Pán prstenů: Prsteny moci - Slitina (2022) (epizoda)

Musím uznat, že poslední epizodou překvapivě některé věci i logicky zapadly do sebe. Sice ten svět není vystavěný nějak moc bytelně, ale do další série slibuje zajímavé věci.

Pán prstenů: Prsteny moci - Adar (2022) (epizoda)

Už mě to začíná chytat. Sice si vůbec nedokážu představit jakým způsobem by se ty čtyři dějové linky mohli spojit, postav už tam začíná být nějak moc a Galadriel je místy až otravně netrpělivá, ale herecké výkony a výprava to krásně drží ve správných mantinelech.

Pán prstenů: Prsteny moci - Stín minulosti (2022) (epizoda)

Kvalitní akční fantasy. Jen to není Pán prstenů. Sice to má stejná jména, ale je to něco jiného. Normálně by to bylo asi 4 hvězdy, ale jednu musím ubrat kvůli tomu, že to využívá jméno, které tomu nepřísluší. Dále už budu hodnotit s tím, že to není Středozem, ale její paralelní Hollywoodská verze. Hlavní výtka ke zběsilé tempo vyprávění a podivně vypadající postavy. Zatím snad ani jeden elf nevypadal jako elf 🤦 65%

Sandman (2022) (seriál)

Má to potenciál. Překvapivě mě přišli lepší epizodické části, které se zaměřovali na určité postavy nebo místa, nežli obě hlavní linky (s předměty a v Vírem). Taky občas haprovalo budování napětí, kdy některé momenty si vyloženě říkaly o větší gradaci a místo toho jsme dostali rychlé rozhřešení nebo dokonce i omluvu! Druhou řadu bych uvítal, hlavní linka s Touhou může být zábavná a pakud se více ponoříme do snů a budeme skrze ně odkrývat lidslé slabosti, budu úplně spokojen. 75%

Ms. Marvel (2022) (seriál)

Po WandaVision a What if.. asi nejlepší seriál od MCU, daleko nad sračkami typu Hawkeye nebo FaWS. Jasně, to origální prostředí spojené s Pákistánem a jeho historií dělá hodně, ale asi nejlepší je, že postavy jsou tentokrát naprosto normální a chovají se i většinu času tak. A nakonec tomu odpustí i ty místy hlušší momenty. No a ten komixový pohyb v pozadí, to je vyloženě laskominka. 75% P.S. Mám takový pocit, že Kamala bude do budoucna docela důležitou postavu pro celé MCU.

Westworld - The Choice (2022) (série)

Mělo to své kvality. Technická stránka standardně skvělá. A v pozadí něco neznámého, tajemného až mystického, to člověka udržovalo v pozoru... jenže ... nakonec se ukázalo, že v pozadí není nic než prázdno a především že všechny ty logické lapsy nebyli něčím víc, jak slibovaly, ale opravdu se jednalo o pitomosti. Nakonec ve mě klíčí pocit, jakoby tvůrci dostali za úkol udělat "něco jako Matrix", "něco jako zombie apokalypsyu", "něco jako telenovelu" a "nacpat do toho trochu aktuálních témat", protože to jsou věci, které teď rezonují a hlavně ""marketingové oddělení je tam chce!"". Všechno zabalené do líbivého kabátku "chytrého sci-fi", které mate tělem a a tváří se jako něco víc, ale v podstatě je to bezduchá exhibice bez kostry, plná logických děr velkých jak Grand Canyon. Obávám se, že až si to nechám uležet, tak možná ještě hvězdu uberu, protože s tímhle rozpočtem, tvůrci a námětem je to tak strašně promarněná příležitost, že se mi chce brečet. P.S. Na konci série jsem u každého proslovu hlavních postav vloženě trpěl. 30%

Westworld - Que Será, Será (2022) (epizoda)

Tvůrci evidentně nevěděli nebo měli zadáno. No nevím jestli plakat nebo se smát...více v hodnocení série...30%

Umbrella Academy - Série 3 (2022) (série)

Bohužel to špatné co provázelo první dvě série tu je a je toho víc. Opakování stále stejných nebo podobných zápletek a už téměř naprostá obsence elementární logiky v příběhu. Vizuál už tolik neomráčí, ale pořád je to nadstandard a má to svůj styl. A nejvíce to drží charaktery, které jsou už od první série skvěle vykreslené a pevně ukotvené. 4. sérii ž prosím ne, už teď jsem měl problém to dokoukat. 50 %

Stranger Things - Season 4 (2022) (série)

Vzdal jsem po třech dílech. Totálně mě ubíjelo, jak postavy zdegenerovali a když zrovna neřeší "temnou záhadu z druhé strany", tak se chovají jako totální idioti bez sebevědomí, co se nechají vláčet okolím a ve společnosti jsou za totální outsidery. To by se dalo pochopit v první řadě, ale u "hrdinů" co už x-krát porazili děsivé zlo? To fakt neberu. Navíc ty středoškolské  a vztahové "problémy", to fakt ne, to si dám raději 902 10 :). Možná se k tomu ještě někdy vrátím, ale momentálně končím  a 35%

The Orville - Lehké kapky deště (2022) (epizoda)

Mezigalaktická politika, velké vesmírné bitvy. Vážné společenské problémy, narážka na zákaz potratů v USA, ani špetka humoru. Prostě solidní vážná space opera s celkem drahou výpravou. Jenže tohle já do Orville nečekám, to by mělo být třeba ve Star Wars nebo v Avatarovi. Tady chci space operu s kupou humoru a nečekaných situací a zvratů. Takže 3. serie je zatím obrovské zklamaní. Jdu si pustit další díl Strange New Worlds a nevím jestli se mi k Orville ještě bude chtít vracet.