• Krátkometrážní

Yesterday (2019)

O filmu jsem nic moc nevěděl, jenom jsem si přečetl tip v nějakém čísle Pevnosti. Každopádně jsem ani nevěděl, že film natočil můj oblíbený Danny Boyle a scénář psal ten týpek, co dělá nejlepší romantické komedie. Takže to dává smysl, že je film svižný, příjemný, vtipný, ale ne křečovitě a tak nějak má myšlenku. Co mu chybí je spád. Opravdu jsou dvě hodiny moc a ten současný trend, že film pokud nemá dvě hodiny, tak nestojí o pozornost už začíná být na prd. Hodina a půl by tomu slušela mnohem víc. Takle tam bylo pár hluchých míst a tempo drhlo. Jinak ale nemám co vytknout, solidní romantická komedie s nadpřirozeným prvkem.

Vrtěti psem (1997)

Jako politická satira to funguje, ale mohlo by zatlačit víc na pilu. Jako komedie to má pár super momentů, ale opět chtělo to přidat. Herecké obsazení je totálně na jedničku a táhne celý film, ale co pokulhává je scénář. Působí na dnešní dobu (ale možná i na tehdejší) značně naivně a místy nelogicky. Zkrátka je to na pohodu oddychovka a poukazuje na závažné věci poutavou lehkou formou a to je pořád docela vzácný, ale nesmíte od filmu čekat nic velkého.

Shang-Chi a legenda o deseti prstenech (2021)

Nejlepší Marvelovka od Endgame. Všechno šlapalo jak mělo, film chytil a nepustil, perfektně pracoval s čínskou mytologií a bojové scény byly excelentní. Fantasy prvek taky. Sice je Shang-Chi postava, kterou jsem z celého MCU ansámblu nikdy v komiksu snad neviděl, ale o to více jsem rád, že jeho zjevení působí tak čerstvým dojmem. Tohle je správný směr jakým by se měl Marvel vydat, být s každým filmem co nejoriginálnější. Proč ale dávám čtyři hvězdy a nechávám si pět je právě to, že to chtělo podle mě ještě dotáhnout k úplné ojedinělosti. Bylo tam toho na mě občas "too much". Já chápu, že všechny Marvelovky teď musí působit opulentním "endgame" dojmem, jinak se nehraje, ale občas by to chtělo pár scén osekat, anebo tu šablonu odstranit úplně a udělat to ještě víc originálnější nejen v motivu, ale ve zpracování. Jinak není co vytknout.

Útěk ze Sibiře (2010)

Takováto tragická dramata čas od času člověk potřebuje. Tenhle film neměl (závažnější) chybu. Silný příběh, precizní režie, výborné herecké výkony. A emoce to šťavilo aniž by člověka vyloženě film drásal. Líbí se mi, že byl celý film soustředěný spíše na přežití v divočině, než na samotné přežití v gulagu. Must see film.

Resident Evil: Raccoon City (2021)

Řemeslně skvěle zpracováno, neiritovalo mě nic, vše jelo jak má. Reboot klasické kultovní Anderson-Jovovich série je na místě a kdo čekal stejnou notu, musel být zklamán, jinak ale vše fungovalo. Tedy.. Chybělo tomu tempo, dusivější atmosféra a jakýsi tah na branku, nějaká duše. Ale to bych asi chtěl moc. Dost mi film připomínal Planetu Terror, přímo z něj i opisoval bych řekl, ale nevadilo mi to. Plusem je, že se děj držel přímo hry, kterou jsem nehrál, ale rád jsem si tak vychutnal tenhle old school příběh v jeho ucelené formě.

Městečko South Park - City People (2022) (epizoda)

Odhalení toho, jak je to s realiťáky a jejich fotkami je něco, co jsem dlouho potřeboval vidět a netušil jsem, že uvidím. Skvělá satira na shitty prople, parádní!

Black Widow (2021)

Kdyby se celá Black Widow sestříhala na max. 90 minut, bylo by to super! Někde tam je pohřbený solidní akční superhrdinovka. Bohužel to bylo tak utahané, až to mořilo. Dnešní trend toho, že mají mít filmy dvě a půl hodiny je někdy kámenem úrazu. Škoda, potenciál byl. Líbil se mi Taskmaster, i když byl vlastně solidně odfláknutý. Bavil mě Red guardian i celá zápletka s Black Widow organizací by stála za podívanou, ale ne takto nudně, prosím.

Rudé horko (1988)

První dvě scény v ruský baně a v knajpě jako těžce kultovní. Kdyby se film nesl dál ve stejném duchu, byla by to klasika osmdesátek. Jenže po příjezdu do Chicaga už to zesláblo a nevzchopilo se. Byly tam super hlášky a je fajn vidět takovýhle film, protože dneska by jeho natočení prostě nebylo možné.