Šin no nakama dža nai to júša no Party wo oidasareta node, henkjó de Slow Life suru koto ni šimašita - Season 1 (2021) (série)

Mělo to své světlé momenty, ale taky hromadu problémů. Paradoxně asi nejlépe fungovala ta naivní romantická linka mezi ústřední dvojicí. Ale to tempo, hlavně na začátku je to strašně utahané, ale ty ubíjející momenty se tam projevují i později. Pak je tu scénáristická tragičnost, kdy se postavy často chovají, psychoticky a nelogicky, někdy se pohybují na stejném místě aniž by na sebe interagovali nebo se viděli a celé to hrdinské konání a zvraty kolem nějak naprosto postrádá elementární logiku. Nemastné, neslané i když někdy to mělo ty dobré momenty, tak to nikdy nevystoupilo do nadprůměru. 50%

Gekai Elise - Tsugunai (2024) (epizoda)

Takhle úplně úvod do revers isekai shoujo asi vypadat nemá. Takové nemasné neslané a uslzené. Vlastně jsme se nedozvěděli nic o hrdinčině prvním životě, ale neustále dokola jsme slyšeli jak je nejlepší doktorka na světě. Zároveň se jí strašně stýská po světě, kde jí upálili a kde se asi ke všem chovala příšerně (musíme jen usuzovat), aby se pak (z náhlého pohnutí mysli asi) v druhém životě chovala naprosto vzorně. Prostě celá ta výstavba té první epizody je taková divně stavěná a úplně mě to neláká k dalšímu sledování. Když si navíc představím, jak tam v budoucnu budou nejspíš na sílu tlačit hrdinčiny lékařské schopnosti, tak nevím nevím, protože si nějak nedokážu představit situaci, kdy klasická shoujo princezna žijící na zámku bude někomu operovat srdce, aniž by to nevypadalo divně. Ještě jeden díl Elise dám, ale moc od toho nečekám. 50 %

Akujaku reidžó level 99: Wataši wa ura boss desu ga maó de wa arimasen - Ura Boss, Gakuen ni Nyuugaku Suru (2024) (epizoda)

Veskrze šablonovité charaktery, totálně OP hlavní protagonistka, tuctový svět a laciná animace. První díl moc nenavnadil, tempo bylo takové nijaké a hlavně jsem nedokázal zjistit, v jakém duchu se to ponese, jestli to bude spíš komedie, romance nebo něco jiného? Zatím to je takové nemastné neslané, ale ještě tomu jeden díl dám. 45%

Cuki ga mičibiku isekai dóčú - E? Koujou no Tsuki? (2024) (epizoda)

Jak jsem hodnotil první sérii jako "uspěchanou" s tím, že tam bylo spousta obsahu a málo prostoru ho pořádně odvyprávět, tak první díl trpí naprosto opačný problémem. Je to takové trochu prázdné, pomalé a rozvláčné. Tak snad to je jen výjimka, protože bych byl nerad, aby to platilo pro celou sérii. A já si jdu znova pustit první řadu, jelikož jsem se po těch letech co jsem to viděl už v postavách trochu ztrácel. 65%

Cuki ga mičibiku isekai dóčú - Season 1 (2021) (série)

Příjemné překvapení. Sice mi přijde, že se do těch 12 dílu nacpal obsah, který by normálně vystačil na 24, ale i tak to drželo pohromadě. Jen tím trochu trpěl děj, jelikož to někdy bylo moc hrr a zkratkovité. Ale postavy jsou dobře napsané, není to sluníčkové ani nějak zbytečně temné, humor většinou funguje a lore světa vypadá zajímavě. A jelikož animace je kvalitní, není zas tolik na co si stěžovat. Samozřejmě je tu spousta věcí, které už jsme viděli jinde, což tomu trochu ubírá na síle, ale určitě to neznamená, že to kvůli tomu je špatné. Určitě bych uvítal více, celý ten svět jsme vlastně jen tak nakousli a i tak vypadá nesmírně zajímavě. 70%

Loop 7-kaime no akujaku reidžó wa, moto tekikoku de džijúkimama na hanajome seikacu o mankicu suru - Wataši o korošita konjakuša (2024) (epizoda)

Samozřejmě v každé sezóně nemůže chybět jedno shoujo s "odmítnutou princeznou". Tentokrát zde máme dívku, která díky několikerým inkarnacím dokázal získat sebevědomí a schopnosti, což by mohlo být osvěžující v té záplavě jednorozměrných hrdinek (milé naivky či nekompromisní zlodušky), které nabízí konkurence. V rámci žánru je předloha určitě nadprůměr, tak by adaptace snad nemusela dopadnou zle. Ikdyž nejsem fanoušek žánru, tak tomu dám šanci. 70%

Dr. Stone - New World (2023) (série)

Pořád je to zábava. Ale už to tak nějak ztratilo ten punc originality, který jsme měli na začátku. Všechna ta technická část je taková odbytá a strašně nereálně zrychlená. Schopnosti postav jsou hodně často enormně přepálené a co je nejhorší, tak tam většinou chybí "chytré" momenty ve scénáři. Spousta věcí se děje nelogicky, zápletky se opakují jen s jinými "záporáky" a divák si místy ťuká na čelo, což je pro dílo, které by chtělo být postavené na "vědecké logice" nejhorší možná věc. O co míň tu mámě času na vědu o to víc máme čas na klasické shounenovské propriety, jako jsou přepálené souboje přesílených postav, přestřelené emocionálně reakce a trochu těch slzopudných příběhů. Bohužel si nedokážu s celého Nového světa vybavit nějaký moment, který by mi utkvěl v paměti. Tak snad výprava kolem světa a na Měsíc dopadne lépe. 😜 70%

Ore dake Level Up na Ken - I'm Used to It (2024) (epizoda)

Ale jo. Čekal jsem to horší. Zatím to dokáže celkem držet vibe předlohy a zvládá to předat i dostatek informací pro neznalé předlohy. Samozřejmě bych si dokázal představit ještě o level lepší, ale mohlo to dopadnout i hůř. Uvidíme v dalších dílech, protože tam přeci jenom cítím ten nižší rozpočet a tahle věc je hodně postavená na soubojích, epických soubojích a ještě epičtějších soubojích, což nevím jestli se povede převést na plátno. Zatím mírná spokojenost. 75%

Kekkon jubiwa monogatari - Episode 1 (2024) (epizoda)

Tuctová dětinská ecchi harémovka plná klišé. Navíc to vypadá, že produkční kvality nebudou kdovíjaké. I když poprsí budou asi pěkně bujná a křivky ladné, tak zbytek série vynechám. Přeci jenom ta hloupost a jednoduchost z toho strašně čiší a bojím se, že lepší už to nebude. 33%