Královská hra (2007)

Kam speje tá doba? Tak toto som fakt nečakal a bol som fakt prekvapený tým, kto bol za tou zbraňou. Mohol to byť oveľa lepší film, keby buď skrátili stopáž, alebo zapracovali na scenári. Ináč veľké plus pre film je to,že pôsobí tak realisticky.

Čarodějka ze země Oz (2007) (seriál)

Skvelá fantasy rozprávka, skvelé postavy, ktoré dokázali zaujať, dej bol taktiež zaujímavý a napínavý a aj napriek tomu že som si to pozrel všetko naraz, tak som sa nenudil a pomerne rýchlo mi to ušlo. Skvelá kamera a efekty.

Ray (2004)

Nádherný film a aj skvelo zahraný, ale predsa mi tam niečo chýbalo. Neviem čo, ale chýbalo. A i napriek tomu, že tá hudba nie je moja šálka kávy,tak ma ten film dostal.

Vánoční zásilka (2010)

Ďalší z filmov, ktorý v tomto vianočnom čase útočí na naše city. Myšlienka filmu nie je zlá, len o niečo horšie je to s hereckými výkonmi, i keď hlavne ženské osadenstvo je príjemné. A i napriek tomu, že film ma nenudil a bavil som sa pri ňom slušne ma nejako veľmi nezaujal.

Vánoční anděl (2009)

Príjemný film s nenásilnou vianočnou atmosférou. Nie je to klasika o santovy, ale nesie sa v podobnom duchu aj keď bez tej mystérie okolo santy, ale predsa len s posolstvom.

Zúčtování: Armagedon (2009) odpad!

Céčkový film, ktorý na mňa pôsobil dosť chaoticky. natočené mi to prišlo ako dokumentárny film, so slabými hereckými výkonmi a s nejakým divným dejom ktorý ani nebol dotiahnutý do konca. Film by mal pojednávať o apokalypse, ktorú si zrejme scénarista vyložil po svojom. Je tu niečo o Európskej Únii branej ako nejaká superveľmoc, podieľajúcej sa na rokovaniach o miery zrejme v Palestíne, potom tu je niečo o zemetraseniach, ktoré nemajú s filmom nič spoločné, ak len okrajovo a aj tie sú tu vizuálne podané tak, ako profesionálna demolácia budov, lebo takto padať budovy som videl len pri riadenej demolácii a nakoniec tu máme únos dieťaťa otcom ktorý je rozvedený, ktorý zrejme prišiel na pravdu o miery na blízkom východe a pre mňa z neznámych dôvodov uniesol svoju vlastnú dcéru a vystavil ju tak nebezpečenstvu, aj keď bývalej manželke tvrdil o niečom inom a tá mu to vyslovene zakázala. Manželka, mimochodom reportérka, sa ju rozhodla ísť do Jeruzalema hľadať. Vždy na niečo prišla a ak nie, tak vždy bol niekto po ruke, kto jej pomohol niečo odhaliť, napokon sa to točilo okolo nejakého harddisku s informáciami o skutočnej pravde o miery, zrejme prezidentovi EU. Nechápem, že v dobe internetu sa to nedalo zverejniť hneď na internete, alebo po internete poslať, ale zanieť to osobne nejakej pochybnej organizácii, ktorá zrejme sama mala prsty v tých nepokojoch. Na záver ma najviac dostalo to, ako našli dcéru pri nejakej jaskyni, nálet na ňu s vrtuľníkom a bombami, ako to žena prežila a ako sa odniekadiaľ zázrakom objavila jej dcéra. A na koniec nejaké citáty s biblie, bez celkového záveru o čo tam vlastne išlo a ako to dopadlo s tou vojnou, prezidentom a celkovo so všetkým. Celkovo vzaté, dosť chaoticky pôsobiaci film, ktorý nedáva zmysel a ani hlavu ani pätu.

Miluji tě k sežrání (2005)

Raz, alebo 2x som sa s chuti zasmial, ale ináč mi to prišlo ako trápna komédia. Skôr mi to prišlo, ako kebyto mala byť paródia na niečo, len neviem na čo.

Cela 211 - Vězeňské peklo (2009)

Kvalitná dráma z väzenského prostredia, pôsobiaci autenticky a plná zvratov.Tempo filmu je svižné, herecké výkony skvelé.

Cashback (2006)

Čím ďalej tým viac zisťujem, že Angličania točia pomaly lepšie filmy ako Američania a tento sa rozhodne radí k tým lepším, hlavne čo sa týka obrazovej a vizuálnej stránky a ďalšie plus pre tento film je netradičné poňatie romantiky a humoru.

Přítel pod stromečkem (2004) (TV film)

Nebyť vianočnej atmosféry, sentimentu a toho, že ide o vianočné želanie vypočuté santom, tak taký bežný podpriemer, ale keďže sú Vianoce a toto je vianočný film, tak jedno očko prižmúrim.