Velká vánoční jízda (2011)

Průměrná vánoční jednohubka. Doufám, že se z toho nestane oblíbená vánoční pohádka, protože co se mě týče, už to vidět nechci. Jednou stačilo. Do kina jsem vzala neteř, myslela jsem, že se budeme obě dobře bavit. Ale ani jedna z nás nebyla nijak nadšená. Postavy jsou prkenné, uplácané podle klasických klišé. Myslím, že oblíbenou větou filmu ("Na mašličku je vždycky čas") se měli řídit i scénáristé a grafici. Stačilo pár minut u počítače navíc a určitě by to byla milejší 4hvězdičková vánoční veselice se sympatičtějším hlavním hrdinou. Takhle bohužel ne...

True Blood: Pravá krev (2008) (seriál)

Ach jo. Seriál jsem vždycky sledovala s velkým nadšením. Přišlo mi zajímavé přijít s konceptem, že pobyt upírů na zemi je vlastně normální. Ale čím víc nadpřirozených bytostí se v něm vyskytuje (bohyně, vlkodlaci, čarodějnice, pumodlaci?), tím horší kvalitu má. A poslední série mě v tom utvrdila. Hlavní postava je neuvěřitelně pitomá buranská blondýnka. Asi najali nového scénáristu, který utekl od "Tak jde čas". Nebo se až moc snaží, aby to bylo podobně nesmyslné jako "Twilight". Akorát přidali hromadu sexu. Chudáci herci, ti asi nemusí do práce ani nosit oblečení. Opravdu nevím, jestli mám nervy sledovat další sérii.

Mechanik zabiják (2011)

Pořád mi běžělo hlavou. Proč se sakra nezeptá kamaráda, co se děje, než ho zabije? A co ta střílečka na konci? Myslela jsem, že jsou to profesionálové - zabijáci. Proč by proboha běhali po ulici v plném provozu se samopaly, aby je každý viděl? Ale já zapomněla - v Americe je to standart, procházet se po ulici s pistolí! A co ty scény se Stathamovo prostitutkou? Úplně zbytečné. Možná jimi jen potřebovali vyplnit ten dvoustránkový scénář, aby film natáhli aspoň na tu hoďku a půl. Přidali tam ještě mohutné výstřiky krvě a záběry násilí a woala. Jediné štěstí, že mám ráda Bena Fostera, jinak bych to asi nedokoukala! Mimochodem trochu té zábavy přišlo až v jediné scéně právě s ním a zabjiákem homosexuálem. 30%.

X-Men: První třída (2011)

Copak copak pane Vaughne? Asi jsem měla moc velké nároky. Těšila jsem se na další zábavný film z vaší dílny, ale nějak jsem tam nepocítila téměř nic z dosavadní Vaughanovosti. Některé scény se mi zdály trochu nedodělané. Například mi pořád běží hlavou kollik by se dalo vytřískat z náborových scén, včetně té s Wolverinem. Naopak je mnoho scén, které by se daly zkrátit a vůbec by mi nechyběly. Vždy když film začne nabírat na obrátkách, dupnou na brzdu. Ovšem styling alá bondovky 50. léta na jedničku. A moc se mi líbil Michael Fassbender, je tak tvárný. Nedivím se, že je v poslední době k roztrhání. Naopak nebylo zapotřebí obsadit film tolika povědomými tvářemi, žádný z nich ani neměl příležitost si zahrát. Celkově příjemný film na sobotní večer u televize. Což je ohromná škoda!

Kung Fu Panda 2 (2011)

Ze začátku je ještě člověk nadšený z úvodních scén s vlky (jsou to opravdu drsňáci), ale s postupem už to začíná být docela otrava a ke konci už začali i děti volat: "Už půjdem domů?" Ale i když je Kung Fu Panda nudnější než jiné kreslené filmy, tak musím přiznat, že má velmi zábavné bojové scény. Nejraději mám tu s parodií na hru "Had"

Prokletý ostrov (2010)

Příjemně natočená hororová detektivka. Výborná kamera. Trochu mě z filmu vytrhovala místy nesmyslně zasazená hudba a americky patetické scény. Celkově má ale člověk po shlédnutí krásně znepokojující pocit.

Orphan (2009)

Asi se někdo v Americe doslechl o případu Barbory Škrlové a rozhodl se ho trošku upgradovat. Já tedy rozhodně nesdílím nadšení, které okolo filmu vypuklo. Musím ale uznat, že malá Isabelle opravdu nahání hrůzu. Zvlášť v závěru, kdy jí jako 33letou nalíčili jako stařenu a nasadili jí zkažené zuby. Řekněte který třicátník má takové zuby? A co ten závěr proboha? To bylo jak z nějaké parodie na horory.... 3x zabitý vrah povstane a k velkému "překvapení"se ještě několikrát vrhne na hlavní hrdinku.

Případ číslo 39 (2009)

Opravdu hloupé a patetické. I když Jodelle Ferland fandím, tak tady jí to moc nevyšlo. A Renée Zellweger se tvaří pořád stejně jako Bridget Jones bohužel. Nejpovedenější obsazení se koná v případě Calluma Keitha Rennieho (otce holčičky). Raději zapomeňte na sledování tohoto "hororu", jinak si vykroutíte oči směrem ke stropu. A nečekejte ani žádný překvapivý zvrat.

Half Nelson (2006)

Přemýšlela jsem dlouho, jak film ohodnotit. Na film jsem se s očekáváním těšila. Celkem se mi i líbil, ale vzhledem k jistým nedostatkům které mi bránily k nadprůměrnému dojmu, mě nakonec donutil snížit svoje hodnocení z původně zamýšleného 4 na 3. 1) Rušivým elementem pro mě byla roztřesená kamera, bez které - jistě použité v zájmu autenticity - bych se obešla. 2) Také mi nešly přes uši rádoby filosofické průpovídky učitele, kterými krmí každou .... 3) Ani jsem si nevšimla, že by ve filmu proběhlo nějaké větší souznění mezi učitelem a žačkou. 4) Nejde mi také na rozum, že se takovej feťák protlouká životem bez větších problémů. Stále pod vlivem drog a alkoholu učí, jezdí autem a spí s kdekým. Pro mě, ač nerada, musím s lítostí přiznat spíše zklamání.

Nenarození (2009)

Spousta herců, kteří vám někoho připomínají. Spousta scén, které už jste dávno viděli milionkrát. Nesmyslné lekačky. Předvídatelné osudy účastníků. Nevhodně zvolená hudba a její načasování. Pořád se na to ale dá koukat, když to berete s humorem.