Alexander Veliký (2004)

Bol som na tom v kine a neľutujem! K Angeline no comment, tá bola famózna. Colin Farrell rovnako skvelý. Pochváliť musím scenár, réžiu, soundtrack, obsadenie a bojové scény. Každá bitka bola niečím zaujímavá a nezabudnem na skvelú scénu koňa proti slonovi. Val Kilmer tiež nezaostal za svojimi hereckými kolegami. Jedno z ďalších mojich obľúbených snímkov a všetkým fanúšikom či už Angeliny Jolie alebo historických filmov toto dielo odporúčam.

Pelíšky (1999)

Ďalší z filmov, ktoré si rád pozriem počas Vianočných sviatkov. Kto by zabudol na skvelé hlášky ako: Tati zabruč, matko neser alebo nazdar soudruhu. Výborná komédia, najviac sa mi asi páčila po hereckej stránke Kristýna Nováková a Jiří Kodet. Podľa mňa najlepší český film.

Kód Navajo (2002)

Moje najobľúbenejšie filmy sú vojnové a toto dielo je jedno z mojich najobľúbenejších. Nicolas Cage ako vojak pôsobí veľmi dôveryhodne. Chválim skvelý scenár a špeciálne efekty. Scény s náletom lietadiel zhadzujúcich bomby sú nezabudnuteľné. Okrem Nicolasa Cagea si zaslúži pochvalu za herecký výkon aj Peter Stormare. 5*

Ace Ventura: Zvířecí detektiv (1994)

Moja najobľúbenejšia komédia. Tie Jimove výrazy sú nezabudnuteľné. Vtipné situácie sú každú minútu a na niektoré scény sa len tak ľahko nezabudne. Ak túžite po skvelej komédií, tak Ace Ventura je jasná voľba :)

Zachraňte vojína Ryana (1998)

Jeden z najlepších vojnových filmov. Hanks výborný, rovnako tak aj ostatní herci, skvelé bojové scény, excelentné vylodenie v Normandií. Akčné, dojímavé a veľkolepé dielo od Stevena Spielberga. Nieje čo dodať. Must see.

10 000 př. n. l. (2008)

Opäť som spravil chybu, že som čakal od filmu príliš veľa. Ako špeciálne efekty a prostredie to nemalo chybu, ale príbeh úbohý a postavy ešte viac. Chválim scénky ako stavanie pyramíd, ale to je tak všetko. Záchrana tigra bola milá, ale sci-fi ako vyšité. Myslím, že jedno zhliadnutie tohoto filmu nikomu neublíži.

Šéfka (2011) (pořad) odpad!

Nemôžem uveriť, že som stratil sekundy svojho života, pozeraním niečoho ako je toto. Vymletá porota a ešte vymletejší zbohatlícki súťažiaci. Odpad!

Na ostří nože (1997)

Veľmi zaujímavý film, ktorý ma nenudil, ponúkol veľmi vydarené scény a zvraty. Na Aljaške by som teda po lese chodiť nechcel. Skvelý Anthony Hopkins a podľa mňa v tomto filme ešte lepší Alec Baldwin. Koniec dojímavý a prekvapujúci. 85%.

Kostka 0 (2004)

Obrovské sklamanie. Po vynikajúcej jednotke a dobrej dvojke som sa tešil, že sa konečne dozviem odpovede. Nestalo sa. Dostali sme sa síce konečne aj mimo kocku, ale asi v nejakej forme komédie. Bol to úplne zbytočný diel, ktorý vôbec nič dôležité neprezradil. Síce sa opäť objavili pasce a farebnosť miestností, no vyzeralo to, akoby to bol starší film, než bola dvojka. Škoda.

Zastav a nepřežiješ 2 - Vysoké napětí (2009)

Slušné pokračovanie skvelej jednotky. Statham podal znovu výborný herecký výkon, akcia opäť na maxime. Vôbec sa mi nepáčil strih, za to hudba v celkou ušla. Páčilo sa mi, že sa v dvojke objavili snáď všetky postavy z jednotky. Jednu hviezdičku za Amy.