Černá smrt (2010)

Ako to tak sledujem, tak spoza veľkej mláky prichádza čoraz viac kvalitných filmov a ak to takýmto štýlom pôjde ďalej, tak z Hollywoodu budú prichádzať už len podpriemerné filmy. V podstate tomuto filmu ani nie je čo vytnúť, až na to, že som z neho nebol hotový a že pomerne svižné tempo ktoré bolo nasadené od začiatku sa ku koncu filmu trošku zvrtlo a pridalo viac na tempe ako bolo nutné, vďaka čomu film už negradoval, len dobehol rýchlo do konca, čo je škoda, lebo to mohlo byť dokonalejšie. Malo to kvalitný scénar, dobrú réžiu, kameru, atmosféru a aj hercov, ktorí podávali skvelé výkony.

Tikot hodin (2011)

Takto to nejako vyzerá, keď sa scénar zbúcha narýchlo. Potom aj dej je nelogický a v určitých momentoch vyznieva až trápne. Hlavne v závere filmu som sa nestíhal čudovať nad kde to má nejakú logiku. Samozrejme tomu zodpovedajú aj herecké výkony. A zrejme ani tvorcovia to nebrali nejako vážne, keď si nedokázali všímať pri natáčaní nezrovnalosti. Ako jeden príklad uvádzam, ako sa vyšetrovateľ pri vypočúvaní hlavného hrdinu v dome objavoval striedavo s gumenými rukavicami a bez nich po tom ako si ich dal s rúk dole. A takých kravín je vo filme viac než dosť. To bolo pre mňa asi aj najzaujímavejšie na celom filme, lebo som sa pritom bavil a smial neskutočne. Keď už fakt nebudete vedieť po čom siahnuť tak len kvôli tým nedostatkom sa to oplatí. Schválne, kto ich nájde viac?

Centurion (2010)

Ako akčný krvák to je dobré, lenže bez nejakého zmysluplného deja. Ale tak nemôžeme stále chcieť všetko, Vizuálne je to dobré. Surovo pôsobiace Anglicko, taktiež ako boje. Nejaký zmysluplný príbeh v tom hľadať netreba, ale zato krvi tam tečie statočne a hlavy tam lietajú tiež. Má to aj svoje tempo ako aj dynamiku, ale zasa aj pár hluchých miest.

Stopky lásky (2009)

Pri sledovaní tohto filmu som mal zmiešané pocity. Je to síce taká netradičná romantická komédia na aké nie sme zvyknutí a neobsahuje tony cukru, ale padá to na dialógoch a priemerných hereckých výkonoch, čo je škoda, lebo mohlo to byť lepšie, ale možno to bude pre niekoho inšpirácia z podobného námetu natočiť niečo kvalitnejšie a na inej úrovni. A ja osobne neviem, či by som pristúpil na kúsok plastu, ktorý by mi riadil život, ale je dobré sledovať osudy hlavných postáv, ako si to uvedomujú a ako sa ich životy vzájomne preplietajú.

London (2005)

Dobrá dráma, ktorá sa odohráva prevažne v jednom apartmáne a práve preto stojí na kvalitných dialógoch. To by nebol problém, tie celkom slušne ujdu, dokonca niekedy sa mi ich zdalo až veľa, že jeden nedokáže to tempo vnímať tak dlho v kuse, ale na rozdiel od Jasona Stathama som mal pocit, že ostatní svoje charakterovo náročné postavy nezvládajú, čo je veľká škoda. Proste nie každý je na takú rolu stavaný. Škoda, ináč to mohlo vyznieť celkovo oveľa lepšie.

Komplic (2007)

Je to skôr dráma ako thriller. Film má jednoduchý scénar, ľahko predvídateľný a trocha nudný dej, ktorý sa vlečie až po záverečnú thrillerovu vsuku, ktorá trocha zvýši tempo, ale nejak zvlášť to už filmu nepomôže. Ale v celku sa na to dá pozerať. Chcelo to len viac prepracovať a mohol byť s toho lepší film.

Infected (2008) (TV film)

Veľmi lacný céčkový film, so slabšími hereckými výkonmi, strašnými efektami, deravým scénarom a zvláštnym a nelogickým vývojom scénara. Ale čo by som čakal od filmu ku ktorému sa vôbec nehodí tv kamera.

Záhady Pittsburghu (2008)

Film ktorý sa snaží hrať na čo očividne nemá, ale tvári sa tak akoby mal. Námet v tom vidím dobrý, na tom by sa dalo niečo postaviť, ale dosť to potom padá na scénari, hlavne od polovice filmu a aj v réžii by sa určite našli nejaké rezervy. Niektoré scény mi prišli dosť zbytočné, ale to bolo asi tým, že nevedeli poriadne vyťažiť z možností, ktoré film mal, tak kvôli stopáži pridali niečo navyše, čo tam ani nepatrí. Nie je to vyslovene zlé, ale skôr také divné a rozporuplné.

The Notorious B.I.G. (2009)

Film skôr pre fanúšikov rapu a B.I.G. Ináč priemerný životopisný film, s hluchými pasážami, bez nejakého vážnejšieho posolstva. Nie je to nič prevratného, videl som už aj lepšie životopisné filmy aj s hudobnej branže, ale zasa to nie je až také zlé a určite neodradí.

Kluci jsou zpět (2009)

Zaujímavo natočený film. Zvláštne na tom je, že v žánri to ani nie je zaradené medzi komédiu a nasmial som sa pri tom dosť. Síce to dejovo nie je nič extra, ale zasa to nemá hluché mesta a nenudí to aj keď príbeh plynie pomalšie. Krásne austrálske prostredie a príjemná hudba k tomu.A koniec koncov, zaujímavý príbeh muža, ktorý sa zmieruje so smrťou manželky a o tom ako si hľadá cestu k svojim dvom synom.