Antikrist (2009)

Tak asi bych začal tím, že tohle jsem od filmu s názvem Antikrist nečekal... skoro 2 hodiny jsem čekal na něco co mě vyděsí, nabo z čeho mi aspoň projede mráz po zádech. Jediné co jsem ale našel byl skvělý výkon hlavní představitelky a jedna jediná aspoň maličko mrazivá scěna... ano 1 min. To je má odměna za to, že jsem musel doslova přetrpět ubohý psycho haluz plný vyšinutosti zvrhlosti a zvrácenosti... Čeho je moc tak toho je příliž. Ale asi to bylo cílem filmu nevystrašit, ale šokovat. Přesto jsem od toho čekal daleko více. Ale za snahu a za výše uvedený herecký výkon tomu dávám aspoň ty dvě hvězdičky. Nezlobte se na mě, ale nemohu dát více.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Mozna je to zpusobeno tim, ze jsem jiz davno vyrostl ze svych detskych snu stat se malym kouzelnikem na skole v Bradavicich a chodit do Nebelviru. :( Jak uz zde bylo napsano I ja na HP vyrostl, i ja jsem doslova hltal vsechny knizky, stavel Bradavice z Lega, kreslil si na celo fixem jizvu a nosil "Lenonky". To uz je ale davno a me nadseni opadlo. Mozna to vse melo za nasledek, ze se mi film zdal spise prumernym az priliz prizpusobenym detskemu divakovi. Ne, ne - detsky nahled proste do relikvii nepatri, to si musime priznat snad vsichni. Myslim, ze film se vyplati shlednout, ale jednou to bohate staci.

Lovci duchů (2005) (seriál)

Tady si někdo dal hodně práce a proseděl spousty času nad knížkama o vymýtání déonech atd. Většina démonů včetně Tulpy apod. doopravdy "existuje" v mytologiích apod. I vymítání je realistické a vyvolávání celkem také. Trošku mě občas štvaly vedlejší linie a zbytečné hopsání kolem jednoho tématu, ale 4 hvězdičky si to určitě zaslouží.

Divnej týpek (2009) odpad!

Co to sakra mělo jako bejt ? - já myslel jak si odfrknu u primqa kmedie ... ale tohle.... to neni snad ani film ... hlavně, že parodovali špatné filmy! Sami jenedn takový splodili. Bože jak tohle někdo může pustit na stříbrné plátno... to se muselo prohnat kinem rychlosti 10000 km/h a skoncit v levnych DVD edicich vse za 39,- i kdyz tohle nema hodnotu ani nosice ani obalu... trapnost na trapnost. Jedine dobre byl konec - protoze to byl konec!

Spooked: The Ghosts of Waverly Hills Sanatorium (2006)

Slušně zpracovaný dokument o Waverly Hills sanatoriu, pohled na duchy, kteří tu mají být pohledem - "vyberte si" se mi také moc líbil - škoda že se horor založený právě na tomto dokumentu tak zle nepovedl.

Uvnitř (2007) odpad!

Příšený - hnus - lesk a bída francouzského hororu - teda spíše ta bída. Založit horor na krvi umí i malé děcko! JESTLI tohle bylo realistické tak já jsem létající jednorožec - už Vás vidím dámy - jak ztratíte 3 litry krve a Vaše miminko vesele žije. Buď za a) jste wundewomen nebo za b) jste E. T. nebo za c) je vaše dítě mix supermana, batmana a spider mana. Pokud to byl kluk - jméno je jasné Harry Potter - neboť ten taky přežil. - se divým že děťátko nemělo na hlavíčce jizvu ve tvaru zkrvavených nůžek. Všichni ve filmu pojdou na 3 rány a vy žijete dál i po domácky provedené tracheostomii. Jako i kdybyste byli chytří jako opice, už vidím jak se netrefíte a vyšťouchnete si třeba jazyk. NUDA, NUDA, NUDA - horor to byl - to se musí nechat - horor hororu - aneb jak by to NEMĚLO vypadat !!!! Nekoukat a když už tak pytlíky na zvracení najdete v sedadle před vámi - nouzové východy jsou tady, na křídlech a v zádu. Záchraná vesta se skrývá pod klávesou esc - pří přetlaku krve v kabině se automaticky spustí tlačítko delete this film YES/NO - prosím zvolte YES a raději si pusťte červenou karkulku, ta je realističtější.

Byt (1968)

Tak koukám, že si pod pojmem horor představujeme každý svoje. Já osobně nejsem nijak nadšen po shlédnutí Světlonoše jsem přecej en očekával mrazivý příběh - konec byl sice dobrý - ale to bylo taky tak asi vše - to se raději podívejte na pokoj 1408 http://www.csfd.cz/film/224788-pokoj-1408/ nebo na o něco horí snímeček než je 1408 - pokoj 205 http://www.csfd.cz/film/248947-pokoj-205/ - každopádně se budete třást o dost více. Musím říci, že mám už shlédnuto přes stovku různých hororů a trilerů - takže se se skromností a klidem můžu prohlásit za znalce - Takže - tohle dle mého není horor a ani to k němu (kromě závěru) nečuchlo,

V moci ďábla (2005)

Už začátek filmu napovídá, že tohle pohádka pro malé děti nebude, skvěle zpracované efekty a mrazivá atmosféra všude kolem - člověk se klepe strachy a ani nedutá - toto bohužel zazdí fakt, že jsem jaksi čekal trošičku víc. Více originálních záznamů, více dokumentace, větší propojení se skutečným příběhem. Nutno podotknout že to kupříkladu "Vymýtači ďábla" (1973) nesahá ani po kotníky. Prostě a jednoduše k dosažení 4. hvězdy tomu něco chybí. Neexistují zde vlastně žádné lekačky - či temné stíny... I přes to všechno je to jeden z těch lepších hororů a jeho shlédnutí doporučuji.

Tunel smrti (2005)

Jak začít, začnu tím, že mi při sledování tohoto filmu hodně pomohlo, že jsem si před tím o Waverly hills sanatorium něco přečetl a shlédl dokument Spooked: The Ghosts of Waverly Hills Sanatorium - http://www.csfd.cz/film/227541-spooked-the-ghosts-of-waverly-hills-sanatorium/videa/ - takže jsem šel do boje plně vybaven. Film, který ze začátku (cca prvních 15 min) vypadá, že trhne všechny mé oblíbené horory a sám zaujme místo na pomyslném trůnu - se po těch 15 min slibného děje, bůh-ví-proč zvrtne v totální kravinu nehodnou oka hororového fanouška. CO - jsem ocenil: Oceňuji hlavně snahu filmařů o autentičnost s fotografiemy, nahrávkami duchů - kteří byli na tomto místě vyfoceni. Dále jsem sledoval hlavně interiér a vnitřní vybavení budovy, než děj :) CO- jsem vážně neocenil: narvat na takovéhle místo přiblblý barbínky byla asi ta největší chyba a o Kenovi ani nemluvě. Baf efekty, nebo chcete-li lekačky, se s postupem filmu ztratí do prázdna a neviděsili by ani malé dítě. Děj jako takový je čím dál chaotičtější a divák chápe vlastně jen jednoduchou zápletku ve stylu "my jsme oni" - Musím přiznat, že závěr jsem nepobral vůbec. Myslím si, že kdyby to bylo natočeno trošku jinak - a pár nápadů bych měl - vyjde z toho solidní horor - takhle - jedna hvězdička za pokus o autetničnost. - Doporučení - na trailer se nedívejte, je 100x lepší než film samotný