Mahó šódžo Madoka Magika (2011) (seriál)

Vezměte vynikající grafickou stránku a hudbu, přidejte lolita postavy v lolita oblečcích, okořeňte vlastními podivnými pravidly, nastavte špetkou koláží a la Švankmajera (to aby se to snadno odlišilo) a perte emoce po dávkách. Vyjde Vám neurčitá směsice, které bere odkud to jde, ale výsledek je pochybný. Stále nechápu komu tohle bylo určené. 50%

Scrapped Princess (2003) (seriál)

Podivná směska žánrů s neuceleným dějem. Motivace (hlavně pseudobožských postav) je značně zmatená a některé dějové linky vyšumí úplně do ztracena. SPOILER Nevím proč tam museli cpát ty mechy, jejichž funkčnost-výkon-schopnosti a vznik byly vysvětleny tak zmateně, že to jejich uvěřitelnost srazilo na minimum. Celý ten svět byl takový podivný, až jsem pořád čekal, kdy se ukáže, že to je vlastně jen další Hack//Sign či něco podobného. Konec SPOILERU Dobré postavy a celkově slušná kombinace akce, humoru a čekání o co to tam vlastně jde to drží nad vodou, ale do nadprůměru se to nedostane. 60%

Steins;Gate (2011) (seriál)

Dějově nevyrovnané anime, kde silnější prostředek a úplný závěr zachraňují výsledné hodnocení. Jako u většiny time travel filmů i zde se autoři nevyvarovali nepřesností a paradoxů, ale naštěstí jich nebylo tolik, že se dají snadno přehlédnout. Butterfly effect je ukázaný celkem dobře, naprovování škod je však jednou z nejnudnějších částí děje, ikdyž by divák čekal v tomto bodě největší náboj a nejlepší momenty. Ty přicházejí až v závěru se Sophiinou volbou hlavního hrdiny. Chybělo mi víc překvapivých momentů a některé pasáže mi přišli zbytečně zjednodušené. Celkově mírně nadprůměrné. 70%

Green Lantern: Emerald Knights (2011)

O něco slabší než První let , ale vcelku ucházeící komiksovka. Nemám rád dělení těchto filmů na separátní příběhy. To radši vybrat jeden, dva nejlepší a z nich udělat plnohodnotné filmy. Určitě by si to zasloužil příběh Lairy, který měl jediný náboj a emoce, zbytek byly jen epizody vytržené z památníčku, jež brzy zapomenete. 60%

Super 8 (2011)

Super 8 chce být dalším filmem o hodném mimozemšťanovi co potřebuje pomoc, chvíli to tají, pak zas ne a nakonec neví co vlastně chce. Nedotažené ve spoustě směrů a pokud opravdu něco dokáže ukázat, tak jen dětský svět malých režisérů, kteří pak vyrostli ve "velké" režiséry. P.S. Asi znova mrknu na E.T.ho, abych si spravil chuť. 55%

Firefly (2002) (seriál)

Cowboy Bebop po Americku. Příjemně vtahující, s uvěřitelnými a silnými charaktery, které měli potenciál udržet kvalitu i dalších x řad (které bohužel nebyly). 80%

X-Men: První třída (2011)

Chybí tomu výbušnější finále. Souboj s hlavním záporákem prostě nemůže trvat půl minuty. Kromě výborného Fassbendera to nemá žádný WOW moment, který bych si pamatoval ještě za půl roku. Jinak je to ovšem nadprůměr a proti některým žánrovým konkurentům chytřejší o 1000 procent. ... 75%

Králova řeč (2010)

Je to celé takové spíš divadelní. Slušela by tomu delší stopáž a více emocí. Takhle to táhne jen Firth a jeho skvělé koktavé sebepodceňování, ale víc tam bohužel není. 75%

Počátek (2010)

Forma zvítězila nad obsahem. Nikdo mi nevyvrátí, že tohle Nolan natočil, protože si chtěl trochu pohrát s prostorem a časem. Bohužel to je vidět na námětu i scénáři. Na všem ostatním jsou patrné ty vložené peníze a musím ocenit, že Nolan vyhází spoustu peněz na drahé efekty v pozadí, jichž si mnohý divák ani nevšimne (nebo ho alespoň nenapadne, že těhle pár sekund stálo x milionů $ a které pomáhají uvěřitelnosti scény a ne jako Bay, který na diváka vychrlí změt zmatených superefektů. 75%