Kono subaraší sekai ni šukufuku o! Kurenai densecu (2019)

Tak nějak si to drží svůj standard. Přišlo mi, že tentokrát kadence vtipů nebyla tak velká jako obvykle, ale zase jsme dostali navíc spousta mega mega explozivních hyper extra clash-spell-explosion fightů. 😜 75%

Bůh žehnej tomuto nádhernému světu (2016) (seriál)

Jak asi vypadá fantasy svět, kde se chovají vedlejší postavy logicky, musíte hradit škody, které jste svým chováním způsobili, hlavní hrdina je trochu lenoch a v jeho hrdinské partě (harému) je trochu tupá a alkoholu holdující bohyně, výbuchy milující čarodějka a masochistická rytířka? No vypadá sakra vtipně a originálně. Zábavná jízda od začátku do konce, která nemá zábrany, ale i tak zůstává vkusná a extrémně vtipná. Když se hlavním hrdinům někdy něco povede, tak vždy jen čekáte na ten moment, kdy a jak se to zase posere. A jelikož to v reálném životě bývá podobné, je to příjemné osvěžení do žánru isekai, kde na podobné momenty většinou vůbec nenarazíte. Škoda že nemáme víc než 2 řady. 80 %

Bůh žehnej tomuto nádhernému světu - Série 2 (2017) (série)

Pořád stejně zábavné. Hlavní hrdina už trochu může dýchat, což ale vytváří jen další cesty k humorným situacím. Už to asi nemá takovou kadenci jako první řada, ale pořád si to drží skvělý standard. 75 %

Bůh žehnej tomuto nádhernému světu - Série 1 (2016) (série)

Konečně nějaký "realistický" isekai 😂 Řechtal jsem se prakticky od začátku do konce. Postavy jsou správně střelené, dynamika mezi nimi skvělá. Animace, hudba i souboje kvalitní. Prostě paráda. 80 %

Tajemství ostrova Hitogashima (2022) (seriál)

Je to taková příjemná kombinace romance, šounenu, thrilleru a sci-fi, kde to všechno tak nějak funguje dohromady. Je to ten typ díla, kde se nevyplatí číst moc komentáře, aby jste si dokázali lépe užít překvápka a dějové zvraty. Místy to ztrácí tempo, (ale je to i dané koncepcí toho, jak se zde věci dějí) a někdy se evidentně trochu čachruje se schopnostmi, aby to scenáristicky vyšlo (ale to ke jen lehká výtka). První polovina, kdy toho ještě moc nevíme, mi přijde zajímavější. Určitě doporučuji 75 %

Slime taošite 300 nen, širanai uči ni Level Max ni nattemašita. (2021) (seriál)

Nevím jak to popsat, je to taková kombinace pohodového dívčího slice of life a podivného haremu. Nic napínavého nečekejte, děvčata se vlastně většinu času nad něčím rozplývají. Někdy to je vtipné, někdy to je roztomilé, někdy to je creepy až úchylné. Vlastně ani nevím pro koho to bylo určené, protože ikdyž to většinu času vypadá jak něco pro mladší děvčata, tak je tam až podezřele moc ecchi narážek, což v kombinaci s lolitkovostí všech postav vytváří divný dojem 🤔🤐 50%

Trigun Stampede (2023) (seriál)

Ani by my nevadilo, že je adaptace jiná než původní Trigun z roku 1998, kdyby to bylo uděláno dobře. Zásadní problém je značná uspěchanost, kdy není čas prakticky na nic, postavy jsou neprokreslené, svět je postavený na hliněných nohou a hlavně se dělají životní rozhodnutí a morální otočky během mrknutí oka. Některé zásadní motivace a vysvětlení některých jevů naprosto postrádají jakoukoliv logiku. Ikdyž je původní Trigun 25 let starý, tak vizuálně, koncepčně a střihově vypadá lépe. Atmosféra z původní adaptace je úplně pryč a v mnoha momentech se z toho stává jen další zaměnitelný shounen. Kdyby to nemělo název Trigun, možná bych zvažoval 3*, ale takhle (z úcty k jednomu z mých nejoblíbenějších anime) musím ještě jednu hvězdu ubrat. 45 %