Hellboy: Královna krve (2019)

Měl jsem možnost vidět ČSFD projekci a poprvé jsem zvažoval, že odejdu a nedokoukám se. Nelogické kroky, krve jako v Silent Hill, humor, u kterého se nikdo nesmál, postava Hellboyova otce, která v podání McShanea, kterého mám rád, naprosto nehonestovala vztah "otce a syna", hromada flashbacků, postav, které se objeví, ale nemají prostor pro vysvětlení, proč tam jsou ... V druhé polovině filmu jsem si říkal, kam může ještě Hellboy klesnout ... a přitom svět Hellboye je tak "boží" :)

Tísňové volání (2018)

Předem - Děkuji ČSFD za možnost vidět snímek v rámci jejich projekcí zdarma pro své uživatele. K filmu jako takovému, jednalo se o zajímavé téma s ještě zajímavějším rozuzlením, tak typickým pro severské thrillery. Zásadní problém jsem viděl v tom, že jednání operátora na tísňové lince nebylo logické a dle postupů. Rozvíjí se tím i jeho příběh, ale přesto se nechoval racionálně, i když chtěl pomoci za každou cenu. Rozčilovalo mě to neskutečně dlouhé vyzvánění telefonů. Co musím pochválit je právě ta schopnost vytvořit atmosféru a dojem, že jasně chápete situaci, máte k tomu jednoznačný postoj a pak zjistíte, že vám unikla drobnost, nepatrná zmínka a celý vámi vykonstruovaný případ je vlastně jen špatně poskládané puzzle. Baví mě, když zjistím, že přemýšlíme zkratkovitě a děláme předčasné závěry. Severské filmy v tomto dávají prostor pro poznání, že nic není hned jasné a zřejmé.

Debbie a její parťačky (2018)

Lepší průměr se skvělým ženským osazenstvem ... našly by se jistě výhrady, ale pokud to berete jako letní pohodovku, kdy se bavíte, koukáte na úžasný ženský a říkáte si, co byste s těmi milióny udělali vy. Musím uznat, že holky měly říz!

S láskou Vincent (2017)

Vizuálně boží zpracování. Hudba Clinta Mansella dodává celému příběhu tu něhu, tu vážnost, tu nostalgii, tam zlost. Že obsah vyvolává v některých touhu vědět, proč snímek vznikl? Protože pokud jeden člověk za 8 let namalovat tolik obrazů jako tento umělec, dá se z toho poskládat příběh, který tak nějak v koutku duše a mysli zajímá každého. A hlavně se dozvíte pointu malířova snažení. Co víc čekat od životopisného a uměleckého filmu? Navíc herecké obsazení víc než potěšilo! I slza na konci ukápla!

Logan: Wolverine (2017)

Já jsem z těch vašich komentářů a recenzí pocit, že jdu na něco úžasnýho. A ono to bylo výjimečné. To rozhodně. Bylo to jiné než cokoliv předtím z X-menů. A bylo to především neveselé a plné krve. Zoufalá budoucnost X-menů, kde se noví mutanti již nerodí. A když se objeví malá Laura a má stejné schopnosti (vlastně lepší) jako Logan, místo toho, aby ten mrzout (kdy se to stalo?) byl rád, je ještě víc zpruzený a vzteklý a vlastně mě i občas nudil. Přesto to byl zážitek. Tématem, výběrem postav. Ale dal bych tomu tak 70%

Kráska a zvíře (2017)

Šel jsem do kina na pohádku s Emmou Watson a ... byla to pohádka s Emmou. Mou božskou Emmou. A hereckým skvostem (McKellen, Kline, Thompson, Tucci a McGregor) na pozadí. A že byla většina animovaná? No bóže! A že se tam dost zpívalo? No, to tak Disneyovky mají! A že jsem si vlastně "zvíře" zamiloval víc než samotného prince? To tak prostě bývá. A Emma byla boží! A bylo to vtipný.

La La Land (2016)

128 minut! Příběh, který by se vešel max. do 80 minut a měli byste pocit, že to fakt odcejpá a má to spád. Ale 128 minut je vážně dlouho, i na tenhle melodramatický muzikálový kousek. Smekám však před pěveckým uměním obou hlavních protagonistů, a klavírním vystoupením Ryana, kterého sice moc nemusím, ale tady měl své kouzlo. Nejsem si jenom jistý, jestli to bylo na Oscara!

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Začátek rozvláčný, Walterovy úniky do světa snění byly úsměvné, ale dost obtěžovaly v pragmatickém přístupu k ději. A pak, najednou ... se to celé rozjelo naprosto úžasným směrem. Benův hlavní hrdina získal sexappeal, šarm a mužnost a byl i vtipný. Nakonec můžu říct, že to bylo kouzelné a zábavné.

Doktor Strange (2016)

Dr. Stephen Strange je namyšlený blbeček. Je to "asshole", který si hraje na dokonalého a vševědoucího. Jeho ruce jsou pro něj darem a jsou stejně jako on - dokonalé. Ale po brutální autohavárii o tenhle kus dokonalosti přijde. A začne se chovat jako ještě větší idiot. Aby následně dospěl k poznání, že to, jestli se mu třesou ruce, není pro magii a nově nabyté dovednosti a znalosti podstatné. Nejvíc mě bavila Tilda a seznámení Strange s hlavním padouchem a s Wongem. Škoda je, že ve filmu nebyl dostatečný prostor pro bližší rozvoj Strangeova nového já. Bylo to rychlé a chvílemi těžko uvěřitelné, že by mohl být tak skvělý progres. A teď na to koukám, on se herec, co hrál Wonga jmenuje i ve skutečnosti Wong. Tak to mě baví! :))

Asterix: Sídliště bohů (2014)

Velmi povedený příběh slavné dvojice Galů. Skvěle jsem se bavil. A musím pochválit dabing. V tomto případě neměl absolutně chybu. Jedno z nejlepších vyprávění s novou animací. Jsem maximálně spokojený.