• Rodinný

Odcházení (2011)

Prostě to nebylo ono. Anebo jsem to vůbec nepochopil...

Muž a jeho pes (2008)

Film mě dojal až k slzám, nebudu to tajit. Belmondo zestárl a jeho úsporná mluva a gesta do filmu krásně padla.

Taxi, maringotka a korida (1958)

Byla to sranda, a dokonce snad větší, než v některých profláknutých kouscích s LDF z pozdější doby. Byla to komedie, ale ne bláznívá, a to se mi líbilo. Ten dabing měl sice svoje mouchy (zdálo se mi, že pan Faltus změkčoval každé y na konci slova, a to mi neštymovalo s přirozenějším projevem pana Filipovského), ale standard byl zachován!

Expendables: Postradatelní (2010)

Čekat od Stalloneho něco jiného, než tuto akční divočinu, asi nelze. Ale to vůbec nevadí, protože byla koukatelná a docela se to hemžilo hláškami, které nebyly vyloženě trapné, a některým se dalo i zasmát. Ovšem perlou byla scéna v kostele s Bruce Willisem a Arnoldem Schwarzeneggerem. Ta zvýšila moje hodnocení na tři a půl.

Velký flám (1966)

Ani mi nepřipadlo, že uběhly víc než dvě hodiny...Bavil jsem se od začátku do konce a kochal se hereckými výkony a krásnou francouzskou krajinou...

Dobrodruh (1983)

Do těchto "kriminálek" se mi vždycky víc hodil Alain Delon, protože není takovej drsňák, co všechny pobije. Tady to šlo jaksi vše hladce a byl šťastnej konec. Až moc hladce. Ale líbila se mi hudba, která to celé povýšila na tři.

Osvícení (1980)

Běhal mi mráz po zádech a to je co říct. Předtím se mi to stalo jen jednou, a to u filmu Sveto mesto před dvaceti lety. Maso!

Svaté město (1990)

"Svaté místo" a "Shining", jediné dva filmy, při kterých mi běhal mráz po zádech. U tohoto navíc Gogolovská slovanská mytologie, která mi připomněla moje pohanské kořeny.

Ospalá díra (1999)

Dobře zahrané, dobře natočené, ale prostě mi tam pořád něco chybělo až do konce. A to takové aspoň trochu mrazení v zádech. Napětí tam uměle vytvářela jen hudba a místy strhující úseky děje, ale mnohé (aspoň pro mne) předvídatelné. Pěkné byly exteriéry podzimního lesa a města, ale mlha působila až příliš lacině a digitální nebe taky.