• Rodinný

Pozdní sňatek (2001)

Tento film mne tak zaujal, že jsem zapomněl na dva proflámované dny předtím a seděl jako přibitý před obrazovkou až do úplného konce.

Django (1966)

Jeden z těch spaghetti-westernů, které stálo za to vidět! 85%

Pistolník (1997)

Scény s bičováním šlapky (a její zachránění) a odšroubovávání krytu spouště u revolveru kvůli zpřeráženým prstům jsem už viděl v mnohem kvalitnějším spaghetti westernu "Django" Jinak jsem to zkousnul celé, ale dalo to už ke konci zabrat!!

Kajínek (2010)

Ze začátku během toho stříhaného úvodu jsem myslel, že to vzdám. Připadalo mi, že začíná Kriminálka Miami...Ale pak se to rozjelo a dopadlo to jako průměrněj akční film. Filmaři udělali ve filmu dvě drobné chyby: za 1) kolona vezoucího Kajínka na Mírov (33 minuta) přijíždí od Mohelnice ze slepé ulice (viz. dopravní značka "dej přednost v jízdě" na levé straně). za 2) když Kajínek utíkal z Mírova, přelézal ve filmu pod hradbami plot s žiletkovým drátem. Ten plot tam ale v době útěku nebyl, dali ho tam až po jeho útěku. Bydlel jsem v té době, co utekl na Mírově a ke hradbám se dalo normálně dostat lesem...Takže o tuto překážku to měl tenkrát lehčí...Mimo jiné se mi líbil výkon Vladimíra Dlouhého coby ultramafiána.

Vanishing Point (1971)

Když vydali Primal Scream v roce 1997 desku Vanishing Point jako poctu tomuto filmu, tak mne víc zajímala ta jejich hudba, která byla skvělá...Teď jsem měl po letech možnost vidět i film a tak to s tou hudbou nějak porovnat...A dopadlo to pro film i desku dobře. Docela si dokážu představit hudbu Primal Scream k tomuto filmu a samotný film tak trochu evokuje i jejich hudba. Film se mi líbil, i když byl dějově trochu prázdný (dutý), ale nechybělo mu správné napětí a ta kára měla moc hezkej zvuk (v orig. znění).........

Agatha Christie's Poirot - Temný cypřiš (2003) (epizoda)

Pořídil jsem si celou kolekci Poirotů na DVD a čím se dostávám dále v této sérii, tak mi jednotlivé díly připadají lepší a lepší. Možná se Suchet stal už víc Poirotem, než Suchetem...Ale i atmosféra a hudba je v těchto pozdnějších dílech jaksi víc zralá, víc anglická. Nádhera!