Chceš mě, chci tě (2009)

Príjemná pohodová komédia, ktorá určite neurazí. Garardovi a Katherine to vo filme sadlo a celkom im to sluší. Ja som sa pri tom celkom bavil a nenudilo to.

Ctihodný občan (2009)

Celkom svižná dráma, pri ktorej sa nudiť nebudete a ani sa nenazdáte a je tu koniec. Je zaujímavé sledovať rozhodnutia ľudí a Gerarda Butlera, ako sa zahráva so všetkými a ako využíva diery v zákone a zároveň na ne hneď aj poukazuje. Film celkovo pôsobí aj dosť realisticky, má to aj napätie a to sa mi na ňom hlavne páči.

Fontána pro Zuzanu (1985)

Ak sa pri tomto filme pozeráme na dobu, kedy bol natočený a vysielaný tak je to dobrý film. Hlavne ho držia nad vodou hity, z ktorých najviac vyčnieva pesnička ak nie si moja.

Taxi 3 (2003)

Tak táto tretia časť mi už začína pripadať trápna v niektorých momentoch. Dosť vecí tu už je prehnaných a už pomaličky ale isto začína aj nudiť. Vtipných momentov je tu už pomenej, zato hluchým miest sa priamo úmerne zvýšilo.

Taxi, taxi (2000)

Tak už o poznanie nudnejšie a miestami sa opakujúce momenty z jedničky. Dvojka zrejme chcela nadviazať na popularitu jedničky, ale za jedničkou stráca dych.

Taxi (1998)

Tak pri tomto filme asi málokto bude očakávať niečo extra. Je to skôr komédia na zabitie času a tí čo majú radi športovú jazdu tak sa na tom určite pobavia. Pokiaľ to hodnotím ako film na odreagovanie, tak to splnilo svoj účel a hodnotím to pozitívne.

Modrý blesk (1999)

Námet celkom dobrý, aj potenciál by s toho mohol byť celkom dobrý, keby to celé nestálo a nepadalo na Martinovi Lawrence. Niektoré pokusy o vtip sa mi zdali občas aj trápne, ale ako celok to ujde tak na jedno pozretie.

Tajemství Sahary (1988) (seriál)

Pre niekoho teraz sa tento mini seriál môže zdať nezaujímavý, ale tí skôr narodený mi určite dajú za pravdu, že v tejto dobe to bol jeden z najlepších minisérii a všetci sme naňho tešili. Teraz keď som si ho po dlhom čas pozrel, tak som si zaspomínal na staré časy a len som uvažoval ako by vyzeral s možnosťami, ktoré sa naskytujú dnes. Celú minisériu ešte umocňuje hudba Ennio Morriconeho.

Lítám v tom (2009)

Film o tom, čo je pre koho dobré a kto si zvolí aký životný štýl. Celkom som s Clooney cítil. Ako si začal uvedomovať, že ten život, ktorý žije asi nie je asi to pravé a ako chcel skúsiť taký život ktorému sa vyhýbal, ako zažil nakoniec sklamanie a ako stratil nakoniec radosť s toho po čom tak veľmi túžil. Celkom zaujímavý film o pravých hodnotách, ktoré si volíme a ktoré nás sprevádzajú celý život.

Dívka v parku (2007)

Film o matke, ktorá stratila svoju dcéru, nevie sa s tým vyrovnať a stále dúfa v to, že ešte žije a raz ju určite nájde. Príbeh o tom, že človek sa s tak obrovskou stratou dokáže vyrovnať po svojom aj keď sa najbližším to zdá zvrátené. Troška mi chýbalo na začiatku to, ako tú stratu rodina prežívala, ale aj napriek tomu má pre mňa ten film hĺbku, aj city i keď trocha iné ako by sme čakali. Mňa osobne film nenudil. Zaujímavý pohľad na to, ako sa človek dokáže vyrovnať so svojou bolesťou a ako sa mu v tomto dostáva málo pochopenia od svojej rodiny. 80%