Vražda v salónním coupé (1997) (divadelní záznam)

Naprosto dokonalá věc. První naživo viděné představení od DJC. A dostalo mne! :)) Je to vtipné, tajemné - prostě cimrmanovské :)

Geomant (2001)

Netuším, co přesně je na tomto snímku hororové ... Japonský snímek o nejznámějším [nikoliv pro nás] kouzelníkovi shintoismu Abe no Seimei a jeho kouscích, které v dobách císařského Japonska prováděl.

Otec prasátek (2006) (TV film)

Proč vytýkat filmu podle literární předlohy, že je podle literární předlohy? Je fakt, že první půlka byla místy zdlouhavá, ale tou druhou se to napravilo a myslím, že je to velmi hezký a příjemný počin. jsem fanda Terryho Pratchetta, tudíž díky za zfilmování jednoho příběhu - ale mnoho dalších na tuto příležitost čeká! Tak šup:))

Dick Tracy (1990)

Jako menší jsem tenhle film [komiks] doslova miloval. Už při prvním shlédnutí jsem si to oblíbil a teď jsem to viděl v Levných knihách ... vážně uvažuji o zkrouhnutí mého rozpočtu na měsíc a to DVD si koupím:)

Poslední akční hrdina (1993)

Asi jediný film komediálního rázu, ve kterém mi Arnie tak nějak sedí. Zasmál jsem se, mělo to občas i nápad, pár trapasů. Jo, tohle je celkem dobrý film :)

Team America: Světovej policajt (2004)

Tak tohle mne fakt hodně nebavilo. A to jsem se celkem dost těšil. Bylo to místy trapné, místy nevkusné [což u loutek na špagátcích je fakt umění]. Prostě nuda.

Stvoření světa (1957)

Myslím, že líp už to dětem vysvětlit nejde ... a v podání Jana Wericha i nudný a těžkopádný text získává na nápadu a živosti. Jako je Filipovský jediným dabérem Funése, tak Werich je patriot animovaných a loutkových záležitostí - jeho pohádky jsou skvělé a vyprávění ve Stvoření světa je jednou z těch nejlepších věcí:)

Demolition Man (1993)

Taky dávám tři a půl hvězdičky [zaokrouhluji nahoru]! Rozhodně nejlepší je "scéna" s třemi mušlemi, rozčarování nad politickým úspěchem Schwarzeneggerem ... a pár dalších vychytávek. Tohle scifi bylo takové zvláštní - jiné - a vlastně dost na pohodu. Hodně jsem se u toho pobavil. Jak říkám ... roku 1993 měl Stallone dobrou hereckou sezónu.

Cliffhanger (1993)

Stallone je "herec", kterého vážně moc nemusím. Ani Arnie na tom není o nic líp, Seagal je úplně mimo, a van Damme byl pro mne hvězdou asi v deseti letech. Přesto každý má, alespoň dle mého, na "triku" jeden film, který mu sedl. A pro Sylvestra je to myslím právě Cliffhanger [když pominu Demolition Mana - u toho jsem se celkem nasmál - celkově byl ten rok 1993 pro Sylvestra celkem úspěšný]. I když to beru jako akční blábol, přesto na tento film vzpomínám celkem rád. Dával tak 3 a půl hvězdičky:)) ale na líp to nevidím.