Kniha přežití (2010)

Ja vám ani neviem. Mám z toho filmu zmiešané pocity. Film na mňa pôsobil dosť nereálne, dosť zvláštne a predsa tam boli určité momenty, ktoré stali za to. Tá úvodná scéna mi prišla divná. Ten zmysel vojny bol zvláštny a nezdá sa mi, žeby sa niekomu vo vojne niečo také podarilo. Skôr mi to pripadalo ako akási propagácia náboženstva a ako budú ľudia prázdny ak sa z ich života vytratí viera. Čo sa týka akčnej stránky, mohlo to byť aj lepšie, ale nie je to zlé. Tou záverečnou pointou asi chceli prekvapiť, ale ja som sa pýtal; čože? To ich nič lepšie nenapadlo? Škoda, potenciál na lepší film tam bol, ale takto sa prikláňam k 50%

Dar (2009)

Film o rodičoch, ktorý prišli o svojho syna a každý sa snaží s tým vysporiadať po svojom. A do tejto ich bolesti vstupuje žena, ktorá sa poznala s ich synom krátko, ktorá s ním ostala tehotná a ktorá sa chce dozvedieť viac o človeku, ktorého tak milovala. Príbeh o tom ako v takýchto situáciach potrebujeme blízku osobu, aby nám s naším trápením pomohla. Ale celkovo len taký priemer.

Sněžní andělé (2007)

Depresívna surová dráma, zasadená do malej dediny. Depresívnu atmosféru filmu ešte viac umocňuje zimné obdobie. Film o tom ako sa problémy jedného v takejto dedine dotýkajú viacerých ľudí. A zase o tom, ako sa za určitých okolnosti dokáže zomknúť celá dedina a pomôcť. Mrazivému filmu dodáva troška tepla vzťah dvoch mladých ľudí, ktorý sa vyvíja počas filmu. Kate ukazuje, že vie zahrať aj iné úlohy, nielen tie v koženom oblečku. Sam prekvapuje úlohou psychicky nevyrovnaného alkoholika. 70%

Crazy Heart (2009)

Film o kedysi úspešnom spevákovi, ktorému kariéra skončila a na staré kolena sa utápa v alkohole. A ako to už u alkoholikov býva, tak musí prísť facka od života, aby sa dovtípil, že tade cesta nevedie. Jeff prekvapil spevom. Maggie tiež potešila. Country celkom v pohode aj keď ho nemusím. Film na mňa pôsobil dosť chladne. Pridať do toho viac emócii, vedel by som si predstaviť aj lepšie hodnotenie. Takto to hodnotím na 3-

Noční rande (2010)

Nič nové pod slnkom. Neviem či by som to nazval komédiou. Neviem si spomenúť či som sa vôbec počas filmu zasmial. Skôr môžem povedať, že som sa nudil. Celý film na mňa pôsobil skôr chaoticky. Veľmi som sa premáhal aby som to dopozeral do konca. Jedine čo sa mi na filme páčilo, tak to bola jazda s taxíkom po meste. 2,5/10

Nic než pravda (2008)

"Vy sa nikdy nebudete báť, že vám vláda pôjde po krku." "Prečo?" "Vláde je jedno ako ste prišli na to, kde bola Paris na večeri" Toto asi vystihuje túto skvelú drámu. Je mi jedno ak si niekoho odhalil, alebo prišiel na niečo, čo dotyčný by nerád zverejnil, pokiaľ sa to netýka tých najmocnejších. Film o tom ako zákon stojí na strane mocnejších. A hlavne o tom, ako si stojím pevne za svojimi zásadami, aj keď prídem o všetko vo svojom živote. Kate Beckinsale ma prekvapuje čím ďalej tým viac svojimi hereckými výkonmi. Normálne by som to ohodnotil tak na 80% ale za to prekvapenie na konci, ktoré by som ani vo sne nečakal dávam nakoniec 90%

Temple Grandinová (2010) (TV film)

Temple Gardin, známa autistka ktorá prekonala nástrahy života, je profesorkou na Colorado State University, spisovateľkou a známou osobnosťou upozorňujúcou na problémy autistov. Skvelý životopis autistickej ženy, ktorá vďaka matke, ktorá sa nechcela zmieriť s diagnózou lekárov a s odporúčaním umiestniť dieťa do ústavu, bojovala, aby svojej dcére čo najviac pomohla v živote, vďaka čomu sa z nej stála výnimočná žena, ktorá videla svet v obrazoch a mala skvelý cit pre zvieratá, ktorá videla určité súvislosti tam, kde si ich mi ani neuvedomujeme a ktorá bojovala za to, aby sa na bitúnkoch zaobchádzalo so zvieratami humánne. Film o žene, ktorá sa nedala len tak ľahko odradiť ostatnými a a šla si za svojím názorom tvrdo. Veľmi silný príbeh od začiatku až do konca, pri pozeraní ktorého si to ani neuvedomíte a zistíte, že už je koniec filmu.

Hodina duchů (2007)

Neviem či to nazvať hororom, alebo thrillerom. Skôr fantasy rozprávkou pre malé deti. Ale ozaj pre malé. Scénar otrasný, o výkonoch "hercov" ani nehovoriac a kamera mi pripadala ako s céčkového filmu. Deti to možno poteší, ale pre dospelého veľká nuda.

Poslední píseň (2007)

Film o túžbe splniť sen, o prekážkach na ceste k splneniu sna, o tom, že ak veľmi niečo chcete, idete si za tým a máte okolo seba správnych ľudí tak sa vám to nakoniec podarí. Film o dcére, ktorá už dlhý čas hľadá svojho otca a o hľadaní si cesty k sebe. Film pôsobí troška nudne, zišla by sa kratšia stopáž.

Vize - Život Hildegardy z Bingenu (2009)

Tak ako som sa na tento film tešil, tak rýchlo som bol z neho sklamaný. Očakával som od toho filmu nejakú tu mystickosť a že sa oboznámim zo životom vizionárky Hildegardy, že ma filmom bude sprevádzať nádherný gregoriánsky chorál, ktorý benediktíni majú nádherný a nakoniec som videl len nejaké hádky a spory, ktoré pôsobili nezaujímavo ako nakoniec aj celý film.