Wednesday (2022) (seriál)

Postupně ta úroveň klesá, s tím jak je Wednesday stále tupější, když skáče na každý špek, který je na ni nastražen. Moc nepomáhá ani klasický středoškolský mustr, kdy má hlavní hrdinka dva nápadníky, jednu kamarádku, jednoho nerda a "královnu plesu" jako rivalku. A vykrádačka Pottera , Percyho Jacsona a Twilight je místy do očí bijící. Ale drží to černý humor a badass hlavní hrdinka. 75 %

Divnosvět (2022)

Genetické, ploché, klišovité. Celý ten svět nedává moc logický smysl. Postavy se (asi aby se něco dělo) komicky pitvoří a často někam padají nebo o něco zakopávají. Většinou je ve filmu pro děti takový ňouma jen jeden, ale tady se takhle chovají skoro všichni. Pseudokonflinkty a rychlé otočky v chování postav jen proto, aby vznikl aspoň nějaký děj jsou už jen třešnička na dortu. Celkově podprůměr, který se nejspíš nebude moc líbit ani dětem. 50 %

Médium - Stvoření tisíců lesů (2022) (epizoda)

Sem tady rozpolcený. Sice je osvěžující, když někdo boří seriálové stereotypy a série nemá "epické" vyvrcholení ani žádný ciffhanger na konec, ale na druhou stranu by to asi alespoň něco chtělo. A to rozloučení s Flynne (č.1) v lese má bohužel vadu. Nedává totiž úplně smysl. 70%

Médium - Bazmek (2022) (epizoda)

Tak nám tímhle dílem skončila vložená vata. To co se dělo poslední 3 epizody by se klidně dalo scuknout do jedné. Pořád se ale držíme celkem osobního vyprávění. Už teď je asi jasné, že první řada nám moc ukončených linek asi nepřinese, ale tenhle seriál umí překvapovat, tak uvidíme. Pořád mě to ale baví. 75%

Black Adam (2022)

Ve skrze průměrný akčňák, který jako by přiletěl odněkud z devadesátek. Všechno je tu tak nějak kolísavé, od hereckých výkonů přes CGI po choreografie soubojů. Co je podprůměrné je scénář, ale to se tak nějak dalo čekat. Co je nadprůměr je hudba, ale ta to sama o sobě nevytrhne. Co mě trochu zklamalo je hlavní postava, kde to vypadá jako kdyby ani Rock nevěděl, jak ji pojmout, jestli jako hláškujícího borce nebo jako rezignovaného netečného antihrdinu, nakonec není pořádně uvěřitelným ani v jedné z těhle pozic. Klasický výplach, z kterého si druhý den budete pamatovat jen to, že tam hrál Rock a Brosnan a bylo tam letadlo z X-men. 60 % P.S. Hodně to zabíjí už ten úvodní proslov toho děcka, to fakt jako ne toto, to má namluvit Morgan Freeman nebo Josh Brolin a ne to číst nějaký malý jouda z papíru.

Strážci Galaxie: Sváteční speciál (2022) (TV film)

Nic jsem od toho nečekal a dostal jsem skvělou zábavu a i ta slzička ukápla. Tady to jednoznačně táhla Pom a její crazy Mantis, ale i všechno okolo bylo super. Takové civilní a rozverné ve space opera kulisách. Kdyby takhle vypadaly všechny vánoční filmy z Hollywodu byl svět mnohem lepší místo. 80%

Médium - A co Bob? (2022) (epizoda)

Čekal jsem kdy to přijde a je to tady. Vatoidní epizoda, která děj neposouvá, jen nám přidává další psychicky narušenou postavu do děje. Pak se nám tu více rozkreslují linky, které asi ani více rozskreslit nepotřebují. Nic co by vyloženě otravovalo, jen je to prostě trochu navíc. 65% P.S. Jsem moc zvědavý jak moc a jakým způsobem autoři 1. sérii (ne)ukončí. Po zkušenosti ze seriálovou produkcí poslední let  mám mírné obavy, tak jen doufám že budu příjemně překvapen.

Médium - Jackpot (2022) (epizoda)

Zpomalení tempa, aby jsme se mohli více ponořit do světa. Jedna malá informace (místo jednoho výbuchu) ve mě vyvolává dojem, že tady nás čeká ještě spousta nečekaných zvratů a možná i redefinice toho, která strana je "špatná" a která "dobrá".

Médium - Haptický vlek (2022) (epizoda)

Začína to být můj guilty pleasure. Ty hrátky s technologiemi jsou zde prostě boží. Dokonce to vypadá, že v pozadí budeme narážet i na nějaké hlubší filozofičtější otázky aniž by to seriálu nějak bránilo být na povrchu někdy drsný až surový. Těším se co přijde. Zatím skvělá práce. 85%

Pán prstenů: Prsteny moci - Série 1 (2022) (série)

První série je někde mezi *** a ****. Ze světa Tolkiena si to bere jen ten svět, ale duch a poetika tam zatím moc není (ale k té se nedokázal plně přiblížit ani Peter Jackson). Je to dobře vypadající fantasy s nevyrovnanými charaktery a dějovými dírami, které v první sérii chybí i epičnost. Ale už je asi jasný mustr, kterým se půjde (jaký je plán studia), první tři řady budeme sledovat kování prstenů u tří ras a postupné budování Sauronvi moci, od čtvrté se začne boj o Středozem a pak bude záležet na sledovanosti, na kolik řad se to protáhne. Na druhou řadu se docela těším a nejspíš bude pro úspěch seriálu stěžejní, protože když nepřijde zlepšení, může to také rychle skončit. Pokud zapomenete, že to je Pán prstenů a nebudete nic čekat, tak se můžete celkem obstojně bavit. 70%