Andělé a panny (2007)

Neskutečná slátanina, ale s přítelkyní jsme se výtečně pobavili :-) Jestli rozumíte pojmu "roztomilá béčkovost" a fandíte hezkým ksichtíkům a výstihům, pobavíte se dobře :-)

QI (2003) (pořad)

Kdybych zkoukl všechny série, stal bych se pro své okolí nesnesitelným, jak chytrý bych byl. Nejlepší zábavný/soutěžní/vědomostní hybrid, jaký jsem kdy viděl. Až pořad nasbírá dostatečný pocit hodnocení, aby se mohl zapsat do Čsfd žebříčku, nasadí se rovnou do první desítky. (Zatím je tu 96%.)

Drž hubu! (2003)

Ti blbci to dávají dnes o půlnoci a já přesto přemýšlím, že spánek vynechám, tak skvělá komedie to je.

Kovbojové a vetřelci (2011)

Nehodnotím, neviděl jsem. Jen se musím pozastavit nad tím, jak jsou všichni překvapení, že je to kravina. Vždyť jste věděli, že námět je jak dort od pejska a kočičky...

TRON: Legacy 3D (2010)

Všichni se tváří smrtelně vážně, ale já to radši budu považovat za zdařilé pokračování Disneyovky. A tak mi nevadí šíleně zažrané prázdné postavy a sem tam nějaký ten nesmysl, co jim padá z pusinek. Bavil jsem se dobře.

Ostrov (2005)

Skvělý námět, efektní zpracování, žádné kompromisy v obsazení. Hodně důstojné - Vyhnout se těm hluchým místům, hodnotil bych absolutně.

Temný rytíř (2008)

Tohle překonává Begins jenom v jednom ohledu a sice jak NEKONEČNĚ DLOUHÉ to je. Neviděl jsem snad ukecanější akční film. Dvě a půl hodiny a z toho sotva půlhodina se dá považovat za akci. Zbytek jsou kecy a ukázky vysokého rozpočtu. Přidám hvězdičku za famózního Ledgera a Cainea, ale tím končím.

Batman začíná (2005)

Nevím, jak moc mám vypnout mozek u tohohle díla. Když ho nevypnu, slyším stupidní dialogy a sleduju uhozené věci, které mi film předkládá jako fakta. Když ho vypnu, vidím Neda Flanderse, jak zachraňuje svět :-)

AD/BC: A Rock Opera (2004) (TV film)

Slibovalo to skvělou zábavu. Strašně ji ale sráží trapné vyzpívávání úplně banálních dialogů. Slibné momenty se objevují, ale jen když jsou všichni smrtelně vážní. Raději bych, aby se o parodie nepokoušeli. Nebo aspoň nestřídaly postavám hlasy, jako třeba když je na place Ayoade a kromě něho evidentně zpívají jeho part dva další lidé. Stačí ukázat osazenstvo IT crowd o třicet let mladší a višchni budou spokojení :-) Pořád nevím, jestli je to vážné nebo ne.

Gran Torino (2008)

Válka s vlastními předsudky po sto prvé. Tentokrát kupodivu napínavě, nepředvídatelně, a hlavně BEZ ŠPETKY SLADKOBOLU. Vážně. Clint je zamračenější parchant než kdy jindy a je u toho přímo neodolatelný.