Oči války (2009)

Tak takú silu som od tohto filmu nečakal. Krásne, citlivo a pri tom tak realistický natočený film. S toho konca filmu sa ešte teraz neviem spamätať a fakt som niečo také nečakal a ani vo sne by ma nenapadlo, že to tak skončí. Colin Farell podal perfektný výkon, réžia a kamera tiež super a všetko to dotvára krásna hudba na pozadí.

Vnadidlo (2000)

Film vhodný tak do komerčnej televízie ako megakino, či kinohit, abo čo to tam dávajú. Bolo to dosť naivné a proti logike, nehovoriac o slabších výkonoch. Najviac mi na tom prekážalo, ako sa s obyčajného človeka, na ktorého ak troška viac pritlačíte, tak sa dobre neposkladá, na konci filmu stal neporaziteľný akčný hrdina, ktorý hravo zvládne profesionála.

Každou vteřinou (2008)

2/3 filmu pôsobili dosť nudne. Tvorcovia filmu sa nám tu od začiatku filmu snažia naservírovať viacero zdanlivo nesúvisiacich príbehov, ktoré poslednú polhodinu začnú zapadať do seba, čo ale nemení fakt, že to zrejme nejako nezvládali a pôsobilo to dosť nudne aj keď herci sa snažili a podávali slušné výkony. Zato posledná tretina sa zvrtne a film získa dramatický spád. Škoda, že takýmto štýlom nepoňali celý film, mohol byť s toho zaujímavejší počin. Ináč, obsah k filmu neberte vážne. Nie je presný a aj postavy sú tam zamenené.

Poslední cesta (2009) (TV film)

Film, ktorý sa snaží hrať na city, ale to v tomto prípade nevadí. Krásne natočený a zahraný film. Kamera je skvelá, trefné zábery presne v momente keď je potreba a aj napriek tomu, že vo filme sa toho veľa nenahovorí, tak nenudí. Všetko toto dotvára krásna hudba na pozadí, ktorá ešte viac zvýrazni atmosféru a pocity a ktorá neruší.

Splyň se mnou (2008)

Film o umieraní, z ktorého cítiť tv kameru, s podpriemernými hereckými výkonmi a nudným dejom. Tak musím sa zmieriť s tým, že nie každému sa podarí natočiť dobrý film, keď má dobrý námet. Tento film potreboval kvalitné dialógy, čo bohužiaľ nemá a z toho aj pramení tá nuda pri pozeraní, lebo iné tam ani nemá čo zaujať.

Co tady sakra dělám? (2006)

Ľahko podpriemerná komédia, ale kupodivu to je pozerateľné. Nejak vyslovene to nenudilo a ubehlo to pomerne aj rýchlo, čo som si myslel, že bude viac nudiť.

Útěk (2009)

Toto je príklad toho, že i z dobrého námetu sa dá zrobiť zlý film, ak sa odflákne scénar, réžia a výkony hercov. Pritom s toho mohol byť tak krásny film, keby sa šlo viac do hĺbky, keby tam bolo viac citov a nie také chladné, že mi je s toho až zima, keby sa viac zamerali aj na počínanie postáv. Tak to nakoniec vyznelo nudne, chladno s sucho.

Jízda smrti (2008)

Tak pred 15 rokmi by to možno bolo lepšie, ale teraz to vyznelo trápne a na to, že to je akčný film, tak dosť nudí. A ešte k tomu tá roztrasená kamera.

Proměna (2009)

Tak toto mi prišlo dosť divné. O čo tu vlastne šlo, to určite ani tvorcovia filmu sami nevedia. Dej pôsobil dosť chaoticky a nudne, čo je škoda, lebo po vizuálnej a hudobnej stránke je to super. Asi si to zaradím medzi najpodivnejšie filmy.

Černý led (2007)

Popravde som čakal od toho niečo viac. Samotný príbeh je silný, ale čo kazí tento film sú herecké výkony a slabší scenár a nuda, ktorá občas s filmu sála.