Boj o čas (2008) (seriál)

Síce to nedosahuje dramatičnosť podobných seriálov s rovnakého prostredia ale predsa mi je tento seriál bližší a pôsobí na mňa viac reálnejšie. Dejovo je to časť od časti také striedavé. Chýba tomu viac zaujímavejšia druhá dejová línia, čo sa týka hlavných hrdinov. Ale celkovo zaujímavý počin o taktickej jednotke.

Seabiscuit (2003)

Tento film je troška iný ako sme zvyknutý u takéhoto typu filmov. Nezaoberá sa len osudom koňa, ale aj charakteristikou postáv, ich osudom, čo všetko tomu predchádzalo a ako došli k tomu svojmu osudu a ďalšia línia filmu poukazuje aj na americkú krízu a krásne to dotvára tento neskutočný príbeh.

Cizinec ve mně (2008)

Neskutočne nudný film na vážnu tému, s ktorej nie je vyťažený ten potenciál, ktorý film mohol mať.

Zpověď zabijáka (2010)

Otrasný film. Zrejme sa tu snažili natočiť super film za málo peňazí a nejako im to nevyšlo. Najviac ma na tom zaráža, že režisér sa asi snaží z divákov urobiť idiotov a servíruje nám tu jednú blbosť väčšiu ako druhú a sám sa stráca v bludisku tých blbostí. Len som žasol nad tým, čo všetko sa nám snažili naservírovať, od nekonečného zásobnika, cez stiahnutie policajtov od vyšetrenia podozrenia z trestného činu, lebo ide o akciu CIA, ktorá na to ani právomoci nemá, skôr by som tam čakal FBI, že nikto ani v nemocnici ani v banke nezistil, že sa tam niečo deje a kopu iných blbostí. Nehovoriac, že sa jedná zrejme o nízko rozpočtový film, s ktorého cítiť TV kameru, podpriemerné výkony hercov, vykrádanie iných filmov a v mojom prípade ešte aj fakt otrasný dabing.

Mlátička (2007)

Po technickej stránke a dejovo, tento film veľmi nenadchne. Škoda aj tej kamery, ktorá na mňa miestami pôsobila televízne, amatérsky a roztrasene. Ale čím ma film dostal, tak to bol príjemný príbeh a nevtieravý humor. Myslím si, že obsadiť do hlavnej úlohy komika bol v tomto prípade výborný ťah. A samozrejme mu výborne sekundoval aj jeho nikaragujský kamarát. Bavil som sa neskutočne a to, že tento film nepatrí medzi tie najkvalitnejšie v tomto prípade nehrá dôležitú úlohu.

Nowhere Boy (2009)

Na takéhoto priekopníka v hudbe akým John Lennom bol, by som čakal lepšie spracovanie životopisu jeho mladosti. Nie žeby boli zlé herecké výkony, len mi chýbal vo filme zápal a energia, aká ide s jeho hudby. A dosť mi to prišlo také ako keby to bolo nasilu. Za ďalšie mi vadilo, že niektoré dôležité momenty z jeho života boli brané ako z rýchliku.

Varieté (2010)

Keby som mal rozpitvávať tento film na kúsky, tak tu nájdeme zo všetkého kúsok. Ale ja tento film hodnotím ako muzikál, lebo ním predovšetkým je. Dejovo to skoro o ničom. Ale čo drží film, tak to Christina Aguilera, ktorej občas sekunduje aj Cher a tá obrovská energia, ktorá sála s toho klubu. Nie je to to klasické varieté, ale poňaté s trochou moderných prvkov.

Wall Street: Peníze nikdy nespí (2010)

Film stavia na kvalitných hereckých výkonoch, ale čo ho ubíja je neskutočná nuda vyše dvoch hodín a podľa môjho názoru by to nespravila ani kratšia minutáž. Škoda že tvorcovia filmu v tomto prípade vsadili na to, čo ľudom nič nevraví a nesnažili sa to podať ani takým spôsobom aby to pochopili.

Sekretariat: Příběh šampiona (2010)

Neuveriteľne silný príbeh po všetkých stránkach. Skvelé herecké výkony, napätie, kamera, réžia aj scénar. Príbeh o snoch, o boji za svoj sen. I napriek dlhej stopáži film nenudí. A aj keď konské dostihy mi nič nevravia, tak toto ma fakt dostalo a hlavne záver filmu, to som bol šokovaný a niečo také som nečakal.

Osud světa (2002)

Nie je to vyslovene zlé, ale nieje to zasa ani nič extra. Veľkou chybou filmu je, že pôsobí komicky kedy by sa mal tváriť vážne. Ináč je to mix viacerých sci-fi snímkov, ale kupodivu to nejako drží pokope a vyslovene to nejako nenudí.