Konec světa (1999)

Veľmi vydarený akčný film s Arnoldom Schwarzeneggerom. U niektorých filmov ma naozaj prekvapujú hodnotenia. Príbeh bol viac než podarený, navyše pozerať film v roku 1999 v ktorom nastane koniec sveta na Silvestra toho istého roku, tak to je sila. Obsadenie mi vyhovovalo, spokojnosť aj s hereckými výkonmi. Koniec taký, aký čakal každý. Nenudil som sa, film bol na tú dobu príjemným prekvapením.

Vertical Limit (2000)

Príbeh sa mi veľmi páčil, navyše v nádhernom prostredí. Obsadenie tiež slušné. Tento film si rád pozerám znovu a znovu. Niektoré scény sú výborné ako napríklad pád lavíny a nieje nič napínavejšie ako chodiť na slnku s nitroglycerínom. Úvodná scéna je veľmi dôveryhodná a aj keď nemám strach z výšok, tak sa mi pri jednom momente zatočila hlava. Prvá polovica sa mi páčila o trochu menej. 90%

Niagara, Niagara (1997)

Je až neuveriteľné čo v tomto filme predviedla Robin Tunney. Úžasne zahraná postava dievčaťa s Tourettovým syndrómom. Nikto sa nemôže diviť tomu, že Robin vyhrala cenu za najlepšiu herečku v hlavnej úlohe. Musím pochváliť vynikajúci scenár. Dojímavý príbeh dvoch ľudí. Film ma upútal rovnako ako Rain Man. Bohužiaľ koniec nebol taký happy end ako u Rain Mana. Nehanbím sa priznať, že pri sledovaní konca som plakal ako malé dieťa. Filmy ako je tento, sa pamätajú navždy. 100%

Monstrum (2008)

Podarený film s trocha nudným a zdĺhavým začiatkom. Chválim veľmi sympatické postavy. Po nejakých 20 minútach to začalo byť viac než slušné, páči sa mi vo filmoch ,,živá kamera". Efekty tiež špičkové. Koniec vydarený, nedočkal som sa ale vysvetlenia toho všetkého. Snáď v dvojke... 95%

Město bohů (2002)

Často prirovnávam tento film k Pulp Fiction. Teda čo sa týka strihu a rozprávania. Vynikajúci scenár a predovšetkým strih. Prvá polovica filmu ma bavila viac než tá druhá. Príbeh o trojici chlapcov zo začiatku filmu ma bavila a to som netušil, že sa objaví ešte desivejšia dvojica. Tá druhá polovica bola už masaker, keď bol hlavným kápom (vy viete kto). Takže 60.roky ma bavili a tie 80.roky už moju hranicu únosnosti prekročili.

Nezvaný host (2006)

Výborný film, ktorý vyhral 3 ocenenia (najlepšia snímka, najlepšia réžia a najlepšia herečka - Robin Tunney). Kvôli týmto zaslúženým oceneniam sa určite oplatí film pozrieť. Film o tom ako rýchlo sa úžasný vzťah dvoch zasnúbených ľudí môže skončiť v jedinom momente. Mňa zaujal scenár, hudba a taktiež skvelá Robin Tunney.

Hollywoodland (2006)

Vynikajúci film. Na vymenovanie skvelých hercov v tomto filme mi nestačia ani prsty na oboch rukách, famózny scenár, dej mi nedovolil odtrhnúť pohľad od obrazovky. Najlepší herec určite Adrien Brody a herečka Robin Tunney. Skvelé spracovanie do obdobia 50.rokov, jeden z mojich najobľúbenejších filmov. To úplne najlepšie na filme je asi vyriešenie prípadu a finálny verdikt. Odporúčam všetkými desiatimi. 100%

Expendables: Postradatelní (2010)

Celý svoj život, kedy som vyrastal na Willisovi, Stalloneovi a Schwarzeneggerovi som čakal na takúto hereckú zostavu. Teším sa, že som sa dočkal. Často rozmýšľam, či by to bolo tak skvelé aj keby tam nehrali také hviezdy. Ale asi áno. To že si vo filme veľmi nezahrá Arnold som čakal a aj ma to mrzí, ale že sa tam len mihne aj Bruce Willis, tak to som nečakal. Snáď bude mať viac miesta v druhom pokračovaní. Okrem Stathama a Willisa chválim zakomponovanie Lundgrena. Príbeh ma bavil, dočkal som sa super akčných scén, páčil sa mi predovšetkým Jason v lietadle za guľometom. Skvelý film, Stallone je perfektný režisér a napísal skvelý scenár. Nemôžem sa dočkať na druhé pokračovanie v ktorom si želám viac priestoru pre Arnieho a Brucea a teším sa na nové hviezdne posily. Snáď bude väčšina z nich na kladnej strane. 100%

Pravidla vášně (2002)

Zaujímavý film hlavne s dobrým hereckým obsadením a soundtrackom. Film je každých 5 minút o niečom inom. V podstate je to teenagerský film o pre mňa nezaujímavých veciach ale cez to všetko som sa na to vydržal dívať, pretože je to zaujímavo vyrozprávané. Koniec veľmi podarený. 85%

Philadelphia (1993)

Nadpriemerný film v ktorom je najzaujímavejšie asi obsadenie. Tom Hanks, Antonio Banderas, Denzel Washington. Príbeh ujde ale hlavne nenudí, hudba tiež slušná. AIDS a homosexualita bola odvážna téma v 90.rokoch. Dávam filmu 80%.