Horizont ČT24 (2010) (pořad)

Povětšinou skvělé reportáže z celého světa o tématech ať už headlinenových nebo naprosto neznámých, přesto téměř vždy velmi zajímavých. Kdo by například nechtěl vědět jak žijí potomci nacistických pohlavárů, jak probíhá "naživo" vojenská operace v Afgánistánu, proč na Ukrajině prostestují "nahoře bez" atd. atd. Jen nechápu proč se více takto zajímavých reportáží neobjevuje i v jiných pořadech ČT24. Proti tomuto vypadají žánrově podobné Svět 20xx , Koření a Víkend jako hloupoučké recykláty nezajímavých reportáží, převzatých z druhořadých zahraničních kanálů. A navíc tu je Zdeněk Velíšek a jaho neuvěřitelně přesné rozbory. 90%

Letní válka (2009)

"Pojďme se najíst ke společnému stolu, protože nejhorší je být sám a hladový!" Tenhle film je sociálních sítích. Ikdyž to může vypadat, že o těch virtualních, je spíš o těch skutečných. A hlavně o tom, že mít někoho na koho se můžete spolehnout je k nezaplacení. 100% reklama na rodinnou pohodu. 90%

Arrietty ze světa půjčovníčků (2010)

Příjemné a pohodové. Miloučká animace spojená s uklidňující hudbou. Ale chtělo by to trošku více života, něco napínavého, nějaký hlubší prožitek, abych mohl hodnotit absolutně, takle je to "jen" 80% P.S. Právě poslouchám soundtrack a nemůžu se nezmínit, že toto kvalitní dílko bylo svěřeno francouzské skladatelce, zpěvačce a harfistce Cécile Corbel.

Kämpfer (2009) (seriál)

Jako kdyby už nikdo neuměl udělat "klasické" ecchi. Tohle dílko je strašně neuvěřitelné a hlavně vypadá jak vypatlané hentai bez vilných scén? Hlavní hrdina je opět trouba, který když se však promění v dívku, stává se sexuálním objektem všech dívek ze školy (WTF ?). Nemastné, neslané - pokud chcete vidět něco podobného v nesrovnatelně lepší kvalitě, pak si pusťte raději Ranma 1/2. 20%

Tom a Jerry letí na Mars (2005) odpad!

Tak tohle byla hrůza. Divím se, jak sem toho mohl dokoukat. Původně jsem přemýšlel nad trochu vyšším hodnocením, ale nakonec nemůžu dát nic jiného než odpad. Kdybych pominul pitomý děj, vynechal mizernou animaci a stupidní dialogy, tak nemůžu přenést opravdu giganicky příšernou hudbu. To se snad ani nedá nazvat hudbou. Protivné nemelodické midi připomínající hru hluchého dítěte na elektrické piano. Děsivé. Pokud nechcete, aby Vám několik hodin hrála v hlavě šílená melodie připomínající hudbu, tak se na tohle radši nedívejte. 10%

Hulk na neznámé planetě (2010)

K tomuto filmu jsem přistupoval s menším despektem. Hulk je jedna z mých nejméně oblíbených postav od Marvela. Už jen z podstaty té postavy, která všechny nenávidí a pomáhá tak trochu nechtěně a mimochodem, je její šance být oblíbená hodně malá. I tady Hulk není za sympaťáka, ale tak nějak to nevadí. To co tenhle film zvedá do nadprůměru je skvěle stvárněný svět, který je uvěřitelný i přes svou částečnou bizardnost a postavy, které ač jsou většinou načtrnuty jen kreťounce, dokáží tvořit nosné a uchopitelné charaktery. Akce je dobrá, některé souboje opravdu stojí za to, ale to už se v poslední době u comixových animáků stává normou. 75%

Drive Angry (2011)

No tak tohle fakt ne. Jak může film s rozpočtem $50,000,000 dopadnout takhle zle. Vypadá to, že se šetřilo na všem. Triky se zadali nějakému klukovi, který je spíchnul na svém domácím PC. Billy Burke musel dostat opravdu směšný honořář, protože ten se svým výkonem musel produkci mstít. Scénárista se radši nenajal, to byl byl další zbytečný peníz navíc (na co scénář že?). A režisér se odchytil někde na ulici poblíž Hollywoodu, aby to taky moc nestálo. A výsledek je vidět: http://www.youtube.com/watch?v=tSruv81g89s&feature=fvwrel :D Trošku přidat nadsázky a mohla to být dobrá parodie, takhle je to ovšem brak. 30%

Machete (2010)

Škoda, že Dany Trejo umí hrát jen vedlejší role. Tady tu hlavní prostě neutáhnul a ikdyž to byl asi i záměr režiséra, tak to kazí celkový dojem z filmu. Kdyby ubylo krevních cákanců a přibylo více vtípků a parodie, tak možná hodnocení ještě zvednul. Takhle to je trochu moc přes čáru a to není přesně můj šálek čaje. 60%

Partička (2011) (pořad)

Úroveň je kolísavá, ale co jiného čekat od improvizace. Já se bavím. Dělat humor je těžké, Dvořák piloval scénky do Televarieté několik měsíců a proto mě překvapuje jak se to zde lecky povede. Navíc je to většinou humor absurdní a ten já mám rád. Navíc tu objevili pro mě dopusud úplně neznámého Sokola, který je prostě boží. 75%

Fullmetal Alchemist: Bratrství (2009) (seriál)

Kdo by to byl čekal. Původní FMA byl nadprůměrný seriál, takže jsem od FMA:B nečekal příliš velký posun v kvalitě ať už dolů či nahoru. A přece se tak stalo. Tenhle seriál má všechno co tomu původnímu chybělo. Nepamatuji anime kde by bylo tolik postav a včechny měli své opostatnění a žádná vyloženě nerušila nebo nebyla zbytečná. 95%