Legenda o sovích strážcích (2010)

Epika i vizuál tohoto díla jsou na skvělé úrovni. Hudební dobrovod a postavy se také dají pochválit. Všechno ale bortí kupa děr ve scénáři,které posouvají film o kvalitativní třídu níž. 60%

Shrek: Zvonec a konec (2010)

Asi nejlepší pokračování. Na jedničku to nemá, ale k nekvalitám dvojky a trojky se to také nepřibližuje. Ikdyž už jen stopáž něco přes hodinu + 20 minut titulky naznačuje, že se jedná hlavně o vymámení pár dalších zlaťáků, už to člověka nevede k naštvání, jako minulé dva díly. Pár zábavných momentů však pořádný animák nedělá a tady to stále zůstalo hluboko ve vodách průměrna. 60 %

Já, padouch (2010)

Tuctová jednohubka, kterou lehce překoná leckterý pixarovský kraťas. Propadák to není, ale lepších animáků je spousta. 60%

Hrdý Budžes (2003) (divadelní záznam)

Čím jsem starší, tím mi to připadá lepší. Je to tak nahuštěné, že se to skoro nedá vydržet ty dvě hodiny sledovat (myslím záznam). Škoda, že jsem to neviděl na prknech, musí to být bomba. 90%

Dvojí výzva (2004)

Nudný výsledek z vcelku zajímavého námětu. 50%

Zatím spolu, zatím živi (2010)

Příjemná ujetost s šílenými postavami, které ale nesklounou za hranu. Cruisův crazy agent nemá chybu a přeskakování akčních scén spánkem je jedna z nejšílenějších scénáristických vychytávek/podrazů co sem poslední dobou viděl (až se divím, že utratili přes 100M$ , když se ty nejakčnější scény jen dají tušit na pozadí). Typ filmu, kde si po pár hodinách nepamatuju o co šlo, ale že to byla zábava nezapomenu. 70%

Čarodějův učeň (2010)

55% Jako bych to všechno už někde viděl. Tady to bylo navíc poskládané tak tuctově a nezáživně, že to stěží stačilo na průměr. A to tam potenciál byl.

Jak funguje vesmír (2010) (seriál)

To snad překonává i Hawkingovu sérii. Spousta nových či novějších poznatků podáváná v dobrých přirovnáních pro ty, kdož nedokážou pracovat ve 4 dimenzích a s počty jako 1 00 000 000 000 000 *m*c na druhou. 90%