Tensei šitara slime datta ken - Season 2 (2021) (série)

Dvě vcelku odlišné části. První je plná akce napínavá od začátku do konce a v něčem i lepší než první řada (konečně vidíme co se stane, když se sliz zlobí 😁). Druhá je prakticky jen neustálé povídání u stolu, kdy v některých momentech v Tempestu je to doslova utrpení. To že hlavní hrdina už má prakticky božské schopnosti by tolik nevadilo (v tomhle žánru je to běžné), ale když i půlka jeho podřízených dokáže levou zadní zlikvidovat nejsilnější záporáky, je to už i na mě trochu moc. 😱 Doufám že tímhle to nekončí, jelikož spousta linek zůstala otevřená. 70 %

Tensei šitara slime datta ken - Season 1 (2018) (série)

Zábavná pohádka s "Ježíšem" v těle slizu. Začátek s objevováním schopností super. Ke konci už ta přehršel postav začíná být otravná, protože je někdy obtížné se orientovat v tom kdo je kdo, o kom se zrovna mluví atd. Jinak ale super mix, který má své skvělé momenty a nikdy nespadne do podprůměru. 80 %

Kimecu no jaiba - Kakutó (2023) (epizoda)

Masakr ve vesnici pokračuje, už tam máme asi všechny kdo budou v tomto aktu "hrdiny" 👨‍🦰🧒🏻🧑🏻‍🎤👩a "záporáky" 🏺👯‍♂️👯‍♂️ a na konci nám to graduje jednou bojovou novinkou 🔥 a jedním překvapením😲.

Kimecu no jaiba - Tokitó-kun arigató (2023) (epizoda)

boj, boj, boj! Pokračujeme v tom co minulá epizoda načala a zjišťujeme silné a slabé stránky nových a staronových postav.

Kimecu no jaiba - Joriiči zero šiki (2023) (epizoda)

Trocha tréninku před tím než se nám to rozjede. Mechabojovník je opět další narážka na tajemného historického bojovníka.

Kimecu no jaiba - Dareka no jume (2023) (epizoda)

Setkání démonů přináší spoustu zajímavých momentů, zejména "číslo 1" bude v budoucnu jistě ještě důležitým pojítkem mezi Tenjirem a minulostí jeho rodiny. Jsem zvědav kolik se to ho minulosti dozvíme v tomto aktu a jaké nov schopnosti si hlavní hrdinové osvojí a s čím se vytasí noví záporáci. 90%

Kokoro Connect (2012) (seriál)

Postavy jsou vesměs sympatické, ale ty jejich neustávající psychické problémy časem už začnou lézt krkem, navíc to pomalé tempo,kdy se vlastně jen neustále točíme na místě, také moc nepomáhá. Nezáleží na tom, kolik traumat někdo překonal, vždy se zase objeví něco dalšího. Navíc se začne tak hrr bez pořádného představování, že jsem v prních epizodách vůbec nestíhal sledovat kdo je kdo. 50%

Kage no džicurjokuša ni naritakute! (2022) (seriál)

Spoustu lidí bude tohle anime mást tělem a mě taky nějakou dobu trvalo, než mi došlo na co se to vlastně dívám. Podobně jako si hlavní hrdina hraje se všemi okolo, hrají si i autoři s divákem. Aby jste pochopili jak, tak musíte si nejdříve uvědomit co tohle dílo vlastně je. Je to parodický!! shounen. Ale není to ta na první pohled viditelná parodie jako třeba Gintama. Tady se to snaží být "chytřejší" a utahovat si z toho světa shounenů, fantasy, isekajů atd. trochu podvratnějším způsobem. A to tím, že to většinu času tváří až zatraceně vážně a většina postav se i vážně chová. Bohužel to podle mě úplně neumí najít ten správný balanc a mě tenhle způsob (celé první dvě série) úplně neseděl. Na druhou stranu produkční kvality jsou vysoké, takže se na ty mnohdy absurdně přestřelené souboje dobře kouká a všechno se to (od dabingu přes hudbu) dobře poslouchá. A abych nezapomněl, tak všechno je to zabalené do hodně, ale opravdu hodně, fan-servisu. Je to prostě taková ta věc, u které je lepší vypnout a počkat si na souboj nebo na nějaký povedený vtípek (těch tam na rovinu zas tolik není). Víc od toho nečekejte a možná se budete i bavit. Já se příliš nebavil, ale úplná nuda to také nebyla. Tento způsob parodie, zdá se mi být poněkud nešťastným 65%

Obi-Wan Kenobi (2022) (seriál)

Z počátku to vypadá nadějně, ale s dalším a dalším dílem se to stává spíše smutnou parodií. Naprosto "neživé" charaktery, dějové zvraty jak z první třídy, nesympatické postavy, tupé dialogy, evidentní scénáristická lenost a průměrné triky. Normálně by to vyšlo na dvě *, ale tohle má jméno Obi-Wan, tudíž nároky byly větší a hodnocení musíbýt přísnější. 30%