Antikrist (2009)

Kto má rád extrémne ťažké psychologické drámy, ten si príde na svoje. Skvelá kamera, kladne hodnotím aj to makro vo filme, spomalené zábery. Zvláštny pohľad do duše ženy, ktorá je totálne na dne, na jej muža ktorý jej chce pomôcť. Páčilo sa mi to poňatie z pohľadu zla, s pohľadu prírody, že príroda sa vidí ako zlo. Do momentu pokiaľ pristál klacek v klacku to bolo ťažko psychologické, po tomto momente som len čumel s otvorenými ústami na tie šokujúce scény. Tento film ma dostal od začiatku až do samého konca.

Ledové sny (2010)

Mám rád krasokorčuľovanie a filmy s touto tématikou. Ale v tomto prípade by som privítal viac priestoru pre udalosti po nehode. A škoda toho konca. To prezradenie by som posunul až po hodnotení. Ale ináč celkom pekný film.

Breakdance Girl (2009)

Mám rád tanečné filmy, ale toto mi prišlo také nemastné, neslané. Slabé výkony, príbeh o ničom.

Náhradníci (2009)

Nechápem celkom to, že by sa ľudia zriekli svojich životov, nechali ich žiť robotov a oni sami žili vo virtuálnej realite. Žeby som si nevyšiel von zo strachu, že sa mi môže niečo stať. Aj keď určitá podobnosť už tu je aj dnes, keď ľudia radšej komunikujú na chatoch ako by si vyšli von a pokecali z očí do očí. Mňa až tak veľmi ten film nezaujal. Pár svetlých chvíľ tam je, ale často sa to strieda s nudou.

International (2009)

Námet na film dobrý, ale akosi začal nudne, potom prišla jedna prestrelka v galérii a ďalej s toho sršala nuda. Škoda. Určite by to šlo spracovať a natočiť lepšie. Ináč to pôsobí nudne, plytko a bez šťavy.

Město Osudu (2009)

Nechápem, že tak dobrý film som u nás neregistroval v kinách ani nikde inde. O to viac ma teší, keď na niečo také natrafím náhodou. Dosť zvláštna rodina a vzťahy medzi nimi. Manželka nebohého spisovateľa žije v jednom dome s jeho milenkou a jej dcérou. Krásne španielske prostredie a mentalita ľudí robia túto drámu viac zaujímavou. Anthony Hopkinsovi úloha vyslovene sadla a zahral ju z ľahkosťou. Film napriek dlhej stopáži plynie pomerne rýchlo a nudiť sa pri ňom nebudete.

Dave (1993)

Príjemná romantická komédia, ktorá netlačí za každú cenu na pílu, ale za to vtipných momentov je dosť. I keď sa nebudete pri nej váľať od smiechu, ale úsmev na tvári vám vyčarí dozaista. Príjemne pobaví a zanechá dobrý pocit na duši.

Rande s hvězdou (2010) (TV film) odpad!

Hrôza a des. Jednak to už je klišé, ale aj klišé sa dá spracovať a natočiť lepšie. Som mal pocit, že to je niečo ako Hannah Montana v mužskom prevedení. Hysterické fanynky, "veľká" hviezda, bežné normálne dievča. Nabudúce sa už radšej takýmto podobným filmom zďaleka vyhnem. Ináč plne sa stotožňujem s komentárom od kagemush

Stealth: Přísně tajná mise (2005)

Súhlasím s tým, že to nie je skvost medzi filmami, ale ja som sa pri tomto filme bavil a nenudil. Film je svižný, akčný, hudba je tiež príjemná, takže ak si to zoberiem ako oddychovku, pri ktorej môžem vypnúť tak ho hodnotím pozitívne.

Dracula 2000 (2000)

Bol som zvedavý na to aké to bude, keď bude dej zasadený do súčasnosti. Len mi to prišlo divné to hľadanie dôvodov, prečo niektoré veci ubližujú, či zabíjajú upírov. Ako pointa to bolo dobré, ale niektoré závery boli dosť trápne. A ten záver asi najtrápnejší. Ako očakával som všetko možné, ale toto bolo už aj na mňa veľa.