo o to silnejšie, že sa jednalo o svorku psov. Viem že túto snímku si veľmi rád znova pozriem nech ju budú dávať kedykoľvek. Viem si však predstaviť aj lepšie spracovanie, avšak aj táto verzia bola na veľmi vysokej úrovni.

King Kong (2005)

Úžasné, veľkolepé, fantastické. Neskutočne prepracované do každého detailu. Každá scéna bola unikátna a bolo vidieť, že Peter Jackson si dal záležať. Presne to čo som očakával som aj dostal, dokonca ešte na vyššej úrovne. Jackson je pre mňa ničo ako James Cameroon, jednoducho veľký režisér. Kombinácia pôvabnej Naomi Watts a Adriena Brodyho bola možno prekvapujúca, no rozhodne splnila svoj účel. Obaja sú skvelí herci a boli naozaj prirodzení. Možno som bol len prekvapený obsadením Jacka Blacka, no bez jeho šialenosti by chýbal filmu hnací motor a s odstupom času to bola tiež dobrá voľba. Zaujali ma scény, ohúrila ma postava King Konga, nielen je pojatie vo filme ale aj výtvarné spracovanie. Malo to šmrnc, iskru a nedokážem nájsť nič čo by som tejto snímke vyčítal. Presne toto očakávam od dobrých filmov, aby ma ohúrili pripútali k stoličke a prekonali moje očakávania. Tento film to splnil a plne si zaslúži všetky chvály, ktoré mu patria. Bravó Peter Jackson!

Ztracený svět (1998)

Neuveriteľne som sa nudil. To je zlý začiatok pre každú recenziu na film, no toto mi ani nepripadalo ako dobrý film. Bolo to tak naivne trápne. Exteriéry, scény to celé spracovanie a podanie divákovi. Herecké výkony nezaujali, efekty už duplom nie, možno tak dej, ale na tom sa nedalo nič pokaziť, keď že sa išlo podľa knižnej predlohy, bol to omyl z mojej strany pozerať túto snímku a viac by som ho už zrejme neurobil. Aj keď ma tento film neurážal a neprovokoval po žiadnej stránke, bolo to tak stroskotane naivné spracovanie, že nič ako 1 hviezdička si podľa mňa zrejme nezaslúži.