• Rodinný

Malý pitaval z velkého města (1982) (seriál)

Chce to trochu nadhled a přejít ty normalizační klišé, odpustit Zedníčkovi trapné bonmoty a jsou tu zakonzervovaná osmdesátá léta jako vyšitá...Spousta vizuálních vzpomínek na mládí a hlavně koukatelné příběhy, které po hodně letech zasunutých v podvědomí prostě pořád fungují.

Sejít z cesty (2012) (TV film)

Táhlo se to jak sopel a ta muzika otřesná. Pár zajímavých situací tam bylo, ale chtělo to trochu dějově zhustit. Každopádně mně to neotrávilo, ani nelituju.

Sbohem buď, lásko má (1944)

Ve změti jmen kdo koho a kdo co jsem se občas dost ztrácel. Ale nemůžu upřít Marlowův osobitý humor, který mi seděl.

Na kolejích čeká vrah (1970)

Ano, dobré to bylo. Ale nemůžu si pomoct - dvojice Sovák a Hanzlík se mi spíš hodí do něčeho komediálního. To jejich rádobyvtipkování celou tu atmosféru spíš uvolňovalo. A proto mám rád Rudolfa Hrušínského, který umí tu atmosféru dost zahustit, aniž by něco říkal. Ostatní "Kalašovky" mne prostě vzaly celýho - vryly se do paměti a byl to nářez. Tohle ne. Jinak chudák Regina Rázlová. Její role byla velmi krátká, škoda.

Diagnóza smrti (1979)

Dávám pět, neboť atmosféra celého filmu mne dostala, stejně jako ostatní "Kalašovky".

Strach (1963)

Z těch "Kalašovek", které jsem zatím viděl, to byla zřejmě ta nejslabší. Ale jen v rozměru pár procent mínus. Trochu mi vadil ten závěr, to už trochu zavánělo propagandou. Ale jinak skvělá temná atmosféra a dobře udržované napětí a spád. Ale mráz po zádech mi z toho jako třeba ve "Vrah skrývá tvář" neběhal.

Podezření (1941)

Taky jsem nechtěl uvěřit, že by Cary Grant měl zrovna u milujícího režiséra hrát záporáka. Ale šlo o napětí a to panu Hitchcockovi šlo vždy na jedničku.

Hrozba (1978)

Druhá polovina filmu byla napínavá a měla spád. Tím mi jakoby první polovina soudruhování a řešení soukromých problémů zmizela z hlavy a utvořil se dojem dobrého dramatu.

Obžalovaný (1964)

Vlado Müller jako rytíř čistého srdce. Jeho vynikající výkon tento film vystřelil na plných pět a Liškova dramatická hudba to potvrdila.

Silnější než strach (1978)

Liškova hudba postavila tento povídkový film o hvězdu výše a i herecké výkony vůbec nebyly špatné, zvláště v první povídce duel Hrušínský-Řehoř. V druhé dominovala zimní venkovská atmosféra a spolu s hudbou držela JZD slátaninu pohromadě. Ve třetí gangsterské povídce to v závěru už trochu ujelo, když se všehoschopný vrahoun Munzar pokorně vzdává příslušníkům VB...