AC/DC: Live at River Plate (2011) (koncert)

Neskutečný koncert. Už jen ze záznamu je ta atmosféra skvělá. Člověk by tam hned chtěl být. Neskutečný nářez a hlavně ty nejlepší písničky od AC DC. prostě luxus a pro milovníky téhle skupiny, je to povinnost vidět.

Wohnout: G2 Acoustic Stage (2013) (koncert)

Luxusní koncert. Písničky od Wohnoutů mám rád a neuškodí poslechnout si i acoustic verzi. Dokonce se mi někdy zdá, že u některých písniček je takováhle verze i lepší. Ale samozřejmě originál je originál.

Divoké historky (2014)

Výborný film, i když historky na sebe nenavazují a každá má prakticky jiný příběh, tak dokážou diváka zaujmout. Černý humor je prostě luxus a tady je ho hezky plno. Samozřejmě některé historky se mi zase až tak nelíbily a u některých jsem byl odvařenej a doufal, že budou mít ještě dlouhé pokračování. Mohu jen doporučit a hlavně herci se do těch rolí opravdu skutečně hodili.

Prežili sme Gulag (2009) (TV film)

Pěkně zpracovaný dokument dotýkající se tematiky vězňů v sovětských lágrech. Ti, kteří měli to štěstí a prežili, zde vyprávějí, jak těžké to v lágrech měli. Opravdu působivý dokument.

Bílé peklo (2001)

I když dlouhé filmy nemam příliš v lásce, tenhle byl naprosto luxusní! Neskutečný příběh a hlavně neskutečně štěstí, které hlavni hrdina mel, mě občas nechalo sedět s otevřenou pusou. V neposlední řadě také odhodlaní dostat se zpět domu, bylo neskutečně. Nějaké výtky k filmu? Osobně žádné nemam. Filmy tohoto žánru mam velmi rad a doufám, ze brzy narazím na další.

Bounty (1984)

Příběh o jedné z nejslavnějších námořních vzpour má opravdu velký potenciál, ale tenhle film ho neuchopil příliš dobře. Nebyl úplně špatný, ale místy zdlouhavý a nudný, takže průměr.

Konference ve Wannsee (2001) (TV film)

Konference, která rozhodla o osudu milionu lidí, kteří byli posláni na smrt. Podle mě je film zachycuje historická fakta výborně. Divák pochopí, o čem konference vůbec byla a jaké měla důsledky. Avšak nedoporučuji se na film dívat lidem, kteří se alespoň trochu v problematice neorientují, protože by jim to mohlo připadat nudné. Přece jen velká většina filmu se odehrává v jedné místnosti u jednoho stolu, kde skupina vysokých pohlavárů dává dohromady Konečné řešení židovské otázky.

Útěk do divočiny (2007)

I když má film tak výborné hodnocení, tak mě popravdě moc nenadchl. Na snímek jsem se těšil, protože filmy s podobnou tématikou, která se týká přežití nebo celkově života v divočině, mám rád. Ale celý film byl podle mého názoru průměrný. Konec je sice velmi smutný, avšak paradoxně díky tomu se mi hodnocení trošku zvýšilo. Film byl tedy podle mě takový lepší průměr, neurazí, ani nenadchne.

Jan Hus (2015) (TV film)

Pěkná filmová rekonstrukce k velkému výročí mistra Jana Husa. Na film jsem se celý rok opravdu těšil, ale výsledek mě trošku zklamal. Středověký život a středověké prostředí zde nebyly vylíčeny tak, jak by člověk čekal.Chyběla mi zde i různorodost interiérů a exteriérů, pozornému divákovi neušlo, že většina filmu je natáčena na Kosti a v Chebu. Středověké město také vypadalo jinak. Kromě těchto drobností mi ale opravdu vadily dvě věci. Autoři filmu jaksi nedomysleli, že na tento snímek by se mohli dívat i lidé, kteří se v historii moc neorientují a pochopení některých částí by pro ně mohlo být složité. Druhou věcí je pak nevhodně zvolená hudba, v některých pasážích filmu mi rocková hudba neladila. Na závěr bych ještě zmínil, že by nebylo na škodu u každé důležitější postavení uvést její jméno a funkci, jako to bylo například v Českém století. Avšak i přes tyto chyby jsem ze snímku neměl špatný pocit a minimálně třetí díl byl opravu bravurně zvládnutý.

Kauza Uherské Hradiště (2006) (TV film)

Velmi pěkně zpracovaný dokument o mučení a věznění československých politických vězňů. Dokument je zajímavý i pro dnešní diváky. Ale byla zde jedna věc, která mě velmi rozčilovala a to, že se soud, lidé i právníci ve velkém zastávali souzených, kteří ze sebe dělali chudáčky, že za noc nemohou. Přičemž mučili politické vězně a dokonce jak se můžeme doslechnout, pouštěli do nich i elektrický proud. Je to prostě tak, lidé moc rychle zapomínají….