Šarlatán (2020)

Filmu není podle mě co vytknout. Světová kvalita (kamera, herci), spousta silných motivů a minimalistických, o to působivějších scén. Výborné.

Striptýz (1996) odpad!

Snad dokonce, jestli jsem na tom nebyl i v kině. Každopádně dojem z toho mám stejně rozpačitý jako po pádu ze skály s polonahou modelkou.

Palm Springs (2020)

Palm Springs je blbina, ale místy i vtipná blbina, svěží, veselá, nápaditá, good mood, s hezkou herečkou, ale pořád blbina. Jako krekr na večer, kdy je třeba na chvíli vypnout.

Turbo (2013)

Ten film je vizuálně moc hezký a motiv je fajn, ale je tak bídně napsaný, že se u toho nedá nic než nudit (krom několika povedených gagů) a jen sledovat barvičky s dítětem vedle sebe, jinak to nemá vůbec smysl.

Když nás vidí (2019) (seriál)

Jedna z nejemotivnějších televizních produkcí. Rozhodně stojí za vidění a snese srovnání, i když o kapku drsnější, i s Shawshank Redemption. Vyčítá-li se tomu seriálu délka, tak co se mě týče, adekvátně odpovídá tomu, že my se koukáme v pohodlí gauče dle vlastního výběru. Protagonisti tenhle luxus neměli a režisérka ty emoce zvládla předat dokonale.

Návrat do budoucnosti II (1989)

Stejný komentář jako u jedničky. Klasika, ve které je všechno záměrně přehnané, až z toho někdy bolí uši i oči. J. Fox geniální. Nápadů na pět filmů. Holt Spielberg a Zemeckis. Na n-tou.

Návrat do budoucnosti (1985)

Když nás vidí - Part One (2019) (epizoda)

Nepřeji tuto zkušenost zažít nikomu na vlastní kůži a už vůbec ne na kůži jejich vlastních dětí. Ale přeji každému, aby zažil alespoň ten zprostředkovaný pocit, který na ploše 64 minut vyseká do filmových políček režisérka DuVernay a který rozseká diváka na kousíčky intenzitou, jakou ti kluci museli nejspíš zažívat osobně ve svých čtrnácti necelých 18 hodin na policejní stanici. Neskutečný nářez.

Zprávy ze světa (2020)

Mám z filmu stejný pocit, jako když si westernovou nebo road movie radost udělal pro sebe David Lynch s Alvinem Straightem nebo bratři Coenovi s True Grid. Good mood film s krásnými širokoúhlými záběry na jakýkoliv covidovský večer. Jen upřímně, jak mám Toma Hankse rád a nejde mu vytknout vůbec nic a je mi jasný, že bez jeho osoby by si filmu taky třeba vůbec nikdo nevšimnul, kdyby jeho postavu hrál někdo s méně profláklým obličejem, mohlo to být o kapku zajímavější. Takhle je Hanks nejen čitelný a předvídatelný, ale taky tak trochu více Hanks než Kiddd. Jinak fakt pěkný dobrodružný film s komorním podprahovým morálním přesahem.  True Grid je lepší.

Ježek Sonic (2020)

Vůbec to není průšvih a dítěti bych se to pustit nebál.