• Rodinný

Oběti a vrazi (2000)

Karel Roden, Bohuslav Martinů a Polička jsou zásadní indicie, které posunuly moje hodnocení na ****.

Noční host (1961)

Já se přistihnul, že prostě fandím Rudolfu Hrušínskému. Prostě proto, že ta komoušovina mi tam fakt lezla na nervy. Martin Růžek se ukázal jako typický čecháček (napřed s ním pil a bavil se a pak plival nadávky), Jiří Vala ztraumatizovaný, ale horká hlava (tihle vyháněli sudeťáky po válce), Jaroslav Moučka, aby netrhal komoušpartu ostentativně odhodí cigarety, které předtím dostal od pana "Grundiga" za odvoz na policejní stanici, a snad jediný kdo si zachoval přede mnou tvář byl policista Vladimír Brabec (i když byl pan "Grundig" povýšený, střílet na lidi se nemá)...Jinak velmi působivý exteriér plný aprílového deště a interiér motelu u silnice. Bez té agitace by to bylo za plných pět!

Krev zmizelého (2006) (seriál)

Na každý další nedělní večer, kdy to dávali v televizi jsem se těšil, i když mi mrazilo v zádech...Síla!!!

Třicet jedna ve stínu (1965)

Rudolf Hrušínský se mi nejvíc líbí, když jen mlčí a mluví očima.

Noc rozhodnutí (1993) (TV film)

Rudolf Hrušínský mne svým výkonem rozdrtil na prach a potvrdil tak, že je můj nejoblíbenější český herec všech dob!

Tajný policista (1964)

Líbilo se mi, že vůbec nebylo potřeba z tohoto filmu dělat nějakou bláznivinu.a stejně to byla sranda jak má bejt!

Cizinci ve vlaku (1951)

Pan Hitchcock mne opět napínal jako strunu a kdybych si nedal chvíli pauzu během filmu, myslím, že bych už tyhle řádky nemohl psát...

Rodinné spiknutí (1976)

Stejně se mi tenhle film líbil. Dvě nezávislé linie, které se sbíhaly do jednoho bodu a různě se proplétají byla dobrá zábava, až na ty pseudospiritistické scénky (ale tak to asi mělo vyznít).

Vražda na objednávku (1954)

Připadal jsem si jako na tobogánu. Napřed stupňované napětí, pak dlouhou dobu jen napětí a ke konci úleva, že to dobře dopadne...Pěkně se mnou pan Hitchcock zacvičil, ale já jsem za to rád!