The Mandalorian - Season 3 (2023) (série)

3 roky od 2. řady přináší tu výhodu, že si člověk nevšimne, jak to absolutně na ni nenavzuje a místy to vypadá, že jsme časově někde v půlce první řady. Ikdyž je závěr hodně uspěchaný, některé díly úplně o ničem, tak díky skvělé výpravě, kameře a hudbě to vlastně nevadí. Paradoxně tu ani není Mando hlavní postavou, tou je jednoznačně Bo Katan, která má daleko prokreslenější motivace. Člověka by napadla spousta otázek, např. "Kde se tam vzal Grogu?" atd., ale je to SW od Disney, takže se raději neptám a užívám si atmosféru. 😁 75%

Star Trek: Picard - Season 3 (2023) (série)

Tak co k tomu říci přátelé. 1. Úplně se tu ignoruje děj celé 2. řady, což je hodně rušivé hlavně ve druhé polovině. 2. To dědkovské poplácávání po zádech je místy hodně otravné. 3. Většina obsazení z NG dokazuje, že jejich herecké schopnosti jsou mírně řečeno průměrné, což vynikne vždy ve chvíli kdy je s nimi na place Stewart nebo Spiner. 4. Spousta věcí se opět děje náhodně a nepřátelé neurčitě sílí nebo slábnou podle toho, jak to scenárista zrovna potřebuje. 5. Všichni jsou emocionálně labilní a čím zkušenější postava, tím je ta labilnost větší. 6. Proč sakra hraje 23 letou postavu člověk, kterému je 35 a hlavně na těch 35 i vypadá? To nemohli říci že mu je 30 sakra? 🤦 7. Všechno je temné, všude je tma nebo šero. To si do kelu nemůžou v těch lodích rozsvítit? Já nechci v ST potemnělé lodě jak z Vetřelce. 😔 I přesto, že to je přesně to čeho jsem se bál od začátku seriálu (uplakaná vzpomínka na staré časy) a má to hromadu chyb popsaných výše, tak to nějakým záhadným způsobem ještě drží pohromadě a můžeme to brát jako opravdu poslední rozloučení s NG. 65 %

Chobits (2002) (seriál)

Když má seriál jako hlavního hrdinu hodného ňoumu, bývá to většinou zábava. Nesmí se to však s tou hrdinovou naivitou a neschopností myslet úplně přehnat. A to se bohužel trochu stalo zde. Jinak je to vlastně jen citlivá romanťárna s trochou filozofických přesahů, která trochu předběhla dobu a díky tomu přestavuje budoucí svět, který určitě takhle nikdy vypadat nebude, jelikož většina jeho propriet už dávno neexistuje. 65%

Ant-Man a Wasp: Quantumania (2023)

Bohužel je to přesně tak špatné, jak jsem se bál. Logika absolutně dostává na prdel, studiová pozadí jsou příšerná, postavy tragické, hudba epicky směšná, akční sekvence jsou často nepřehledné a chaotické, pořád se někam běží a člověk nechápe proč. Kdyby se to alespoň na 5 minut zastavilo, něco se vysvětlilo, tak by to možná vyznělo jinak. Takhle je to jen blikající atrakce, která je ale asi v moc temných odstínech aby zabavila aspoň děti do 5 let. SPOILER ALERT: Když teď chvíli přemýšlím, najednou vidím stále více nelogičností a napadají mě otázky: Jak se dostali domů, když vybavení sklepa bylo vcucnuto do QR? Proč se někdy (ne)mohli zvětšit? Proč jim to Janet neřekla? Jak tam dole dýchali? Proč si pořád sundávali helmy? Proč si Cassie při pádu nenasadila oblek? Proč je Kang všechny nezabil mávnutím ruky? Proč Kang tak spěchal? Proč když je QR mimo čas a prostor, tak tam ubíhá čas stejně jako u nás? Proč tam dole někdo vypadal jako člověk? Co to sakra bylo za dementní potitulkové scény?... KONEC SPOILER ALERT Takže mi vlastně nakonec mi zůstává jediné pozitivum a to, že to rychle uteklo. A jelikož tam jsou alespoň místy vidět ty vložené stovky milionů dolarů, tak to na dvě hvězdy s odřenýma ušima dá. 35%

Jamada-kun to 7 nin no madžo (2015) (seriál)

V zábavných anime se postavy chovají střeštěně ve vážném světě, zde se postavy snaží chovat vážně ve střeštěném světě. Ve světě, kde věci nedávají moc smysl a jehož jediným učelem je, aby se všichni navzájem zulíbali k smrti. Občas je to zábavná blbost, ale většinu času je to jenom blbost. 40%

Mušoku tensei: Isekai ittara honki dasu (2021) (seriál)

1. řada: Nebýt těch občasných úchylek starého já hlavního hrdiny a pár zbytečných návratů do minulého života, tak vrazím plný počet. Oceňuji, že se jede v ostrém tempu a za první řadu zvládneme projít několik let aniž by to vypadalo uspěchaně. Skvěle to prodává emoce a vztahy mezi postavami, nebojí se to občas potemnět a má to skvěle napsaný svět, který je plný spousty neznámých. Ze začátku se to tváří tak, že si myslíte že víte kam to bude směřovat, ale opak je pravdou, zvraty jsou nenadálé a nečekané a od Turning Point 1 je to neskutečná jízda, která poleví až ve slabším posledním díle. Už se těším až ve druhé řadě uvidím název epizody Turnng point 3 :D 85%

Black Panther: Wakanda nechť žije (2022)

Krátce: Má to spoustu chyb, ale nakonec na hodně z nich zapomenete. A nejspíš i na celý film. Dlouze: Film je značně nevyrovnaný. Paradoxně nejlépe funguje v komorních shakespearovských scénách, kde i průměrní herci v hlavních rolích dokáží zaujmout. Scénář je plný vyložených nesmyslů, kde se prakticky celé národy chovají idiotsky jen proto, že film musí dojít ke kýženému boji a je jedno, že cesta vede přes mrtvoly scénáristů. CGI je často tragické, greenscreen místy doslova volá z plátna a papundeklovost některých scén (hlavně z Wakandy) je do očí bijící. Hudba byla celkem dobrá, nevybavuji si žádný extra motiv, ale songy tam padly vkusně. Některé postavy svým chováním vysloveně iritovaly (Riri), ale dalo se to vydržet. Co mě štvalo celou dobu, bylo prapodivné přeskakování herců mezi "normální" americkou angličtinou a jakousi pseudoafrickou angličtinou s přízvukem. A to nejen v průběhu filmu, ale někdy i během jedné delší scény. To doteď nechápu. Zkoušel jsem i český dabing a to je jedním slovem tragédie. Až mi to trochu připomínalo rychlodabingy z 80. let 😆 Wakanda sice žije, ale je to spíše jen přežívání než cokoliv jiného - 60 %

Cyberpunk: Edgerunners (2022) (seriál)

Je to zajímavý mix G.I.T.S. a Akiry s hromadou ckající krve. Prvních 7 dílů skvěle šlapalo, pak se však najednou střihlo jako by tvůrcům někdo sebral rozpočet na dalších 10 dílů a poslední 3 díly byly hrozně zkratkovité a všechno spělo k finále, které bylo tak na sílu, že mu úplně chyběly emoce. Navíc prostě ta finální zápleky je tak celkově nesmyslná (SPOILER Ona se ho snaží zachránit tím, že maže záznamy o jeho implantátu, ale nic mu o tom neřekne a raději ho nechá s tím implantátem pobíhat po městě, aby ho vidělo co nejvíc lidí. A to vše i když ví, že mu z toho nejspíš za čas přeskočí. Prostě naprostá blbost, kdy si dvě hlavní postavy neřeknou tu nejdůležitější věc jen proto, aby se děj pohnul tam kam scénárista chce. KONEC SPOILERU). Audiovizuál v pohodě, lehký nadstandard. 70 %

Všechno, všude, najednou (2022)

Bombastická věc plná všeho. :) Prvních 15 minut je trochu utrpení, ale má to své opodstatnění. Fascinovalo mě, jak v té scénické šílenosti je naprostý řád v chaosu, všechno má své logické opodstatnění a ještě se stíhá v pozadí vtipkovat hromadou více či méně viditelných narážek. Styl mi naprosto sedl, nápad a provedení jsou na jedničku. Jediné co mi trochu vadí je plochost spousty vedlejších postav, kde se jejich motivace a chování nedaří vykreslit nebo se mění podle potřeb filmu (ale to bych už chtěl asi moc :)). Přeskakování z čínštiny do angličtiny není také zrovna věc, která by pomáhala, ale to je holt spíš můj problém, jelikož neumím mandarínsky ani nektarínsky. 85 %

Kocour v botách: Poslední přání (2022)

Asi by bylo nošením dříví do lesa tu opakovat, jak má film skvělou animaci, charaktery, příběh a záporáka. Bylo to prostě super, užijí si to děti i dospělí. K dokonalosti mi tam chybí jen o něco delší stopáž, která by dala charakterů ještě více času se projevit a ta doprodružná cesta pak nevypadala tak "kraťounce". Nejkvalitnější věc ze Shrek univerza. 80 %