Lovec draků (2007)

Tak tohle je víceméně trapas. Po přečtení knihy není třeba vidět, protože se jedná o otrocký a neinvenční přepis. Ztráta času

Jupiter vychází (2015)

Kdybych byl teenager, musím dát nutně 5 hvězd. Jako dvacátník nebo třicátník bych asi dal 4, ale ve svých letech už musím dát maximálně 3, a to ještě jenom za skvělou vizuální stránku.

Osmý smysl (2015) (seriál)

Navoněné hovno! Ne, tohle ne. Doteď jsem si myslel, že jsem tolerantní vůči sexuálním menšinám, ale Wachowští příliš tlačí na pilu. Po asi páté souloži dvou pánů na toaletě vypínám a mažu z počítače. A to jsem to dokoukal až do půlky devátého dílu!!!

Vyhoštění (2007)

Příliš dlouhé a rozvláčné a příliš banální sdělení na konci. Pro mě zatím nejhorší Zvjagincev.

Tenkrát v Anatolii (2011)

Natěšen Zimním spánkem pustil jsem si hned druhý den režisérův předcházející film a jsem poněkud rozpolcen a lehce zklamán. Po skvělé první půlce s nočním road movie, zakončené brzce ranní hostinou u starosty jakési díry u cesty, přišla až nesnesitelně utahaná druhá, denní, půlka. S rozplizlým koncem a hlavně morem všech uměleckých filmů - mnohaminutovými záběry do obličejů aktérů, ze kterých se mi tentokrát nepodařilo vyčíst žádnou nadstavbu. 70%

e muet (2013)

Největší úlet na MFF KV 2015. Tenhle nesmyslný pšouk předvést v zemi Heleny Třeštíkové zaslouží pár facek. Myslel jsem, že se dozvím něco o realitě současného Libanonu, ale děvčata blábolila (pokud se jim tedy chtělo a režisérka je náležitě povzbudila) o svých pseudoproblémech a jak jsou někdy v depresi a někdy zase ne. Jako celek to nedalo žádný smysl. Jedna hvězda za to, že to bylo tak krátké...

Pohádka pohádek (2015)

Strašlivá slátanina. Ale nádherně udělaná!!!

Mládí (2015)

Pro mě ještě Větší nádhera. Samozřejmě je to film o stáří pro starší a pokročilé, takže si ho ještě nejméně jednou vychutnám v klidu a o samotě. Hlavně už ne Velký sál Thermalu plný mladých telat, která se každých 10 minut potřebují koukat na displej telefonu, asi jak to ještě dlouho potrvá. Hlavně že se všichni museli na představení nutně dostat...

Zlaté pobřeží (2015)

Nádhera! Apocalypse Now a Dead Man dle Terrence Malicka. Už se těším na soundtrack s hypnotickou hudbou Angela Badalamentiho. Režisér na MFF KV 2015 vystoupil s tím, že reakce na jeho film jsou buďto bezvýhradný obdiv, nebo totální zatracení, což dokumentuje i hodnocení na ČSFD. Doporučení režiséra ale zní: Berte tento film jako když vám někdo poprvé v životě nabídne ústřice - prostě ho ochutnejte!