Terminál (2004)

Kto iný by mohol zahrať lepšie hlavnú postavu než Tom Hanks? Asi nie som jediný komu sa páčila po Tomovom boku Catherine Zeta-Jones. Nezabudnuteľná scéna s balíkom chipsov (alebo čo to bolo), pri napodobňovaní Viktorovej krajiny. Výborný scenár a výborný Tom Hanks = výborný film. Film bol dojímavý ale aj vtipný. Je neuveriteľné, že niečo také sa môže stať naozaj. 95%

Amazonka (1999) (seriál)

So seriálom LOST by som to určite neporovnával. Nemyslím tým fakt, že sa tento seriál LOSTu nevyrovná. Ale toto nieje stroskotanie na Hawaii ale v odpornej Juhoamerickej džungli plnej smrteľných tarantúl, hadov a kanibalov. Tento seriál som miloval, istého času, okolo roku 2000 to bol môj najobľúbenejší seriál. Naozaj výborný. Každá časť zaujme, v podstate aj postavy sú zaujímavé a dej napínavý. Dal som síce hodnotenie 5* ako aj LOSTu, ale myslené (LOST 100%, Amazonka 95%).

Svatba ve třech (2005)

Tak pekný príbeh, že to ani nemôže byť pravda a pochybujem, že by sa toto s tak perfektným happy endom niekdy udialo aj naozaj. Fakt chválim obsadenie, Piper a Lena sú skvelé duo, ďalej výborná hudba a scény. naozaj som im fandil a želal si taký koniec, pretože veľa filmov sa končí práve nenaplnenou láskou, takže pochvala réžií. 90%

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Super špeciálne efekty, spomalené scény a vizuálna stránka robí tento film odlišný, než sú ostatné historické filmy. V podstate nemám filmu čo vytknúť, chválim efekt vojnových scén, strih, hudbu aj herecké výkony. Predovšetkým Gerarda Butlera a Lenu Headey. Veľmi kvalitný historický film. 95%

Saw 4 (2007)

Koniec v tejto časti sa mi páčil ešte viac než v jednotke. Hoffman rulez!! Fakt paráda, navyše opäť s tou úžasnou hudbou ako vo všetkých Saw koncoch. Príbeh slušný, oveľa viac ma bavila táto časť než dvojka a trojka. Lepšie postavy, lepšie pasce..... Navyše konečne návrat jednej postavy.... Veľmi napínavý diel, kedže išlo o čas. Myslím, že po dvoch nevydarených dieloch (bez ktorých by ale nemohol vzniknúť tento diel) si konečne opäť zaslúži ďalší diel Saw série 5* 100%

Saw: Hra o přežití (2004)

Scenár scenárov, horor hororov, film filmov. Výborný snímok s neskutočnou atmosférou a príbehom. Tento film je úplne odlišný od ostatných pokračovaní. Nieje ešte ani tak morbídny a taktiež hru hrá len minimum ľudí. Navyše hlavný dej sa krúti predovšetkým okolo dvoch postáv a je nám aj veľmi podrobne opísaný ich život. Takže pre mňa určite najlepší diel zo série Saw. Koniec perfektný, skoro som nemohol dýchať. 100%

Terminátor: Příběh Sáry Connorové (2008) (seriál)

Kvalitný seriál, na ktorý sa dalo dívať predovšetkým kvôli Lene Headey. Pilot bol veľmi dobrý no nasledovalo sklamanie, keď som zistil, kto bude hrať terminátora. Prvotné sklamanie ale opadlo, pretože Summer Glau ho hrala výborne. Ešte lepší herecký výkon podával Brian Austin Green, takže s obsadením som spokojný. Scenár nebol vôbec zlý, často sme sa dostávali aj do budúcnosti.... Seriál nemožno porovnávať s filmom, ale podľa mňa bol tento seriál urobený veľmi dobre. 85%

Jericho (2006) (seriál)

Výborný seriál so skvelým námetom. Idete si v aute a zrazu zbadáte obrovský hríb. Ste svedkami atómového výbuchu. Ano, štart je pomalý, ale potom to ide hopom a bavila ma každá epizóda. Posledné 2 časti prvej série nemajú chybu. Je to veľmi zaujímavý seriál. 85%

Alias (2001) (seriál)

Seriál ma upútal úvodným dielom, v ktorom mala Jennifer Garner červené vlasy. Perfektne sa jej hodili, škoda, že to tak nemala počas celého seriálu. Chválim herecký výkon Jennifer Garner, bez ktorej by to nebolo ono. Druhá séria lepšia než prvá. Seriál je veľmi návykový a dobre sa naň pozerá. Sydney vyzerá v každej časti inak, je to perfektný akčný seriál. 90%

Impérium - Mafie v Atlantic City (2010) (seriál)

Samozrejme bezpochyby najlepší mafiánsky seriál. Milujem mafiánske filmy z obdobia 30.40.a 50.rokov minulého storočia a tak je tento seriál moja srdcovka. Ako prvé ma hneď zaujalo intro seriálu. Skvelé, jednoduché, nádherné, so skvelou hudbou. Príbeh zaujímavý, absolútne famózny Steve Buscemi, kvôli ktorému by som dal seriálu aj 6 hviezdičiek. Nechýba úplne skvelá postava Al Caponeho. Samozrejme skvelo ,,vybudované" mesto do doby 40.rokov, krásne autá, ženy, kostýmy. Parádny seriál. 1.séria: 100%. Najobľúbenejšie postavy: Enoch Thompson & Al Capone.