Ztracený svět (1999) (seriál)

Je to také zvláštne komentovať tento seriál, pretože každú časť som videl aj niekoľkokrát a vždy sa mi to celkom páčilo. Možno ma to neohúrilo ale tí herci pôsobili tak príjemne a dobre sa na to pozeralo, napätie a všetko okolo, scény neboli nejako prepracované, no malo to niečo do seba. Neskôr ako to už býva zrejme scenáristi nevedeli o čom písať a dosť to zamotali zbavili sa Veroniky a podobne, no keby tento seriálový projekt vysielali aj dne nebránil by som sa jeho zhliadnutiu v TV. Príjemná záležitosť a nuda pri ňou určite nehrozí.

Vlkodlak Tommy (1999) (seriál)

Celkom pohodový a zábavný sitcom alebo komediálny seriál, trochu ako komix, ale v súčasnosti? Už asi nie, tento tip zapadol do dobrej doby a v dospievaní som ho rád pozeral, lepšie napísané to bola ešte základka, ale dnes by som si už asi ako náročnejší divák neprišiel na svoje. Dej bol fajn, lebo každá časť nadväzovala na seba, aj keď mala osobitý live motív a nový príbeh, herecké obsadenie sa dalo, bolo neopozerané a pôsobilo prirodzene. Nič ako priemer však dať ani nemôžem, pretože by to bolo asi zhodením samého seba, príjemný seriál ale do tej doby v akej bol produkovaný, dnes by to už chcelo niečo viac.

Honey, I Shrunk the Kids: The TV Show (1997) (seriál)

Keď sa na to pozerám s odstupom času, nechápem prečo som pozeral tento seriál a čo ma vlastne na ňom zaujalo. Je to celé tak primitívne, trápne. No videl ale už aj horšie seriály a aj keď tento sa snaží zaujať celé sa to točí okolo nejakých nevydarených experimentov v konfrontácií s rodinným životom nedoceného vedca. Pre deti to určite nie je najlepšia voľba a to je ten problém, neviem si predstaviť pre ktorú vekovú skupinu je to vlastne dobrá voľba. Je to dosť trápne - americky - naivné a to mi na tom s odstupom času najviac vadí. Herecké obsadenie nič moc a niekedy je lepšia voľba nechať film filmom a nesnažiť sa nabaliť za každú cenu. Aj keď táto doba, velí zjavne k opačnej ofenzíve.

Deník nymfomanky (2008)

Jednoznačne od začiatku do konca bolo jasné, že sa jedná o európsku produkciu, po všetkých stránkach, Američania by to zrejme viac nafúkli a zdramatizovali (teraz neviem posúdiť, či by to bolo dobre alebo zle) ale toto riešenie tiež nebolo najhoršie. Niekedy som mal pocit, že je to až príliš skutočné a taká zvláštne. Úprimne o nymfománií toho veľa neviem a nemal som to s čím porovnávať, ale bolo mi jasné, že táto snímka sa snaží pridŕžať skutočných faktov, nenaťahovala to do nejakého stupídneho porna, ale chcela to ukázať tak aby z toho ľudia neboli zhnusení, maximálne tak prekvapení. Ja som bol určite, síce ma to nenadchlo nad očakávania, ale nebol to ani zlý film a neľutujem, že som ho videl. Pekná produkcia, riskantná, ale určite nie zlá.

Daredevil (2003)

Bol som v nemom úžase keď som prvýkrát zhliadol túto snímku, dokonca v kine a ostávam v ňom až doteraz. Až na obsadenie hlavného hrdinu, kde by som možno privítal nejakú novú neopozeranú tvár som bol veľmi milo prekvapený. Celý dej, hudba, akčné scény i samotný komiksový námet boli na veľmi vysokej úrovni a skutočne ma dostali. Nuž, zadarilo sa a neľutujem vstupné do kina za tento film. Bolo to napínavé i smutné a zároveň mal človek pocit, že nechce aby sa to skončilo a nejako som to celé prežíval aj keď to bol len komiks. Veľmi pekné spracovanie na vysokej úrovni a u mňa na plný počet.

Sněžní psi (2002)

Psi boli skvelé, ale nápad a zapracovanie trochu ošúchané, akurát inak zaobalené a obohatené originalitou o černošského mašera. No neviem nejaký dojem to na mňa neurobilo. Pripadá mi to skôr ako typický vianočný film a našim slovenským televíziám zrejme tiež. Aj keď psi ma dostali a boli to krásne vástavné kúsky to ostatné mi pripadalo len obyčajné a priemerné. Oceňujem, že film nebol trápny a nevkusný, no ani neprekvapil. Plus je tu za herecké obsadenie a intriéry

Jako kočky a psi (2001)

Zvláštne na tejto snímke bolo, že pôsobila dosť umelo aj keď sa snažila zaujať. Určite aj zvieratá majú svoje hranice a neposadíte ich niekde do rakety aby ju ovládali, alebo ich nenaučíte rozprávať. No bola to pekná kombinácia, až vojnovo vyhrotená ako ukázali kontrast medzi psami a mačkami. Pobavilo ma to, no dych mi to nevyrazilo a musím povedať, že na podobných snímkach som sa pobavil aj viac. Na deti to zrejme zapôsobí, ale ja už mám položenú latku o niečo vyššie a nechce sa mi ju podliezať. Pekná príjemná snímka, ale to je tak všetko.

Hotel pro psy (2009)

Veľmi pekné, príjemné a oddychovo spravené spracovanie. Keď sú v hlavnej úlohe psi prípadne iné zvieratá určite sa snímka nedá výrazne pokaziť. Táto naopak prekvapila. Scény zo psami boli skvelé a vydarené, až mi rozum stál ako bolo možné naučiť ich toľko kúskov a nechať nahovoriť aby to predviedli aj pred kamerou. Príjemne som sa bavil aj námet bol zaujímavý. Emma Roberts prekvapila, vidno že patrí do rodiny Robertsovcov a ešte zrejme nechá o sebe počuť. Čo viac dodať, do kina by som na to zrejme nešiel, ale doma v pohodlíčku je to pekne strávené popoludnie prípadne večer.

Edith Piaf (2007)

Začať slovom neviem, je asi dosť úbohé, ale stále vo mne bojujú dva protipóly, jedna mi hovorí že Edit Piaf bola veľká žena, druhá, že jej život nestál za veľa. Bol som dosť prekvapený keď som to tam všetko videl celý ten priebeh a to celé spracovanie. Vôbec som si to tak nepredstavoval a nevedel som, čo si mám myslieť. Spracovanie bolo síce fajn, ale nijako ma to neprekvapilo, oceňujem angažovnie Gerarda Depardieu a aj ostatný herci pekne sekundovali. Bolo vidieť že je to viac-menej európska produkcia a možno mi tam chýbali práve nejaké prekvapujúce strhujúce scény. Možno by som si to pozrel ešte raz, ale viac už asi nie. Nie je to moja šálka kávy, aj keď Edit Piaf mala neskutočný hlas.

Škola rocku (2003)

Aj keď sa musím priznať, že herca Jacka Blacka veľmi nemusím a neoslovil ma veľmi v tejto snímke určite zažiaril. Je spontánny a takým zvláštnym štýlom šialený, čo tomuto projektu dopomohlo. Dať ho do kombinácie s deťmi v predpubertálnom veku v súkromnej škole, kde naviac učí len omylom je jednoducho skvelé. Nie každý deň sa tvorcom vydarí takýto projekt, kde deti ukážu svoj talent a je to zároveň vtipné a nie ubohé, ale to nehrá len na city divákov. Bolo vidno, že to bola veľká zábava aj pre tie decká a celé to pôsobilo veľmi prirodzene a kompaktne....vedel by som si predstaviť aj zaujímavejšie vedľajšie herecké osadenstvo snímky, ale dobre nijako výrazne ma to nerušilo. Celkovo som bol spokojný, videl som to dokonca už aj viackrát a vždy ma to celkom dostane. Mám rád muziku a filmy a nej a preto je toto skvelá komédia, ktorej k dokonalosti patrí už iba malý kúsok.