Slavnostní zahájení XXX. Letních olympijských her 2012 Londýn (2012) (pořad)

Svižný průřez tím, co všechno nám UK přineslo a čím vším je pro nás důležité a významné. I přes tu šílenou délku jsme dodívali téměř do konce (únava všedního dne bohužel nakonec zvítězila) a moc se líbilo - což je určitě důkaz dobře odvedené práce. Dobře vymyšlené, dobře nacvičené (např. choreografie zdravotních sester a lékařů) a hlavně - důstojné. Při ukázce vystoupení znázorňující zápas života se smrtí nás napadlo, co by asi tak nacvičili účastníci v ČR kdyby byla olympiáda u nás (což naštěstí neprošlo - uf). To by tam na pódium naskákali Kabáti v gumákách nebo ještě něco horšího jako třeba Alkehol a ožralí "rockeři" v roztrhaných džiskách by začali hrát na airguitar. A pro ty "odborníky" z vás, kteří tu hodnotíte 1 nebo 2* a plivete špínu - příště se toho klidně můžete ujmout vy, udělat to podle vašich, zajisté vynikajících, představ, a ukážete tomu břídilovi Boylovi, zač je v Pardubicích perník.:-)

Mary a Max (2009)

S neskutečnou elegancí, jednoduchostí, inteligentním humorem a originalitou zachycený naprosto všední a reálný svět. Takhle to prostě na tom světě chodí - v základě naprosto jednoduché, banální a všední. Ale v tomto ztvárnění to má do všednosti opravdu hodně daleko. Mary a Max se vás svou obyčejností chytí a nepustí.

Sherlock (2010) (seriál)

Guy Ritchie, Robert Downey Jr. a Jude Law jsou sice prďáci, ale na tuhletu libůstku prostě nemají. Vymazlený, napínavý a naprosto kůl. Takhle to má vypadat!

U svatého Antoníčka (1933)

Ač jsem milovnice filmů pro pamětníky a folklóru a ve vesnici pod Svatým Antoníčkem učím, tohle už není můj šálek čaje. V rychlosti proklikat a rychle zapomenout, že něco takového vzniklo. A kroje si radši užít naživo než u téhle k....y :-)

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

I v naší domácnosti se zařadil na vrchol žebříčku v oblíbenosti seriálů. Mám však štěstí - smlouvu spolubydlících sepisovat nemusíme:-)

Nedotknutelní (2011)

Pro mě silný zážitek, který se mě dotkl na tom správném místě.

Dobyvatelé ztracené archy (1981)

Já sice Indiho neznám od školních let, ale skvěle mě baví i ve věku dospělosti... A ráda si ho pustím znova a rozhodně mu nikdy neřeknu "Jdi do hajzlu." :-)

Pianista (2002)

Emoce z filmu ve mě umocnily ještě doznívající zážitky z exkurze v Auschwitz - Birkenau, nemůžu tedy jinak. Jen dodám, že Brody byl naprosto famózní a věřila jsem mu to všechno do poslední minuty - klobouček. Opravdu silný zážitek.

Seznam se bezpečně 2 (2012)

Palec nahoru - aktuální, přímo k věci. Opět mě ale nedostalo to novácké pojetí (mluvit o "pohybu na tenkém ledě" jako nebezpečí a přitom stát na zamrzlé ploše - už chyběla jen nějaká animace jako z nováckých zpráv:-)

Seznam se bezpečně (2009)

Odhlídnu od "nováckého" (pozor - neplést s "novátorským" - to je sakra rozdíl) pojetí a zaměřím se pouze na význam a poselství tohoto filmu. Proto moje 4 hvězdy, protože je to film zaměřený na cílovou skupinu náctiletých, který v dobách, kdy FB nebyl životním stylem této skupiny, ale naopak "cool" byl server lide.cz, měl hodně co říct. Ochrana osobních profilů minimální, děti tam cpaly naprosto vše (to vím z vlastní zkušenosti, kdy žačka 9. třídy ZŠ si tam prostě vystavila fotky s přítelem v posteli) a absolutně nikomu nedošlo, jak snadno se tohle dá zneužít. Rady učitelů se většinou míjí účinkem - zavzpomínejme na vlastní školní léta ("ježiš, co ta kráva zase prudí":-), takže aspoň tohle pomohlo dětem otevřít oči. Když jsem film pustila dětem v informatice, film skončil a první, co šly dobrovolně dělat, rušit profil na lide.cz. Funguje to.