Už tady nežijeme (2004)

Úžasný film, ktorý stáva na skvelých hereckých výkonoch a skvelých dialógoch. Čo je plus pre tento film, že pôsobí citlivo a reálne a občas aj nenúteným humorom. Páči sami ako pojednáva a manželskej kríze, problémoch a vysporiadaním sa s nimi ako aj o následkoch činov ktoré k tomu viedli. Že nech to na začiatku vyzeralo akokoľvek, na konci to prinieslo určité jazvy. Že nie vždy si uvedomujeme dôsledky svojich činov a konaní.

Kid (2010)

Takéto filmy ma dokážu stále prekvapiť zaostalosťou ľudí, ktorí dokážu týrať svoje deti. A v niekoľkých prípadoch ako zatvárajú oči aj úrady, ktoré by ináč mali tak bezmocným ľuďom pomáhať. Ináč klasika o človeku, ktorý zobral svoj nepriaznivý osud do svojich rúk a zmenil ho k lepšiemu. Veľké prekvapenie pre mňa bola Natascha McElhone. Bol som prekvapený, že bola obsadená do roly matky a že ju tak vierohodne zahrala. Ale čo je veľká škoda tohto filmu, je to, že sa neskutočne vlečie. Už po polovičke filmu som mal pocit akoby som ho pozeral pol dňa. Na jednej strane je skutočný príbeh, ktorý je obdivuhodný a na druhej strane je to, že nedokáže veľmi zaujať.

Odpočítávání (2010)

Ďalší z filmov pojednávajúcich o extrémnom terorizme a zasa z trocha iná ako tie ostatné. Každý tu rozohráva svoju hru s ktorej nakoniec chce vyjsť ako víťaz, ale s ktorej nakoniec nikto ako víťaz nevyjde. A zasa sa tu rozoberá klasická otázka, kam až sme ochotný zájsť, aby sme zachránili milióny životov. Ide tu aj o boj morálky a svedomia. Je v poriadku vziať život nevinnému človeku aby sme zachránili milióny? Kto tu určuje, kto zomrie a kto bude žiť?

Donnie Darko (2001)

Film ktorýsi zaslúži úplnú sústredenosť od začiatku do konca, lebo stačí, že vám unikne kúsok filmu, alebo sa len chvíľočku nebudete sústrediť a potom ostane film pre vás nepochopeným. Skvelo prepracovaný film, kde všetko do seba zapadá a všetko je to tak dokonalé prepojené, že som sa už dlho s niečím takým nestretol.

Tajemství slov (2005)

Neviem ako veľmi sa na tom podieľal Pedro Almodóvar, ale podľa mňa veľmi nie. Skôr mi to príde ako pokus o jeho kopírovanie. Film ktorý sa skoro celý odohráva na jednom mieste, potrebuje sakra dobre, diaógy, ale tento ich nejako nemal. Niekedy mi to pripadalo ako keby to liezlo z chlpatej deky, alebo akoby si nemalo čo povedať, ale nejako sa donútili, aby aspoň niečo povedali.

14 ostří (2010)

Dosť zamotaný príbeh a na môj vkus dosť prehrávajúci herci. A to je pre mňa veľká škoda, lebo potenciál tento film má a veľký, aj kamera je dobrá, taktiež ako ujdu aj bojové scény, len keby sa kládol väčší dôraz na scénar, réžiu a na vytrieskanie väčšieho kapitálu, čo by určite nebol problém.

Trhliny (2009)

Nie je to vyslovene zlý film, len by som čakal lepšie vykreslenie a psychológiu postáv. A aj ten záver filmu ma tak nejako prekvapil, ale skôr nemilo. Niečo mi tam chýbalo. Niečo čo tam malo byť ale nebolo, ale nechcem spoilerovať.

Prokletý ostrov (2010)

I keď je to skvelo natočený film, i keď sú tu skvelé podané herecké výkony, počas sledovania my stále na um prichádzala myšlienka, že niečo podobné tu už bolo. Ale ani to by tak veľmi nevadilo ako to, že kopu otázok zostalo len povrchne zodpovedaných a nejasných.

Ochrana státu (2008)

Tak takú pecku som nečakal a nie to ešte s Francúzska. Má to rýchlosť, má to energiu a má to šťavu. Musím sa prikloniť k viacerým, že toto ma dostalo ešte viac ako Bourne. Držalo ma to v napätí od začiatku až do konca, miestami to bolo aj vtipne podané. A ak byto takto bolo našľapnuté aj ďalej, tak by som kľudne zniesol aj dlhšiu stopáž, lebo tento film mi ubehol veľmi rýchlo.

Dál než se zdálo (2010)

Vtipná, inteligentná komédia, pri ktorej som sa miestami váľal po zemi od smiechu. Veľmi ma pri tomto filme potešilo, že nebol presladený a dejovo aj keď to nebolo nič extra sa pohyboval v rovine reálnosti.