Overlord - Season 1 (2015) (série)

Zajímavá premisa, kdy hlavní postava není úplně kladná a jeho podřízení jsou většinou šílená nebo úchalná monstra co lidi berou jako podřadný hmyz. Sice to má klasický problém spousty isekai, kdy nevíme proč a jak, ale musíme akceptovat, že hlavní hrdina ví a umí víc než všichni ostatní dohromady. A srandičky jako že  vyhraje velký souboj, protože si koupil nějaký item ve slevě? To jako vážně? To někomu přijde zábavné? Jinak to ale vypadá zajímavě a určitě to má potenciál. Závěrečné souboj mi ale přišel takový divný, jako by tam prostě musel být, ikdyž k němu předtím nic nevedlo a jeho výsledek vlastně také nic moc uspokojivéh nepřinesl. 70%

Tengoku daimakjó - Kiriko a Haruki (2023) (epizoda)

Vzpomínání Kiruko na dobu před jejich setkáním. Nechci spoilerovat, tak raději nic moc neprozradím, jen snad můžu říci, že to nebude úplně veselé a nejspíš ani takové, jaké by jste čekali. 90%

Tengoku daimakjó - Rozhodnutí (2023) (epizoda)

Smekám. Ta schopnost, jak tu v emočně nabité (smutné) scéně předat jednu z nejdůležitějších informací o pozadí světa skrze postavy, které jsme "doteď nepotkali", je opravdu brilantní. EDIT Ty drobečky, které autoři nechávají všude okolo, to se jen tak nevidí. Musel jsem si to od prvního dílu pustit ještě jednou, jelikož mi to vrtalo hlavou a opravdu je to tam, všechno to tam je, jen se člověk musí dívat. To se jen tak nevidí ani v hraných filmech, prostě paráda. Komu slza neukápne, ten nemá srdce. 95%

Dead Mount Death Play - The Firestarter: Hifuki Mushi (2023) (epizoda)

Super představení Polkovi rodiny, konspirace v pozadí a propojení na to co se řešilo v minulých dílech. Čím dál více se to začíná profilovat jako fantasy detektivní thriller. Pokud udrží nastolenou vzestupnou tendenci může to být překvapení roku, ale trochu se bojím aby se to časem nastalo překombinovaným a tuctovým. Zatím spokojenost. 80%

Dead Mount Death Play - The Monster: Kaibutsu (2023) (epizoda)

Spousta otázek. Krásně se nám otvírají témata a napojují další postavy. Máme tu jeden fight potmě a pak se dostáváme se k pozadí okolo Polky a jeho rodiny. čím dál větší spokojenost. 80%

Dead Mount Death Play - The Mad Dog: Kyouken (2023) (epizoda)

Tak to vypadá, že to vlastně bude z velké části duchařská kriminálka. Partička z policejního oddělení už mě baví teď a pěkně se nám to začíná rozjíždět. 75%

Dead Mount Death Play - The New World: Isekai (2023) (epizoda)

Opět to není úplně ono. Opět trochu mhouřím oči, jelikož pro účely děje to chápu, ale i tak mi to vlastně až příliš jednoduché zapojení hlavního hrdiny do našeho světa přijde moc na sílu. 65%

Dead Mount Death Play - The Reincarnation: Tensei (2023) (epizoda)

Tady musím říci, že digitální kostlivec byl hodně odrazující. Kdybych neznal plot o čem to má být, možná bych to rychle zahodil. Ale je to isekai, takže to tolik neřeším, protože to přeci jen je svět který opouštíme. 😜 60 %

Kono subaraší sekai ni bakuen o! - Akai Hitomi no Wizards (2023) (epizoda)

Spin-off Konosuby o minulosti Megumin. Nevím jak moc dokážu zkousnout absenci ostatních charakterů a pravděpodobně i časté návštěvy středoškolského prostředí. První díl nezklamal ani nepřekvapil, tak uvidíme. Vesnice Crimson Demons a jejich záliba dramatických nástupech skýtá potenciál, ale úplně nevím jaký potenciál budou mít jednotlivé vedlejší postavy, jako jsou spolužačky, YunYun nebo Megumina trhlá rodinka. Asi budeme sledovat i příběh osvobozené "bohyně" a možná tu díky tomu bude i trochu serióznější linka v pozadí. Sice bych raději 3. řadu s Kazumou, Aquaou a Darkness, ale tomuhle dám určitě šanci. 70%