• Rodinný

Toy Story 3: Příběh hraček (2010)

Asi si půjdu zavzpomínat do sklepa a prohrábnu tu žlutomodrou papírovou krabici, určitě se mi vynoří z hlavy spousta zajímavých příběhů...

Čas, který zbývá (2005)

Do dnešního podzimního odpoledne se tento film velmi hodil a docela dost jsem přemýšlel, co bych dělal kdyby mne postihlo totéž, co hlavního hrdinu. A takové filmy mám rád.

Všichni musí být v pyžamu (1984)

František Husák umí dobře zahrát jak opilce, rádoby přísného kontrolora, tak i propagátora zdravé výživy. Ale to je vše, co mne na této komedii zaujalo. Teda ještě Petr Čepek pojídající žalem sklenici medu...

Maratónec (1976)

Trochu mi to zápletkou připomínalo film Tři dny kondora, stejně jako atmosférou a hudbou. Ale to nemění nic na tom, že to stálo za to vidět.

Dannyho parťáci 3 (2007)

Při každé přestávce na reklamu, jsem se rozhodoval, jestli se mám dál dívat. Ke konci jsem se už přesvědčoval, ale najednou přišel konec a úleva, že už je to za mnou.

Duch (1990)

Pokud by se z filmu vystřihly typicky americké scény typu "milování při délce jedné, hodně známé milostné písničky" a "hodně dlouhé dojemné závěrečné loučení", dal bych plnej počet, fakt. Vše je hodně věrné té opravdové skutečnosti, kterou ovšem většina z nás nevnímá, anebo jen občas. Ale jedna chybička tam byla, a to že duchové nemají stíny!

Comeback (2005) (TV film)

Pro mně dobrý film, na který se dalo dívat od začátku až do konce

Balada o zeleném dřevu (1983)

Pokaždé, když nemám filmu co vytknout, ani sebemenší věc, dávám pět plných.

Vše pro dobro světa a Nošovic (2010)

Výborný a skvěle natočený dokument s uměleckými až minimalistickými záběry výrobních hal, přírody a lidí. A nejen to. Vše mělo hlavu a patu a neupadlo do takové té zkratkovitosti á la televizní noviny. Krásné dlouhé záběry nechaly moje oko spočinout na všem, co se nacházelo v záběru a daly mi možnost o všem hlouběji přemýšlet.

Návštěvníci (1983) (seriál)

I teď po skoro třiceti letech bych chtěl mít Ladu Nivu v "návštěvnické" úpravě. A i po skoro třiceti letech se mi tenhle seriál líbil na sto procent.