Uvnitř tančím (2004)

Bez rečí si tento film zaslúži 5*. Popravde nevedel som, čo čakať od tohto filmu, ale bol som veľmi milo prekvapený. Film si drží tempo od začiatku do konca. Páči sa mi ako sa tvorcovia vysporiadali s tématikou handicapovaných a že nám to ukázali aj v tomto zmysle. Že život handicapovaných nemusí byť nutne taký ako si ho mi predstavujeme a že v mnohom možno prežívajú plnohodnotnejší život ako obyčajný ľudia. Veľmi sa mi páčila aj odľahčená stránka filmu a že to bolo brané aj zvesela a s humorom. A dokonca som sa pri tomto bavil oveľa viac ako niekedy pri filmoch, ktoré si zakladajú práve na humore. A klobúk dole pred Stevenom Robertsonom. Ten ako zahral postihnutého aj s ou jeho mimikou, to proste nemalo chybu.

Agatha Christie's Poirot - Hodiny (2011) (epizoda)

Opäť skvelá detektívka, ale tentokrát trošku ináč sa vyvíjajúci príbeh, ako sme naňho zvyknutý u Hercule Poirota, čo mu určite neuškodilo, skôr prinieslo príjemnú zmenu.

Agora (2009)

Pri tomto skvelom a emocionálne strhujúcom príbehu ma sprevádzali dve veci. Obdiv a hnus. Obdiv nad odvážnou ženou, ktorá pre vedu a pravdu bola ochota riskovať aj svoj vlastný život a nebála sa postaviť aj vtedajšej autorite a stáť si za svojím. A hnus nad fanatizmom z náboženstva. Ale fanatik v akomkoľvek náboženstve je skôr hrôzou ako prínosom. Slepo veriť len tomu svojmu a nepripustiť si nič iné. Však odkedy začala cirkev strácať vplyv, tak vývoj ľudstva šiel omnoho rýchlejšie ako za jej čias. Kde by by sme boli dnes, nebyť takýchto fanatikov. Nie je to síce úplne dokonalý film, ale za to posolstvo a za to ako ma vtiahol do deja mu patrí plný počet.

Šanghajský polibek (2007)

Vzhľadom na tunajšie hodnotenie som očakával viac. Bolo tam pár svetlých okamihov, ale celkovo to na mňa pôsobilo dosť roztržito a nevýrazne, akoby sám film nevedel čím chce byť.

Slepota (2008)

Zvláštny film, poňatý zvláštnou formou. Film si nekladie za úlohu nájsť príčinu, prečo sa to tak stalo, ako tomu zabrániť, alebo ako s toho von. Film sa skôr zameriava na ľudskú stránku a na následky, ktoré slepota so sebou doniesla. Ako sa s ňou ľudia dokážu vysporiadať a ako ich to zmení vo vnútri. Ináč podľa mňa by film kľudne zniesol aj kratšiu stopáž a určite by mu to neublížilo, skôr môžno dopomohlo.

Špatnej polda (2009)

Krimi v štýle 80. rokov s večne sfetovaným Cageom, ktorý mi v tomto prípade vôbec nesadol. Otrasné dialógy, žiadny dej, len akýsi zlepenec príbehov, ktoré akosi nechcú držať pokope a pôsobia neskutočne nudne a sucho.

Ozbrojení a nebezpeční (2009)

Na jedno pozretie a nepozastavovaním sa nad logikou prečo nie. Len škoda tých hercov na takýto film, lebo tu nemali ani nejak šancu vyniknúť a ani poriadne zabrať.

Střepy v hlavě (2008)

Vizuálne pekný thriller, ale to je tak asi všetko. Ako tak debilnú pointu som fakt nečakal a vlastne som ani nepochopil o tvorcom tohto filmu šlo. Už ak nejaký horor tak na niečom stavaný a nie na sračkách ako tento. Keby nebyť tej vizuálnej stránky tak to skončí asi v odpade, lebo ani dejovo to nejako nikam nespeje. Len dúfam, že nabudúce budem mať viac šťastia sa niečomu takému vyhnúť.

Srdce v Atlantidě (2001)

Obyčajný príbeh o spomienkach na detstvo, na prvú lásku, na výnimočného človeka, obalený troškou mystérie a predsa podaný tak zaujímavo a pútavo i keď je pravda, že k jeho sledovaniu, treba troška viac trpezlivosti a sústredenia.

Solomon Kane (2009)

Daždivé a temné ako jeseň v Anglicku. Je vidieť, že film si na rozpočet sťažovať nemohol, len škoda, že neprišiel s niečím novým a originálnym. Dej je predvídateľný, ale to mu nejako neprekáža. Aj napriek tomu veľmi nenudí a dokáže zaujať, len nie tak ako keby prišiel s niečím novým. Ale odreagovať sa pri tom dá a je to aj slušne natočené.